W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Optymalne ustawienie OEP10kW w trybie Retortowo-Grupowym Subskrybuj
2019-10-10 13:56
  sicio Posty: 5 Ostrzeżenie: 0
Witam,

Chciałbym ustawić piec jak najlepiej, niestety nie mogę znaleźć informacji na temat parametrów.
Palę ekogroszkiem Energo Extra:


Wartość opałowa (Q) 25 MJ
Wilgotność ok. 15%
Typ węgla płomienny 31.2
Zawartość popiołu do 7%
Zawartość siarki (S) 0,5%
Uziarnienie 5-25 mm
Zdolność spiekania (RI) 0


Obecne parametry



Obecnie ustawiam moc min/max

Węgiel spala się nie najgorzej zostaje może trochę spieków, które da się pokruszyć w rękach.

Czy może ktoś mi podpowiedzieć jak wpływa na spalanie parametr ilość powtórzeń?
Czy powinien być jak najmniejszy kiedy chcemy uzyskać najniższe zużycie?


Kombinowałem z ochroną powrotu zawór 4d/pompa CWU
Na zaworze 4D niestety ciągle go przymykało i ostatecznie użyłem pompy CWU.

Czy parametry podtrzymania są ok? Obecnie piec mi nie gaśnie, wcześniej miałem dłuższy czas postoju i zdarzyło się że wygasł.
Z góry dziękuję za podpowiedzi.

2019-10-10 14:35
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Czego jak czego ale informacji o tym jak ustawić OEP to czytania pewnie na tydzień bo co trochę wałkowane było to samo i spłodzono pewnie z tysiąc wątków, każdy chciał mieć swój jak i Ty
2019-10-10 16:03
  sicio Posty: 5 Ostrzeżenie: 0

Głównie chodzi mi o informację jaka jest różnica pomięcy ilością powtórzeń (2 czy 4 przy 8kW)
Czy temperatura spalin na poziomie 60-90 nie jest za niska? (jak ustawie wyższe moce napewno będę osiągał wyższe temperatury max)
I czy temperatra 50 na powrocie przy 65 na kotle jest ok?
Piec wstępnie jest ustawiony ok, ze spalania jestem zadowolony. Ale chciałbym dopracować ustawienia
2019-10-10 16:32
  pawel3 Posty: 496 Ostrzeżenie: 0
Taka różnica że zamiast podać dwie porcje poda cztery i później dopala od 2-5 min
Jak kocioł więcej stoi to temp jest taka niska jak będzie większy odbiór i kocioł nie wyczyścisz to spaliny pójdą do góry. Czym niższe spaliny to mniejsze straty.
Temperatura powrotu ok, żeby wszyscy takie mieli
Jeżeli jesteś zadowolony z kotła spalania to bardzo dobrze 😀
Dbaj o kocioł czyść, posprawdzaj czujniki czy dobrze przylegają. 
2019-10-14 15:15
  sicio Posty: 5 Ostrzeżenie: 0
Dzięki
Reguluję chyba tylko temu, żeby ekogroszek lepiej się spalał i jak najmnaiej osadzał wewnątrz pieca.
Poczekam na większe mrozy i sprawdzę jak będzie wyglądała sprawa z liczbą podań.
Na jakiej zasadzie dobierany jest ten czas dopalania?
2019-10-14 15:42
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Co do ilości podań to tak jak napisał @pawel3 ale nie wiem czy wiesz że między poszczególnymi mocami jest różnica w czasie jednego podania i tak dla 8kW to 5s, dla 12kW-7s I tak po 2s więcej dla pozostałych Co do czasu dopalania to jest na podstawie  analizy temp.spalin po osiągnięciu na kotle temp. zadanej. 
2019-10-14 20:03
  coolio Posty: 65 Ostrzeżenie: 0
Palisz ruskim i nie masz spieków wielkości kratera lub lawy jak z wulkanu to już sukces. Ja po dwóch latach palenia tym wynalazkiem zrezygnowałem i dołożyłem kilka zł i kupiłem karlik z PGG. Nigdy więcej do energo nie wrócę.
2019-11-28 09:21
  sicio Posty: 5 Ostrzeżenie: 0
Jak zrobiło się zimniej zaczęły się spieki.
coolio chyba masz rację z tym ekogroszkiem, choć jak brałem testowo i było ciepło to bardzo ładnie mi się spalał i mało popiołu.

Obecnie pokombinowałem z ustawieniami, ustawiłem moc ciągłą na 16kW i jest lepiej, choć teraz widzę że trochę niedopala, ale nie chcę luż mocniej dmuchać.

Jest jakaś możliwość wydłużenia czasu dopalania?
Użytkownicy online: