W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Palnik nie pali z jednej strony oraz kilka pytań Subskrybuj
2019-01-22 18:05
  lukaszledwon Posty: 86 Ostrzeżenie: 0
Witam, taka sytuacja:  piec RBR-k 15kW. Palnik nie dmucha na godzinie 9 patrząc od drzwiczek.  Trzy otwory nie podają powietrza. Po przepchaniu ich i ponownym rozpaleniu od razu widzę, że od godziny 12 do godziny 7 na palniku dmucha pięknie a w okolicach godziny 9 niespalony groszek spada do popielnika. Po dobie palenia te trzy otwory zapchane. Co radzicie?
Kilka pytań:   gdzie spada to co przepycham czyszcząc otwory nadmuchowe w palniku?
                       czy obręcz z otworami nadmuchowymi powinna się obracać? jak wsadzę np. śrubokręt w otwór mogę  całą obręczą dowolnie kręcić...
                        pytanie o pompy: mam pompę do cwu 65W i do CO 45W. Czy nie są za mocne? Wydaje mi się że za szybko gonią wodę co wpływa na wolniejsze jej nagrzewanie. 
2019-01-23 10:55
  mnich Posty: 263 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM /SERWIS

Witam
Proszę w parametrach spalania ustawić jedną moc: tzn. 12kW jako min i max, 4 powtórzenia i z dmuchawą zacząć od 42%. Korygować w zależności od sytuacji na palniku, jak nie dopala to zwiększyć, jak spieka to zmniejszyć.
To co przepychamy spada do kanału powietrza. Raz w roku warto ten kanał wyczyścić.
Korona palnika jest doszczelniona sznurem, powinna dobrze przylegać, ale nie jest na sztywno przymocowana.
Pompę od CWU ustawić na najniższym biegu, od CO również, gdyby grzejniki nie grzały należy przestawić na wyższy bieg.
2019-01-23 12:29
  lukaszledwon Posty: 86 Ostrzeżenie: 0
Dzięki. Tylko dlaczego z jednej strony nie dmucha?  Pompy są na najniższych biegach. 
2019-01-23 13:02
  coolio Posty: 65 Ostrzeżenie: 0
Mi w Ogniwo eko plus m 14 nie spala węgla z prawej strony, z tego co wyczytałem na forum trzeba nauczyć się z tym palnikiem jakoś żyć. Przeczyszczenie pomaga na pół dnia, później znów to samo.
Jak zwiększę nadmuch nawet o 1% to zaraz półmetrowe spieki kalafiorowe lub lawa jak z wulkanu ( Chyba taki węgiel) choć miałem już z  5 rodzajów z z każdym efekt podobny
Na spieki podobno pomaga wyjęcie cegieł:
Jak wyjąłem to z lewej spieki a z prawej nie dopala,  to dopiero jest zagadka. Z cegłami przynajmniej tworzy się kopczyk nad samym palnikiem nie przesypuje na boki i jako tako się to ostatecznie spali, spadnie ewentualnie z przodu i z tyłu po trochu.


2019-01-23 14:24
  mnich Posty: 263 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM /SERWIS

Przy właściwym podawaniu i nadmuchu na retorcie powinno wypalać się całe złoże.
Prawdopodobnie w miejscu gromadzenia się niespalonego paliwa zbiera się gęstsza trakcja, miał.
2019-01-23 15:11
  coolio Posty: 65 Ostrzeżenie: 0
Tak jest Panie Mnich, w większości miał i ten miał potrzebuje dużo większego nadmuchu żeby się spalić. 
I chyba niestety przyczyna jak widać jest w trefnym ekogroszku, przez to z lewej duża frakcja się spieka a z prawej miał nie dopala.
Użytkownicy online: