W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Ogniwo Eko plus 16kW + Ogień Ultra Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona1 / 2Następna stronaOstatnia strona
2019-12-01 11:10
  cmjcmj Posty: 6 Ostrzeżenie: 0
Witam wszystkich.
Zasypałem ostatnio nowo nabyty Ogień Ultra do kotła i mam pewien problem z ustawieniem poprawnego spalania. Do tej pory paliłem Bartexem Silver i Gold, Ogniem zwykłym i Premium. Zawsze było Ok, wystarczyła czasami korekta dmuchawy w automacie. Tym razem jest jednak inaczej. Na palniku powstał ogromny lej. Skorygowałem parametry dmuchawy i szczerze niewiele to pomogło, jednak w popielniku spieki koksowe się pojawiły. Niedopalony węgiel. Przekopałem forum ale nie za bardzo jestem w stanie odnaleźć jakieś pomocne ustawienia/rady.
Dom ocieplony, kilkuletni. Powierzchnia ogrzewana to 130m2 - grzejniki + podłogówka i cwu.
https://esterownik.pl/device/17746
Bardzo proszę mądrzejszych o pomoc.
2019-12-01 11:16
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Kombinuj jednorazową dawką węgla , spróbuj podawać częściej a mniej  
2019-12-01 15:36
  cmjcmj Posty: 6 Ostrzeżenie: 0

Qrcze już mam dość tego węgla. Ustawiłem w trybie grzania:

                                        
                        
                                                        Korekta dmuchawy -5 %                                                                                                                                                                            
                        
                                                        Czas pracy podajnika 11 sek 
w trybie podtrzymania:

                                        
                        
                                                        Czas pracy podajnika 11 sek                                                                                                                                                                            
                        
                                                        Czas postoju podajnika 15 min                                                                                                                                                                            
                        
                                                        Czas krótkiej przerwy 18 sek                                                                                                                                                                            
                        
                                                        Ilość powtórzeń 1                                                                                                                                                                             
                        
                                                        Moc dmuchawy 55 % 
I dalej to samo. Po dłuższym czasie krater na 4-5cm.  Może jakieś typy na tryb retortowy-grupowy? Miał ktoś podobny problem może z tym węglem? Ratunku.
                                                                                                                
2019-12-01 15:39
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Wydłużają c czas pracy podajnika wydkuza sie rowniez przerwa. W tej sytuacji lepszym rozwiazaniem byky by krotsze dawki ale podawane czesciej. Czyli  np 3 s podawania.
2019-12-01 15:51
  cmjcmj Posty: 6 Ostrzeżenie: 0

