W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Alarm zewnętrzny Subskrybuj
2020-02-25 14:26
  MaciejZ Posty: 54 Ostrzeżenie: 0
Cześć,

Mam może głupie pytanie. Może to już było, ale nie znalazłem.

Czy da się podłączyć do sterownika alarm zewnętrzny w formie odbiornika radiowego ? Chodzi mi o to, czy zamiast piszczenia, brzęczenia czy cokolwiek, można zrobić tak, żeby alarm uruchamiał jakiś mały radioodtwarzacz ?
Alarm muszę podłączyć w sypialni, a nie chce żeby mi się dzieciaki budziły...

Dzisiaj przysnęło mi się trochę do pracy i na dodatek czekała mnie nie miła niespodzianka - wyskoczył w nocy alarm "zabezpieczenie termiczne" i STB, przez co kocioł do rana wygasł. Już parę razy tak miałem i zauważyłem, że jak dzień/dwa wcześniej pada zasilanie np. przez wiatr czy burze, to ten błąd wyskakuje i gasi kocioł. Wystarczy go tylko wyłączyć, a jak się go przegapi to później jest jak jest.

2020-02-26 07:59
  mnich Posty: 263 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM /SERWIS
Witam
W instrukcji jest schemat podłączenia zewnętrznego sygnalizowania alarmów. 
Potrzebne elementy to zasilacz 12-24V DC, dioda kierunkowa, przekaźnik, zasilanie 230V AC.
Do PCB w sterowniku podłączamy przewód minusowy z zasilacza, plusowy bezpośrednio na cewkę w przekaźniku. Przez przekaźnik należy podłączyć przewód fazowy, a neutralny bezpośrednio do radia i gotowe Piszczenie w sterowniku można usunąć jedynie poprzez fizyczne usunięcie buczka. 
Użytkownicy online: Crash, Edo150, gtc1982, jnevrela, kukulm, Tomek0816, wojtekr1960