W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  Sklep esterownik.pl  Głośna Głowica termostatyczna TH2 M30x1.5 Subskrybuj
2019-04-13 19:39
  Radkon1981 Posty: 59 Ostrzeżenie: 0
Witam, niedawno zakupiłem 4 głowice 

Głowica termostatyczna TH2 M30x1.5


Mam delikatny problem z tym, że głowice chodzą dosyć głośno ( buczą podczas pracy), to jest uciążliwe zwłaszcza w nocy gdy jest cicho, niesie się to po całym domu.
Na dole rodzice mają głowice nq3 ( tez automat na baterie ale bez wifi) - i te chodzą bardzo cicho a cena to 50 zł a nie prawie 300. 
Proszę o porade co z tym zrobić bo zaczyna mnie to dosyc mocno irytować. 
Dzięki i pozdrawiam
2019-04-14 12:56
  -adek Posty: 41 Ostrzeżenie: 0
Pozdejmuj i wyrzuć przez okno będziesz miał spokój.
ehh masakra ludzie macie już takie problemy że ręce opadają.....
2019-04-14 13:16
  Sa1666 Posty: 95 Ostrzeżenie: 0
Witam. Noo problem jest duzy...i trudny do rozwiazania. Jezeli nikt z forum nie pomoze Ci rozwiazac problem to moze warto skontaktowac sie z podmiotem odpowiedzialnym za produkt? No chyba ze ktos z forum poleci Ci owinac je jakas welna czy czyms innym co tlumi dzwieki osobiscie wolalbym wymiane na nowa skoro nie pracuje jak powinna.
Pozdrawiam cieplutko
2019-04-14 14:05
  seba Posty: 1423 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM
Czy buczenie dotyczy tylko sytuacji gdy głowica zmienia swoje położenie (raz na 2 minuty) czy dźwięk wydobywa się ciągle? Jak długo trwa to buczenie głowicy?
2019-04-14 23:37
  Radkon1981 Posty: 59 Ostrzeżenie: 0
Buczy tylko w momencie gdy działa tzn gdy reguluje. Problem dotyczy wszystkich 4 głowic. To nie jest wg. mnie awaria glowicy tylko jakis problem konstrukcyjny. No i jak były nowe jakieś 6 miesięcy temu działały dużo ciszej. Ciekaw jestem opinii innych użytkowników jak im działają.
Kolego Adek ręce opadają jak muszę czytać opinie takich użytkowników jak ty......Nie wnosisz nic do tematu sensownego a się nie potrzebnie udzielasz. Po to jest forum aby rozwiązywać problemy i rozmawiać na różne tematy, to nie Facebook i nie dostaniesz lika za post.
Pozdrawiam wszystkich
2019-04-16 12:47
  bodziasty Posty: 1921 Ostrzeżenie: 0
Z czasem przywykniesz - ja przywykłem i już ich nie słyszę - nie zwracam uwagi tak jak na początku.
2021-01-30 22:23
  wlasti Posty: 96 Ostrzeżenie: 0

Mam najprostsze głowice bez elektroniki heimeier -

i te "dzwonią" gdy już temp jest stabilna - przenoszą drgania (na oko tak z 2kHz) na trzpień zaworu

a ten dalej na grzejnik.

I na to dzwonienie pomogła podkładka kartonowa podłożona na trzpień zaworu,

"jakby elastyczna izolacja" - odgłos "dzwonienia" zmniejszył się radykalnie.
Może u Ciebie jakaś odrobina smaru? WD40?
2021-05-03 12:12
  zbigniewmarek Posty: 9 Ostrzeżenie: 0
Mam taki sam problem pozdrawiam wszystkich 
Użytkownicy online: australopito, wojrad, zygkro