Jasny gwint, tego się nie spodziewałem. W takim razie zmienię czas pracy podajnika na mniejszy w trybie grzania. Czy w trybie podtrzymania również taka zasada ma miejsca? Bo tu widzę parametr "czas krótkiej przerwy" - myślałem ze to właśnie jest odstęp pomiędzy podawaniem paliwa.
2019-12-01 16:04
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
podtrzymanie prktycznie nie jest wykorzystywane w zimie , 
ustaw sobie : tak jak masz tylko czas posttoju daj ze 30min , ilosc powtórzen 2 , czas krótkiej przerwy 60s 
dodane 2019-12-01 16:04a i mo duchawy daj 40%
2019-12-01 16:25
  cmjcmj Posty: 6 Ostrzeżenie: 0
Dziękuję Wam. Już wprowadzam zmiany.
2019-12-01 17:12
  oxalis3 Posty: 304 Ostrzeżenie: 0
Ameno, no jak to jest w końcu z tym wróżeniem z kuli , czy tylko  leon wróży czy ty też???
Czy coś wiadomo o instalacji cmjcjm, o jego kominie, sposobie sterowania kotłem, kiedy ten krater powstaje, czy kocioł sie odstawia i na ile itp???
 cmjcmj z mojego doświadczenia z trudnym paliwem, to zawsze najlepiej to wychodziło na spalaniu ręcznym, bo tam sobie możesz najprecyzyjniej ustawić spalanie.
 Bez podglądu na sterownik to, tak naprawdę, nawet takiemu  fachowcowi  jak Ameno będzie trudno Tobie pomóc.
2019-12-01 17:38
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Przeczytaj temat od początku jeszcze raz  dokładnie , później pomyśl , a dopiero później napisz . 
dodane 2019-12-01 17:38Dodam  że ja nic tutaj nie nakazuje , nie kaze autorowi robić tego czy tamtego ,  zasugerowałem żeby pokombinował z podawaniem , częściej a mniej , co zresztą również zasugerował ES-serwis 
Jeśli chodzi o Leona i wróżenie z kuli to są jego słowa nie moje , Leon w jednym z wątków jasno każe użytkownikowi wprowadzać określone zmiany , i chyba nie za bardzo wiedział co powoduje zmiana czasu podajnika w automacie , dlatego zadałem mu pytanie w jakim celu kazał to zrobić , w odpowiedzi dostałem prześmiewcza  odpowiedz że tak pokazała mu jakaś kryształowa kula  .
Kolego nie mam złych intencji , ale czasami jak czytam sobie w wolnej chwili jakis wątek i widzę  niezbyt trafne rady  ogólnie przyjmowane przez resztę mniej doświadczonych użytkowników jako prawidłowe  to coś tam napisze w miare  czego jestem pewny 
Akurat taki kocioł mam fizycznie pod opieką , inaczej mówiąc pale w nim ,  nie widziałem go tylko na wystawie w sklepie , czy tam dotykałem 
2019-12-01 18:04
  oxalis3 Posty: 304 Ostrzeżenie: 0
Ameno  oczywiście przeczytałem od poczatku ten krótki wątek, Twoja porada oczywista, tak jak na pierwszej stronie Poradnika Palacza, jeżeli chodzi o spieki koksowe. Czy to co napisałem to jest tak idiotyczne, że każesz mi myśleć ,czy to Ty może pomyślisz czy skrócenie czasu podawania opału na auto rozwiąże problem cjmcjm z zapadania się paleniska?  A co do kuli i leona to ja tam fanem leona nie jestem, ale to niestety problem tego forum, że prawie wszyscy co dużo wiedzieli i to ich z nami nie ma. Ty jednak w tym wątku jesteś wróżbitą, a i nie badź taki  arogancki bo niestety Ty do tych, o ktorych wspomniałem się nie zaliczasz




2019-12-01 18:11
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Biorac pod uwage ze nie ma zlotego srodka w ustawieniach podawane sa rozne porady z ktorych dany uzytkownik badz kazdy inny moze skorzystac. Na pewno taka rada jest lepsza niz bezsensowne i bez szczegolowe podsuwanie zmian trybu pracy.
Kazde następne przepychanki bez przejawu pomocy beda usuwane z nalezytym ostrzezeniem.
Za duzo nasmiecone zostalo na tym forum. 
Pozdrawiam 
2019-12-01 18:19
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
No z tą arogancja to wiesz  ze wzajemnością .
masz racje do fachowców się nie zaliczam ,  jednak pozwól oby ocenił to ktoś kompetentny , a Ty do takich osób się nie zaliczasz .
Nadal proponuję przeczytać wpis autora  jeszcze raz  , moją sugestie  .
Napisz sobie w odpowiedzi co tam chcesz , ja Ci juz nie odpowiem bo nie widzę w tym sennsu 
2019-12-01 18:20
  cmjcmj Posty: 6 Ostrzeżenie: 0

No nie spodziewałem się że będzie to trudne paliwo. O zakupie zdecydowałem po przeczytaniu kilku recenzji i obejrzeniu filmów na youtube. Paliłem węglem o podobnej kaloryczności (Bartex Gold) i nie było żadnych problemów. Na automacie śmigał bez żadnych ingerencji. A tu taki "zonk".

