W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Ogniwo Eko plus 16kW + Ogień Ultra Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
2019-12-01 20:44
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Również dziękuję i pozdrawiam ale raczej wątpię @Es_Serwis jak zaznaczyłeś na samym początku swojej wypowiedzi , ciężko będzie to rozwikłać , bo każdy ma swoje "sugestie"
2019-12-01 20:49
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Wiec zacznijcie rozwazac rozne rozwiqzania badz dyskutowac na ten temat jakos sensownie. Tak by pomoc uzytkownikowi a nie nabijac bezsensownie posty i przepychac sie miedzy soba ew dywagowac kto jest lepsza wrozka  
2019-12-01 21:04
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Więc z góry przepraszam Wszystkich za moje bezsensowne wypowiedzi , zrozumiałem ukryty podtekst i aluzję ale to jest forum i czasami tak jak kocioł , każdy z Nas się zagotuje , pozdrawiam Piotr i jeszcze raz przepraszam all Hasło przewodnie forum - POMAGAJMY 
dodane 2019-12-01 21:04PS. @cmjcmj Wracając do tematu . Paliłem i testowałem Bartex Goldem jJak Ci się chce poszukaj w moich statystykach kiedy nim paliłem i jakie miałem wtedy ustawienia spalania ( u mnie akurat grupowe ) ale z tego co pamiętam , że z wiatrem było podobnie jak obecnie na Varmo tylko o połowę mniej podań
2019-12-01 21:10
  oxalis3 Posty: 305 Ostrzeżenie: 0
[quote author="Ameno25" date="2019-12-01 17:38"
Kolego nie mam złych intencji , ale czasami jak czytam sobie w wolnej chwili jakis wątek i widzę  niezbyt trafne rady  



Ja też sobie czytam w wolnej chwili i dlatego zabrałem głos ponieważ uwazałem, że Twoje rady i rady ES nie rozwiążą problemu zapadania się paleniska , tylko mogą wpłynąć na spieki koksowe, które przecież powstały kiedy cmjcmj zaczął obniżać nadmuch. Nie zgadzałem się też z tym że można udzielić np. tak szybkiej odpowiedzi o zmianie nastaw podtzymania bez wiedzy o "instalacji cmjcjm, o jego kominie, sposobie sterowania kotłem, kiedy ten krater powstaje, czy kocioł sie odstawia i na ile itp???" Myślę też ,że każdy kto miał do czynienie z trudnym paliwem to wie, że"to zawsze najlepiej to wychodziło na spalaniu ręcznym, bo tam sobie możesz najprecyzyjniej ustawić spalanie"
Dalej uważam, że "Bez podglądu na sterownik to, tak naprawdę, nawet takiemu  fachowcowi  jak Ameno będzie trudno Tobie pomóc."

Przepraszam jeśli uraziłem Ameno odnośnie wiedzy, ale ja pamietam Verba, energotopa , zawijanów, ( za zarzut arogancji nie przeproszę ponieważ wszystkim powinno zależeć na jakości i kulturze tego forum )

 Ps. Na koniec, czasami wystarczy po  wygaszeniu i rozpalenie kotła wrzucić na palnik trochę popiołu do momentu kiedy palnik nie zapopieli się sam. 
2019-12-01 21:33
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Nie zestawiaj verba i energotopa w jednym szeregu z zawijanami .
Zawijany to ludzie wykształceni  w tym kierunku , a  np verb zaczął swoja przygodę  jak kupił sobie kocioł na ekogroszek który stworzyli miedzy innymi zawijanowie .
Od tamtego czasu mieneło sporo czasu , są również inne fora o  ogrzewaniu , na znacznie wyższym poziomie  merytorycznym .
Ja osobiscie nie uważam się za żadnego szpeca od spalania węgla , ani nie jestem szpecem od instalacji hydraulicznych , ale bez przesady  średnio ogarnięty umysł techniczny  jest w stanie ogarnąc ten temat , wiadomo trzeba sie zagłebić , ale nie jest to wiedza na poziomie teorii super strun  gdzie przeciętny człowiek nie jest w stanie zrozumieć , ba nawet sobie wyobrazić niektórych zagadnień 

2019-12-01 21:35
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
No i ...znowu przegiąłeś z tym poziomem merytorycznym, nie ubliżając nikomu, czyżby słoma wyszła z butów   Jaki z tego morał  Może pora odpocząć od tego Forum pewny
2019-12-02 14:17
  budgie1 Posty: 720 Ostrzeżenie: 0
Może z Varmo też się sprawdzi krótki czas podawania?, bo krater jak w Krakatau
2019-12-03 20:24
  cmjcmj Posty: 6 Ostrzeżenie: 0

OK sprawdziłem patent z uchyleniem wyczystki. Oczywiście pod kontrolą - jak byłem w domu. chyba nie pomogo bo różnicy nie zauważyłem. Po poradach co do ustawień spalanie zaczęło się normować. Kopczyk czasami zmniejsza się ale przynajmniej jest szansa że to spalę. Na 100% więcej tego nie kupię, i odradzam wszystkim (począkującym szczególnie). A tak chwalą w internecie
Napisałem do sprzedawcy - oferował się z ustawieniami kotła pod groszek. Dostałem taką odpowiedź:

Proszę spróbować następujących ustawień:
min praca -1s
max praca -6s
min przerwa pod -30s
max przerwa pod - 40s  zmiana na 240s
min went- 22  zmiana na 5
max went- 35  zmiana na 60
min obroty -280 zmiana na 130- jeśli będzie buczenie podnosić o 10 obrotów aż do momentu kiedy zacznie pracować płynnie
max obroty -880 są 2 wersje 75W lub 83W i każda kręci się inaczej. Jeśli klient nie chce sprawdzać to niech zacznie od ustawienia 1400-1500 obrotów.
wspolczynnik wentylatora - +3  zmiana na 0
wspolczynnik podawania -  -5   zmiana na 0

Jeśli będzie niedopał- zmienić maksymalną pracę na 5sek
jeśli będą spieki - zmienić max went na 55 i o 5% obniżyć maksymalne obroty


Ale nic z tego nie rozumiem. Nie wiem jak to sobie przetłumaczyć na "język" ecoal.
2019-12-04 11:09
  DamianOwczarek-zablokowany Posty: 0 Ostrzeżenie: 0
Ja zauważyłem w OEPm 14kw że im bardziej kaloryczny groszek tym bardziej zapada się palenisko, 
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: 8yl4NamZ1m4, Dan123, kikis2, Konstech, Larisz_BARCA, roman19, Zduh61