W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  Pello v3.5  Wyłączenie pompy kotłowej po wygaszeniu Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
2021-11-19 22:46
  Zdenek Posty: 34 Ostrzeżenie: 0
Ja testuję nieco inny, prostszy układ. Czujnik temp. kotła jest zabudowany w górze bufora, pompa kotłowa jest wpięta w gniazdo wentylatora wyciągowego więc włącza się razem z palnikiem i jednocześnie wyłącza się po wygaszeniu czyli po osiągnięciu zadanej temperatury, histereza rozpalania palnika jest tak ustawiona by po spadku temperatury w górze buforu do 50°C kocioł znowu się odpalił. Mam dodatkową pompę mieszającą (jako obwód CO2), sterowaną termostatem, która "dba" o powrót (w przyszłości tą pompę zastąpię zaworem termostatycznym 3D)
 Układ CWU jest zasilany pompą sterowaną z sterownika kotła za pomocą czujnika CWU który był dołączony do kotła, czyli standardowy obwód CWU ale zasilany z bufora, grzanie CWU działa dobrze nie powodując rozpalanie kotła, oczywiście jeśli tylko w buforze jest odpowiednia temp.

Temperaturą kierowaną na dom zarządza pompa i zawór 3D z siłownikiem sterowanym przez sterownik kotła czyli standardowy obwód CO1 z bufora.

Oczywiście termik kotła został w oryginalnym miejscu i dba o bezpieczeństwo kotła.
To jest kocioł na pellet więc całkowite wygaszenie palnika i jednoczesne wyłączenie pompy nie spowoduje zagotowania wody!
Jak na razie wszystko działa dobrze ale powtarzam! Dopiero to testuję i to z ostrożnością!
W tym moim układzie zmieniłem tylko miejsce czujnika temperatury kotła, wylądował w górze buforu i pompa kotłowa jest zasilana z gniazda wentylatora wyciągowego.
"Stary układ" rozpalał się średnio 8-9 razy na dobę a teraz, po tych zmianach średnio 3 do 4 razy, mam bufor 300 litrów i dom 200m
To tak w skrócie.


2021-11-26 08:52
  Michal86 Posty: 237 Ostrzeżenie: 0
Zdenek napisał » 2021-11-19 22:46

To jest kocioł na pellet więc całkowite wygaszenie palnika i jednoczesne wyłączenie pompy nie spowoduje zagotowania wody!



To mało jeszcze testowałeś😉
2022-09-24 13:09
  radek-ka Posty: 171 Ostrzeżenie: 0
Zdenek napisał » 2021-11-19 22:46

Oczywiście termik kotła został w oryginalnym miejscu i dba o bezpieczeństwo kotła...

W tym moim układzie zmieniłem tylko miejsce czujnika temperatury kotła, wylądował w górze buforu i pompa kotłowa jest zasilana z gniazda wentylatora wyciągowego...

Jak wyciągnąłeś sam czujnik, a zostawiłeś termik? U mnie czujnik temp. kotła jest w jednym oplocie 4 żyłowy i w sterowniku jest wpięty w termik i temp. kotła, a pierwsze złącze stb jest zmostkowane drucikiem
2022-09-24 14:31
  Michal86 Posty: 237 Ostrzeżenie: 0
Oryginalny czujnik został w kotle i podłączony pod płytkę jest tylko termik. A w bufor włożył inny czujnik  i podłączył pod płytkę w miejsce czujnika kotła. Znaczy się wydaje mi się, że tak zrobił 
2023-05-17 22:39
  phantomdriver89 Posty: 1 Ostrzeżenie: 0
Właśnie przed chwilą zaktualizowałem oprogramowanie sterownika (pierwszy raz od zakupu kotła). Wcześniej pompa mieszająca wyłączała się można powiedzieć "randomowo" lub pracowała bez przerwy. Dzięki za dodanie tej funkcji w ustawieniach
2024-02-09 12:34
  Michal86 Posty: 237 Ostrzeżenie: 0
Czy razem z nowymi softami zmieniło się coś w tym temacie? Czy pompa kotłowa dalej pracuje w trybie ciągłym?
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: gabcie, gunsher18, MarcUrba5995, ogniwo555, swp_minkowskie, Zeb223F