W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  temperatura podajnika -duze spalanie Subskrybuj
2019-10-10 17:55
  Dudek102 Posty: 0 Ostrzeżenie: 0
witam kocioł rbr-k 15 kw  160m2 stary dom ocieplony do tego cwu 160 dwu płaszcz  8 osób w domu 
instalacja zamknięta wymuszona  2 obiegi grzejniki same . + pompa kotłowa . wszystkie grzejniki na termostatach . 
wczesniej był sobianek bronze  tryb lato 4-6 kg d (zasobnik starczał na 860min pracy )
kopczyk się zapadał podnosiłem recznie (temp oscylowała max55st)
od  zeszłego czwartku tryb zima . wegiel Kgm gold (dzisiaj skonczył sie wegiel po 720 min)
skacze mi mocno temperatura podajnika dzisiaj wywaliło alarm przekroczył 65 st (komin wysoki wkład metalowy)
ustawienia w automacie  (algorytm wygaszania w podtrzymaniu)
 dmuchawa -6% (na 0 były wielkie spieki brązowe)
 podawanie było 8s dałem na 10 dzisiaj możne nie będzie tak się zapadał 
podtrzymanie  
podawanie 8 sek
postój 55min 
czas krótkiej przerwy 42 sek 
ilość powtórzeń 3 
moc dmuchawy 40%
w popiele węgiel dopalony małe brązowe spieki 
na dworze ciepło pompki od ogrzewania chodzą cały czas w nocy wchodzi piec w podtrzymanie tak pracuje w temp. około 52 st 
spalanie 20kg doba  średnia moc kotła 3.8kw
 nie wiem czy spowodowane te spalanie wysokim kominem i mocnym cugiem  gdzieś czytałem żeby uchylić  wyczystkę jest jakaś możliwość zmiany ustawień w automacie żeby mniej palił  kocioł mam pierwszy rok palaczem nie jestem 

2019-10-10 19:49
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Czym tam palisz? bo zastanawiają mnie te "wielkie spieki brązowe"?
Nie jest ten węgiel aby uszlachetniony czeskim? czeski się nie spieka ale sprzedawcy często właśnie "uszlachetniają" węgle wysokospiekające czechem żeby obniżyć RI i żeby dało się to jakoś spalić w kotle.
Tam jest co grzać, komin też wysoki i jeszcze dom na górce można spróbować uchylić wyczystkę, jak pomoże to wstawić RCK.
2019-10-10 19:53
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Wiesiu , nie chce Ci się czytać ? : "od  zeszłego czwartku tryb zima . wegiel Kgm gold (dzisiaj skonczył sie wegiel po 720 min)"   Komin pewnie też robi swoje , jak tak to montaż RCK powinien rozwiązać problem Proponuje przejście na tryb ręczny lub grupowy z tak wysokokalorycznym opałem
2019-10-10 19:55
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Leon tylko ten co pakował wie co tam spakowano
2019-10-10 20:09
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
To na pewno , dlatego palę Varmo , a to już całkiem nie wiadomo z czego powstało 
2019-10-10 20:54
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Ale cenę też dowalili i jeszcze brak wysyłki od producenta, dobre paliwo ale klienci narzekają na syf, z resztą wiesz jak to wygląda, pyłu do diabła. Mam jeszcze chyba z 10 palet w starej cenie, sprzedam to i dam sobie z tym spokój.
Użytkownicy online: Kiki004, wojrad