W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Ogniwo EkoPlus 16kW w domu 185m2 - pomoc w ustawieniach Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona3 / 3Następna stronaOstatnia strona
2019-12-07 06:38
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
No i wszystko ok masz zadaną wew. 23st , histereza 0.2st , co daje 23st obecnie 22.9st Chcesz mieć cieplej podnieś temp.za zaworem na 33st , a histerezę temp.wew. zmień na 0st . Widzę , że jednak wyłączyłeś pompę 
2019-12-13 17:40
  aslan87 Posty: 19 Ostrzeżenie: 0
Myślałem że temp. pomieszczenia reguluję się takowymi ustawieniami a nie temp. podłogówki. Owszem przy zwiększaniu temp. za zaworem mogłoby się tak robić ale po to chyba jest działanie pompy i zaworu 4D. No nic tak zostawię jakby co. Zobaczymy jak spalanie wyjdzie. Obecnie konsumocja jest niby 0.22k/min. Jak wrócę przestawię na retortowo-grupowe to może spalanie spadnie.

dodane 2019-12-07 07:06Myślałem że temp. pomieszczenia reguluję się takowymi ustawieniami a nie temp. podłogówki. Owszem przy zwiększaniu temp. za zaworem mogłoby się tak robić ale po to chyba jest działanie pompy i zaworu 4D. No nic tak zostawię jakby co. Zobaczymy jak spalanie wyjdzie. Obecnie konsumocja jest niby 0.22kg/min. Jak wrócę przestawię na retortowo-grupowe to może spalanie spadnie.

dodane 2019-12-13 17:40
leON22 napisał » 2019-12-07 06:38
No i wszystko ok masz zadaną wew. 23st , histereza 0.2st , co daje 23st obecnie 22.9st Chcesz mieć cieplej podnieś temp.za zaworem na 33st , a histerezę temp.wew. zmień na 0st . Widzę , że jednak wyłączyłeś pompę 



Zostawiłem na stałe pompę podłogówki, bo temperatura salonu skakała o stopień i podłoga zimna była. Ale piszę z innym problemem. Przed chwilą piec jakby się wyłączył. Dmuchawa, podajnik, temperatura za zaworem 4D spadła o 4 stopnie i nic. Żona zajrzała do pieca a tam piramida ze spieków. Zrzuciła wszystko by zrównać do samego żaru i dopiero dmuchawa ruszyła. Od czego mogło się tak zrobić czy to przypadek, że taka piramida wysoka się zrobiła? I druga sprawa, dziś rano wył alarm o pustym zasobniku, mimo że jeszcze ok. 15-20kg było na dnie. Obecnie wartość spalania ustawiona jest na 0.22kg/min. Domyślam się, że tę wartość zmieniać tylko o ile?

Pierwsza stronaPoprzednia strona3 / 3Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: Jan46, Szido