W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Ograniczenie mocy w strefie regulacji Subskrybuj
2019-10-06 07:57
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
co to za parametr ?
2019-10-06 11:19
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Piotr wg producenta Bero, to: "liniowe obniżanie mocy dla zaworów termoelektrycznych w listwach HB przy  zbliżaniu się do temp. zadanej"  
2019-10-06 11:53
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Dzięki Leon .

Czyli to ma być  coś w rodzaju liniowego zamkania zawrou powrotu na rodzielaczu podłogowym 
Tam skok trzpienia to jakies 2 mm ciekawy jestem jak to jest wyskalowane i jak to dziła 

2019-10-06 11:57
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Nie ma za co , nie mam tej listwy ale wszystko na to wskazuje ,że liniowo czyli stopniowo zamyka się ten zawór
2019-10-06 12:13
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Leon  jeszcze jedno podaj proszę gdzie są wzmianki w instrukcji sterownika , dokładnie funkcja pokoje i listwy podłogowej  
2019-10-06 12:49
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Szukaj na stronie myBero
2023-03-21 23:56
  ledsezelim Posty: 22 Ostrzeżenie: 0
leON22 napisał » 2019-10-06 12:49
Szukaj na stronie myBero


hej panie, czy mogl bys prosze moze dodac detailow zamias "Szukaj na stronie myBero"?

ogolnie o co mi idzie:

pisalem pare tygodni to tylu tu na forum odpowiedz - patrz na https://esterownik.pl/forum/posty,6404/ustawienia-pieca?m=154607#154607
wtedy zimno na dworzu, wygladalo w sumie OK...
no jak juz na zewnatrz cieplo, wszystko pada, stabilnie juz niedziala, bo przez listve HB2 i "silownik elektrotermiczny NC 230V" kupione ze sklepu eSterownika moim zdaniem napravde dziala tak jak w moim linku zdjecie jest pokazane - znaczy ze zawor sie zamyka komplet - nie liniowo! to powoduje problem miec stabilny odbior i obojetnie jak ustawiam prace zaworu 4D skacze jak szalony, bo albo dwa trzy pomieszcenia maja potrzebe otworzyc zawor, albo odwrotnie wszystkie sie zamkna i bez odbioru skokowo idzie temperatura "too much high"...

do panow z Esterownik - czy moze ktos podpowiedziec? bo jezeli ja mam racje to taka praca silownikow jest niedobra i potrzebne by bylo miec ze by zamykaly stopniowo
prozsze bardzo o kontakt i moge zadzwonic o rade...
2023-03-23 00:10
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Sory przyjacielu ale nie pomogę, jak już pisałem wcześniej nie posiadam takiej listwy i nie mam zielonego pojęcia jak to działa, pytaj producenta. Jak widzisz tylko tyle udało mi się znaleźć na w/w temat 
2023-03-23 09:55
  mamut Posty: 352 Ostrzeżenie: 0
@ledsezelim wszystkie takie zawory działają 0-1, czyli grzałka w nich grzeje otwierają się, przestaje grzać, zamykają.
Nie ma takich które robiły by to stopniowo.

Jedynie właśnie niektóre sterowniki i listwy umożliwiają taką modulację, że gdy są blisko zadanej, to zaczynają grzać w przedziałach czasu, dzięki czemu podłoga jest cały czas ciepła i temperatura nie przebija. W wersji bez tego i przy źle dobranej krzywej grzewczej na zasilaniu podłogi lub jej braku, dostajesz huśtawkę. Czyli podłoga grzeje, dochodzi do zadanej z jakąś tam histerezą, ster odcina grzanie, podłoga stygnie, temperatura spada i znowu się odpala, ale wtedy przez to, że ten czas przestoju jest spory, to bezwładność robi swoje i masz większą huśtawkę z temperaturą.
2023-04-11 16:06
  ledsezelim Posty: 22 Ostrzeżenie: 0
dzieki obom
Niestety w takim razie musze powalczyc z systemem "0-1" i jak najlepiej ustawic kombinacje ograniczenia mocy / temperatury wody i jej przeplywu w pojedynczych strefach.
@mamut - rozumiem opisu, u mnie razcej idzie o to ze jak wszystkie strefy nawed tak ON/OFF odbieraja i reguluja w ten zposob, to nikdy nie ma za duzo postoju i praca jest w miare stabilna. Problem powstaje jak razem wszyskie strefy sa na OFF i po krotkim czasie tylko jedna robi cyklicznie ON/OFF naprz. na 50%
Jak juz pisalem - stabilne warunki zimowe sa OK, w kombinacji jak teraz w nocy 0° a przez dzien 15°-20° - to juz jest zabawa...
na przysly sezon chyby zainwestuje i dodam bufor do instalacji co by moglo pomoc ustabilizowac prace

dodane 2023-04-11 16:06
ledsezelim napisał » 2023-04-11 16:00
dzieki obom
Niestety w takim razie musze powalczyc z systemem "0-1" i jak najlepiej ustawic kombinacje ograniczenia mocy / temperatury wody i jej przeplywu w pojedynczych strefach.
@mamut - rozumiem opisu, u mnie razcej idzie o to ze jak wszystkie strefy nawed tak ON/OFF odbieraja i reguluja w ten zposob, to nikdy nie ma za duzo postoju i praca jest w miare stabilna. Problem powstaje jak razem wszyskie strefy sa na OFF i po krotkim czasie tylko jedna robi cyklicznie ON/OFF naprz. na 50%
Jak juz pisalem - stabilne warunki zimowe sa OK, w kombinacji jak teraz w nocy 0° a przez dzien 15°-20° - to juz jest zabawa...
na przysly sezon chyby zainwestuje i dodam bufor do instalacji co by moglo pomoc ustabilizowac prace


hej wszystkim
ze by jeszcze lekko w tym temacie... mam pomysl i prosze czy ktos zgodzi sie czy podpowie swoje opinie:
- pomyslalem troche, niestety w sumie byla by ponowna inwestycja u mnie na 8x 310zl komplet, moze wystarczy 5x...
znaczy czy zamias jak mam teraz "silownik elektrotermiczny TH2" dalo by sens zamontowac do listwy "glowice termostatyczne TH2" ??? jezeli one potrafia pracowac linearnie, to te skoki "ON/OFF" by zniknely
- przynajmiej tam, kdzie trza miec przeplyw ustawiony mocny (duzy pokoj i pokoj goscinny kdzie jest podloga drewniana, miej przenosi cieplo... kuchnia itd kdzie kafelki to wystarzcy malo i czy ON/OFF niedaje taki wplyw na ustabilizowanie
- panowie z ES? jak z waszej strony?

jedyne co, ze mi zostanie pare sztuk tych silownikow na cos tam kiedys... ale co...
Użytkownicy online: dymyprzegini, Misbubu