Właśnie patrzę do kotła a tam znowu wypalony węgiel. Mam wrażenie że podczas przestojów - bo kocioł jednak się odstawia - węgiel się samoistnie wypala. Jakby topniał. Nie mam dużej wiedzy na temat obsługi kotła, mam z nim styczność dopiero drugi sezon. Staram się to wszystko jakoś ogarnąć. Proszę o wyrozumiałość.Nie wiem czy nie powinienem jednak skrócić czasu postoju z 30 min na mniej. Tak żeby podawał częściej paliwo, żeby nie wypalało się somoistnnie "do dna".
2019-12-01 18:39
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Jeśli się wypala w postoju  możliwe że masz za duzy ciąg kominowy ,  również jeśli opał ma mała zawartość popiołu i jest wysoce kaloryczny , będzie się wypalał w postoju tak jak np Skarbek z piekar śląskich
Co możesz w takich sytuacjach zrobić to :
- Założyć RCK aby zmnijszyc ciag kominowy , doraznie mozna uchylić drzwiczki od wyczystki 
- wymieszać zakupiony opał z innym mniej kalorycznym z wiekszą zawartością popiołu .
Zrób zdjęcie palnika 
2019-12-01 18:45
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Trafnie. Otwarcie drzwiczek moze podpowiedziec czy rck sie nada. 
2019-12-01 20:12
  cmjcmj Posty: 6 Ostrzeżenie: 0

Faktycznie jest to kaloryczny węgiel z deklarowaną małą ilością popiołu. Zadziałam z wyczystką. Zdjęcie palnika przesyłam niżej.

Po zmianach, gdy piec grzeje, wydaje się już akceptowalnie. jedynie po przestoju wypala się na palniku.

Dziękuję za pomoc. Dam znać co się wydarzyło.


dodane 2019-12-01 20:12
2019-12-01 20:19
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Z ta wyczystka zadzialaj jak bedziesz mial mozliwosc co jakis czas zajrzec do kotla.

dodane 2019-12-01 20:19Z ta wyczystka zadzialaj jak bedziesz mial mozliwosc co jakis czas zajrzec do kotla.
2019-12-01 20:21
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Możesz również poratować się podtrzymaniem i podnieść stan kopczyka , to będzie takie palenie grzaniem i podtrzymaniem 
Po prost zmniejsz czas postoju podajnika , jeśli Twój kocioł ma czas postoju pomiedzy grzaniem np. 15min  to czas postoju postoju podajnika ustaw połowe tego czasu , daj  na początek 1 podanie np 10 s i dmuchawe 35% i obserwuj co sie dzieje , dodam że jest to tylko moja sugestia , możesz spróbować i zobaczyć czy coś pomoże , ale powinno 
2019-12-01 20:36
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Czyli znowu wróżymy , kurde tyle się ostatnio o tym naczytałem ale niech spróbuje , a nóż się uda 
PS. Właśnie, to są takie rady "ni z gruszki ni z pietruszki" które nikomu nie zaszkodzą, a czasami pomagają i za to nas chwalą
dodane 2019-12-01 20:36PS. Piszę Nas , bo nie jestem tutaj sam jak co niektórym się wydaje
2019-12-01 20:37
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Racja Ameno z tym ze bedzie nastepny temat ze za duzo mu spala
Dziekujemy Leon za pomocny wpis mysle ze dzieki temu problem sie rozwiaze ni z gruszki ni z pietruszki to jest akuray Twoj wpis. Nie ma gotowych ustawien i u kazdego bedzie pracowqlo to inaczej. Osoba z takim doswiadczeniem forumowym powinna znac takie podstawy. Kazda porada na temat ktora chox troche naprowadzi uzytkownika na rozwiazanie problemu ew choc jego zrozumienie jest pomocna.
Chyba ze wolimy ustawiac wszystko za innych uzytkownikow dzieki czemu nie zrozumieja nic i beda zakladac nowe tematy o tytule jak zwiekszyc temp kotla  
Pierwsza stronaPoprzednia strona1 / 2Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: ewela2707, Kava610401, kosjar, macmd, Marcin_witk, maste