W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Blondynka prosi o pomoc przy czujniki zewnetrznym Subskrybuj
2020-03-13 18:40
  Bolko20 Posty: 3 Ostrzeżenie: 0
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów i bardzo prosze o pomoc. Dziś połączyłam czujnik zewnętrzny  temperatury do mojego ogniwa gdyżdużo  pali a jak jest ciepło to nie musi Niestety nie ogarniam tych ustawień. Chciałbym aby przy temperaturze -10 stopni na dworze temperatura za siłownikiem  była 42 stopnie a przy temperaturze + 10 na dworze temperatura za słownikiem była 35 stopni a przy 16 stopniach włączam sie tryb auto lato
Niestety po wpisaniu tych wartości przy temperaturze 8 stopni na dworze temperatura za zaworem 34 stopnie a przy 7 stopniach na dworze 32 stopnie za zaworem. Czy ktoś może mi pomóc link do mojego kotła https://esterownik.pl/uzytkownik,16426/bolko20/profil . Z góry dziękuję Ania 
2020-03-13 18:56
  tomek2019 Posty: 23 Ostrzeżenie: 0
W ustawieniach zaworu 4d dać max kąt otwarcia zaworu na 55%, czujnika w pokoju Pani chyba nie ma więc w ustawianiach CO typ obwodu tylko na pompa i zawór 4d (bez regulatora pokojowego). Pozatym proszę włączyć pogodowke to zobaczymy co się będzie działo. 
2020-03-13 19:07
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Aniu trzeba przesunąć delikatnie krzywą grzania dla "pogodówki" za zaworem 4d ( -10st/45st dla +10st/35st ) i ją  włączyć ale nie podoba mi się czas otwarcia Twojego zaworu 270s , czy to jest zgodne z jego specyfikacją ? Co to za zawór ? Histerezę jego pracy ustaw na 1 st . Co do ustawień trybu auto lato to wystarczy wybrać taki tryb w ustawieniach Kocioł/Tryb pracy - Auto-Lato temp.16st , histereza 0.5st , reszta jak radzi @tomek2019
2020-03-13 20:19
  Bolko20 Posty: 3 Ostrzeżenie: 0
Dziekuje bardzo za rady. Pozmieniałam to co doradziliście. Troche w ustawienia grzebałam na jesieni ale ogólnie nie było czasu - teraz jest sporo trzeba w domu siedzieć. Siłownik mam Afriso ARM343.  Teraz patrzę że on ma 120s. Chyba Nie wiem za co to odpowiada ale przestawiłam. Jeśli jeszcze mam coś pozmieniac moze jakie podawanie albo dmuchawy to proszę o rady może zacznie mniej palić Pozdrawiam Ania
2020-03-13 20:57
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3

Bolko20 napisał » 2020-03-13 20:19
Siłownik mam Afriso ARM343.  Teraz patrzę że on ma 120s. Chyba Nie wiem za co to odpowiada ale przestawiłam ...Pozdrawiam Ania
Wszystkim tak kręcisz ? Proponuję na początek lekturę instrukcji obsługi sterownika Afriso ma 120s napewno , to czas całkowitego otwarcia zaworu od 0-100% Może najpierw opisz  swoją instalację, ile m2 ogrzewasz , czy dom ocieplony , jakie grzejniki , czy są na nich termostaty ,jaka temp.wew., jaki opał im więcej danych tym lepiej
2020-03-13 21:14
  janjan Posty: 132 Ostrzeżenie: 0
W ustawieniach zaworu 4d dać max kąt otwarcia zaworu na 55% , wytłumaczcie mi  koledzy w jakim celu zmniejsza się kąt otwarcia zaworu?     i jeszcze jedno pytanie dlaczego ze wzrostem temp.na zewnątrz w moich wykresach robi się wielki pierdo..ik?



2020-03-13 21:33
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
A co tu tłumaczyć , przecież to logiczne , żeby ograniczyć zakres pracy zaworu 4D  w celu ustabilizowania jego pracy  i kotła
Ania co to za Ogniwo 
dodane 2020-03-13 21:33PS. Widzę również ,że bawiłaś się programatorem temp.za zaworem ( ustawienia temp.obnizonej ) możesz o nim zapomnieć , bo to działa dopiero z podłączonym czujnikiem temp.wew. a Ty go nie posiadasz Uprzedzam  kolejne pytanie jak to działa ? Ano tak ,że jak temp.wew. zostanie przekroczona to zawór obniża temp. o zadaną wartość w Twoim przypadku o 6st . Tak że póki co zapomnij o tym programatorze do momentu montażu czujnika wew , pozdrawiam 
2020-03-13 22:33
  Bolko20 Posty: 3 Ostrzeżenie: 0
Witam ponownie wszystkim kręcę i dopiero jak zepsuje czytam instrukcję niestety Ale muszę się pochwalić ze sama se połączyłam  instalacje 12 kw fotowoltaiki w domu wraz z dokumentacja do taurona więc nie jestem tak całkiem do niczego   Lepsze łopatologicznie wytlumaczenie na forum niż zawiła i instrukcja Co do pieca to eco plus m 26kw do ogrzania ok. 220 m plus pracownia w innym budynku ok 5m rur w ziemi. Dom z cegły "chwalowickiej" z pustka w scianach 1936 r piętrowy nieocieplony jedynie poddasze wełna 25 cm. Instalacja polowa stare rury zelazne polowa rurki miedziane grzejniki 21 szt 160 cm płytowe i 3 purmo okna pcv pompa co i cwu 2xbojler 140l.  Co do tej obniżonej temperatury puki nie miałam tego zewnętrznego czujnika tylko sam siłownik to w tych zaplanowanych godzinach temperatura była niższa za  zaeorem. Mam pokojowy ale nie wiem czy ma sens jak i tak w każdym pokoju inna temperatura jest. 
2020-03-13 23:29
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Nie napisałem, że “jesteś całkiem do niczego“, jesteś jedną z nielicznych kobiet na tym forum dlatego wielki szacun W Twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem dla utrzymania odpowiedniego komfortu cieplnego byłyby zawory termostateczne na grzejnikach i odpowiednia stała temp. za zaworem. Skoro dom nieocieplony, to przy obecnych warunkach ok 55st i regulacja termostatami a tak zawsze gdzieś będzie cieplej i odwrotnie. Zawór 4D nie ogarnie tak dużej chałpy, chyba że grzejniki są odpowiednio dobrane pewny
2020-03-23 06:56
  Bolko20 Posty: 3 Ostrzeżenie: 0
Dziękuję wszystkim za pomoc wszystko działa w jak najlepszym porządku. Pozdrawiam Ania 
Użytkownicy online: BBasiek32a, roman19, slawekskrzeta, streleca