W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  Pello v3.5  Problem z ustawieniem pieca OEP 18KW Subskrybuj
2019-09-19 20:41
  Kryzysowy Posty: 9 Ostrzeżenie: 0
Witam, niedawno kupiłem piec Ogniwo eko pellet 18kw, ale nie bardzo wiem jak go ustawić. W tej chwili wszystko pracuje na automacie ale chciałbym ustawić wszystko jak należy. Mam podłączone dwa obiegi, pierwszy to grzejniki na pietrze, a drugi podlogowka na parterze. Jak narazie kupiłem pellet Lava ale docelowo jak opanuje ustawianie pieca chciałbym przejść na pellet od lokalnego producenta. 
Dodatkowo mam problem ze sterownikiem, od pierwszego uruchomienia pokazuje alarm Karta SD i nie mogę go usunąć.
Im więcej czytam tym mniej wiem jak go ustawic
2019-09-19 21:09
  pawel3 Posty: 496 Ostrzeżenie: 0
Jeżeli chodzi  o błąd karty to proszę abyś  nas samym początku wyjął i włóżyl spowrotem kartę SD. Wyłączyć sterownik z prądu, wyciągnij wtyczkę. Odkręć pokrywę. Karta umiejscowiona jest w lewej górnej części sterownika. Wciśniesz ją to wyskoczy.
Może nie styka ta karta. 
Jeżeli to nie pomoże to można ją sformatować z poziomu platformy.
Zawsze możesz skontaktować się z serwisem
2019-09-19 21:17
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Pal tą Lawą bo jak zalepisz Skiepke jakimś syfem to dopiero się zacznie cyrk, sprawdź czy ruszt masz w prawidłowym położeniu podczas pracy palnika, bo jak instalator fujara to zaraz będzie uszkodzony.
2019-09-19 21:36
  Kryzysowy Posty: 9 Ostrzeżenie: 0
Po czym poznam, że ruszt jest prawidłowo ustawiony? Na co zwrócić uwagę?
Problem z karta rozwiązany, pomogło wyjęcie i ponowne włożenie.
2019-09-20 06:39
  pawel3 Posty: 496 Ostrzeżenie: 0
Jak sprawdzić czy ruszt jest dobrze ustawiony? Jak kocioł będzie w grzaniu, czyli na panelu gdzie jest wizualizacja palnika ma być GRZANIE. Wtedy patrzysz na palnik. Zauważyłeś może że nie raz z palnika (szczyt palnika) wystaje ząbkowany płaskownik. To w trybie grzanie ma być niewidoczny. Płaskownik schowamy, wsunięty w obudowie.
W instrukcji palnika jest to też pokazane.
Musisz też co jakiś czas samemu wyczyścić palnik (zalecenia producenta palnika)
2019-09-21 07:28
  Kryzysowy Posty: 9 Ostrzeżenie: 0
Ruszt wydaje się ok. Cały czas mam problem z ustawieniem spalania. Piec nie dogrzewa do temp zadanej. Nawet w trybie letnim. Niezależnie od tego jaka temp będzie ustawiona, kilka stopni przed zadana zaczyna zmniejszać moc grzania. Poza tym mam problem z dodatkowa pompka. Podłączyłem ja na powrocie. W sterowniku ustawiłem jako kotlowa i teraz chodzi cały czas ( CWU dogrzewa się do temp zadanej, pompka CWU się wyłącza a kotlowa chodzi cały czas i wychładza wodę w obiegu)
2019-09-21 08:57
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Jak ustawiłeś tak chodzi. Patrz na histerezy między mocami a pompa chodzi bo zamiast mieszająca ustawiłeś na kotłową, daj mieszająca i przy okazji ze schematu wyleci bufor którego nie masz.
Nastawa KOTŁOWA = praca ciągła pompy.
Moce też "ciekawie" ktoś Ci ustawił, 5,16,18, ustawiłbym chociaż 5,10,18.
Sam ten kocioł montowałeś czy jakiś następny cymbał który bardzo go chwalił a teraz fona nie odbiera? 
dodane 2019-09-21 08:57Aha, dla P1 masz ustawioną pracę cykliczną, normalnie pisząc nawet jeśli temp. zadana na czujniku obiegu 1 zostanie osiągnięta to i tak pompa będzie się włączała co 5 minut na 10 minut, nie wiem czy to tak ma być czy też niewiedza?
2019-10-10 16:39
  Kryzysowy Posty: 9 Ostrzeżenie: 0
Wszystko montowałem sam, wyszło jak wyszło. Teraz powoli ustawiam przynajmniej próbuje ustawic. Jak ustawic histerezy żeby to miało ręce i nogi? Wiem, że każda instalacja jest inna ale od czegoś trzeba zaczac. Moce i pompę ustawiłem tak jak mowisz
dodane 2019-10-10 16:39Podzielcie się ustawieniami do pieca ogniwo. Po czym poznać, ze idę w dobrym kierunku? Sugerować się % przy animacji płomienia czy obserwować tylko ilość i to jak wyglada popiół? Czym się sugerować?
2019-10-29 12:48
  mgal Posty: 38 Ostrzeżenie: 0

pawel3 napisał » 2019-09-20 06:39
Jak sprawdzić czy ruszt jest dobrze ustawiony? Jak kocioł będzie w grzaniu, czyli na panelu gdzie jest wizualizacja palnika ma być GRZANIE. Wtedy patrzysz na palnik. Zauważyłeś może że nie raz z palnika (szczyt palnika) wystaje ząbkowany płaskownik. To w trybie grzanie ma być niewidoczny. Płaskownik schowamy, wsunięty w obudowie.


Witam!
Próbuję to sprawdzić u siebie (niestety w instrukcji nie jest to jasno pokazane). W trybie grzania końcówka tego płaskownika jest lekko widoczna. Czasami podczas pracy (chyba czyszczenie) wysuwa się zdecydowanie mocniej. Czy to jest prawidłowe ustawienie rusztu?

2019-10-29 13:08
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Witaj,w instrukcji samego palnika jest to dobrze pokazane z tym że oni pokazują w jakiej pozycji ma być samo palenisko(ruszt) W trakcie pracy ruszt jest wysuniety ( w środku kotła) a ten płaskownik ma być niewidoczny od strony mechanizmu/silnika rusztu ( na zewnątrz kotła) 
Użytkownicy online: wiki