W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  Przegrzewania w trybie lato samo CWU Subskrybuj
2019-10-15 19:58
  macskup Posty: 8 Ostrzeżenie: 0
Jak pisałem w poprzednik poście miałem problem z zatrzymującym się silnikiem. Po wymianie kondensatora jest ok. natomiast mam inny problem który zauważyłem w tym sezonie. Piec w trybie ZIMA trzyma się bardzo dobrze temp zadanej (ok. + - 2st)nie zależnie od temperatury na zewnątrz. Po przejściu na tryb LATO sama CWU piec mimo ustawionej CO na 42 a CWU na 36 skacze do prawie 70 st (60-65-70 - tak oscyluje jakby miał ustawione 65). CWU też dobija do 60 st mimo ustawienia na 36. Nie wiem w czym problem bo w poprzednim sezonie grzałem CWU w trybie LATO do maja i nie było tego efektu. Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam
2019-10-15 20:13
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Może "zegniesz" się trzy wątki niżej bo jest to samo: https://esterownik.pl/forum/posty,4902/tryb-lato-wysoka-temp-kotla
To tylko na pierwszej stronie, takich wątków nie zawaham się napisać że są już nie dziesiątki a pewnie w setkach trzeba by liczyć przez lata. Następnemu z osobna trzeba tłuc?
2019-10-15 20:23
  coolio Posty: 65 Ostrzeżenie: 0
Żeby dogrzewać wodę piecem węglowym do 36 stopni, tylko 36 stopni to ten kocioł musiał by chyba mieć 0.5 kw.

Inaczej może. Kup najtańszy ekogroszek taki z Brico, mieszanka siana z brunatnym
 Nie powinien przebijać aż tak bardzo
2019-10-16 21:05
  macskup Posty: 8 Ostrzeżenie: 0

Nie karoka65, nie trzeba. Po prostu jak sprawia Ci to taki ból trzeba było się nie odzywać tylko zignorować...

Pozdrawiam

Coolio jak pisałem efekt pojawił się w tym sezonie, wcześniej było oki. Czujnik mam na dole bojlera a termometr analogowy na górze. Gdy ustawiam temp na 35-36 stopni i tyle ok pokazuje czujnik to analogowy na górze ma ok 50 st. Dlatego wypraktykowałem takie ustawienia.
Dizięki
Użytkownicy online: Borkos, DarekCiesla, milosrohovsky, omegatransport99825, smi58n9