W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  Pello v3.5  Wyłączenie pompy po dogrzaniu wszystkich ponieszczeń Subskrybuj
2019-12-10 13:45
  CzeslawH Posty: 57 Ostrzeżenie: 0
Witam
Proszę o informacje co należy jeszcze  ustawić aby pompa została wyłączona po dogrzaniu wszystkich pomieszczeń.
Mam zdefiniowane 3 pokoje z ustawionymi temperaturami za pomocą termostatycznych głowic radiowych.
Każdy z 3 pokoi ma ustawiony obwód CO1 ( tylko jeden posiadam), w ustawieniach obwodów CO1, CO2 mam ustawione wyłączenie pompy po dogrzaniu pomieszczenia na TAK. Mimo takich ustawień pompa zostaje wyłączona po dogrzaniu pomieszczenia gdzie jest główny czujnik mimo tego, że inne pokoje ( lub pokój) są niedogrzane.
Moja wersja oprogramowania to 1.1.30.1. Możliwość takiej pracy pompy została zaimplementowana w wersji

"Wersja 1.1.28.1
Data: 2018-10-11

Opis zmian:
 *
Dodano w Pokojach wybór obwodu CO. Po dogrzaniu wszystkich pomieszczeń
dla których zdefiniowano dany obwód CO pompa zostanie zatrzymana."
Proszę o info.
.
2019-12-10 14:38
  seba Posty: 1423 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM
Wyłącz w obwodzie CO1 regulator pokojowy. Jeśli jest włączony (tak jak teraz) to o wyłączeniu pompy CO1 decyduje oprócz dogrzanych pomieszczeń czujnik z regulatora pokojowego w obwodzie CO1.
2019-12-10 15:04
  CzeslawH Posty: 57 Ostrzeżenie: 0
To się zgadza tylko wtedy nie mam kontroli temperatury nad tym pomieszczeniem w którym jest zainstalowany regulator pokojowy.
2019-12-10 15:14
  sq9tbu Posty: 1240 Ostrzeżenie: 0
To załóż głowicę radiową w tym pokoju.
2019-12-10 15:28
  CzeslawH Posty: 57 Ostrzeżenie: 0

Tak pewnie tak zrobię tylko na razie nie posiadam.

Myślałem, że system tak działa, że mimo dogrzania pomieszczenia w którym jest regulator pokojowy dogrzeje pozostałe pomieszczenia wg potrzeb. W tym przypadku widzę, że regulator pokojowy ma priorytet i jeśli stwierdzi dogrzanie pomieszczenia to pozostałe czujniki ignoruje. Może programowo można by było zrobić aby działał na równi z innymi czujnikami ( bez takiego priorytetu).
2019-12-10 19:50
  seba Posty: 1423 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM
W przypadku zatrzymania pompy CO przy współpracy regulatora pokojowego dla danego obwodu CO z pokojami mam dwie sytuacje:
1. Zatrzymujemy pompę CO po dogrzaniu wszystkich pomieszczeń oraz po osiągnięciu temp. dla reg. pokojowego dla obwodu CO.
2. W pokojach temperatura nie jest osiągnięta ale za to osiągnięta jest temperatura dla reg. pokojowego obwodu CO.    
    a) Grzejemy nadal (pompa załączona bo w pokojach nie osiągnięto temperatury) i przegrzewamy pomieszczenie gdzie zamontowany jest reg. pokojowy dla obwodu CO.
    b) Zatrzymujemy pompę CO bo osiągnęliśmy temp. dla reg. pokojowego aby nie przegrzewać pomieszczenia,  ale z drugiej strony nie dogrzejemy pomieszczeń gdzie są np. zainstalowane głowice.
Gdy w pokojach osiągnięto temperaturę ale nie osiągnięto dla reg. pokojowego jest OK, bo głowice się zamkną i pokoje nie będą przegrzewane.
Nie ma dobrego rozwiązania, jeśli chcesz przy pomocy pompy regulować temp. w pomieszczeniu oraz wyłączać ją gdy wszystkie pomieszczenia są dogrzane.
2021-10-26 10:03
  CzeslawH Posty: 57 Ostrzeżenie: 0

Tak jak napisał  seba, nie ma uniwersalnego rozwiązania aby to wszystko pogodzić.



dodane 2021-10-26 10:03Chciałbym powrócić do tematu jak wyżej sprzed 2 lat.
seba napisał » 2019-12-10 19:50
W przypadku zatrzymania pompy CO przy współpracy regulatora pokojowego dla danego obwodu CO z pokojami mam dwie sytuacje:
1. Zatrzymujemy pompę CO po dogrzaniu wszystkich pomieszczeń oraz po osiągnięciu temp. dla reg. pokojowego dla obwodu CO.
2. W pokojach temperatura nie jest osiągnięta ale za to osiągnięta jest temperatura dla reg. pokojowego obwodu CO.    
    a) Grzejemy nadal (pompa załączona bo w pokojach nie osiągnięto temperatury) i przegrzewamy pomieszczenie gdzie zamontowany jest reg. pokojowy dla obwodu CO.
    b) Zatrzymujemy pompę CO bo osiągnęliśmy temp. dla reg. pokojowego aby nie przegrzewać pomieszczenia,  ale z drugiej strony nie dogrzejemy pomieszczeń gdzie są np. zainstalowane głowice.
Gdy w pokojach osiągnięto temperaturę ale nie osiągnięto dla reg. pokojowego jest OK, bo głowice się zamkną i pokoje nie będą przegrzewane.
Nie ma dobrego rozwiązania, jeśli chcesz przy pomocy pompy regulować temp. w pomieszczeniu oraz wyłączać ją gdy wszystkie pomieszczenia są dogrzane.



Czy będzie możliwość spełnienia warunku z pkt 1
1. Zatrzymujemy pompę CO po dogrzaniu wszystkich pomieszczeń oraz po osiągnięciu temp. dla reg. pokojowego dla obwodu CO.

Użytkownicy online: grzesiu, jerzyw99, jwojtowicz, Kiler5, kotel1111, Sebastian150182