W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eSterownik.pl  aktualizacja eSterownik 0.3.1.8? Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona1 / 2Następna stronaOstatnia strona
2019-01-06 19:57
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Panowie chciałbym Was zaprosić do dyskusji w sprawie zmian do starych miśków ale i nie tylko, ecoal na każdym kroku przypomina nam że stare sterowniki nie będą aktualizowane i Was też może to kiedyś spotkać.

Po co nam taki kocioł który owszem działa, ale brakuje nam pewnych funkcji np. mi cyklicznego wygrzewania cwu powiedzmy co X min.

Dlaczego stare sterowniki przestały być wspierane? Chcecie (ecoal) abym kupił nowy ecoal... w jakim celu aby po 2 latach mieć kocioł bez możliwości aktualizacji? Wolny żart!
Panowie admini/moderatorzy ecoal przekonajcie nas że wybór kotła Ogniwo ze sterownikiem ecoal ma sens w przyszłości, bo na dzień dzisiejszy na każdym kroku żałuje tego wyboru.

W nowym roku życzę Wam większej uwagi poświęcanej aktualnym użytkownikom którzy mogą Wam zrobić reklamę, a nie podejścia które obserwujemy od lat. Nie ukrywam że odejdę od Was (ecoal) pytanie czy po odejściu ja i inni użytkownicy będą nadal polecać Wasze kotły a może i sterowniki przede wszystkim.

Nie mówię o aktualizacji strony www sterownika bo to może być czasochłonne, ale dodaniu kilku opcji w aktualnym widoku.
2019-01-06 20:19
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
marcinbb sorki, nie obraź się ale chyba się trochę zagalopowałeś Pewnie stary sterownik ma jakieś ograniczenia , żeby dodać mu funkcję nowego ecoala pewny Podobne pretensje mógłbym mieć do firm moich smart TV ( Sony , LG ), które również nie wspierają starych urządzeń , a mimo wszystko nie "wypiąłem się" i kupiłem nowego OLED LG Wiadomo wybór należy od nas samych , nikt nikogo nie zmusza do zakupu , czegoś tam w danej firmie . Taka polityka nic na to nie poradzimy 
2019-01-06 20:43
  przemekoep10kw Posty: 232 Ostrzeżenie: 0
Ja bym sobie zyczyl aby w moim korpusie podajnika nie zrobila sie dziura bo bym sie zdenerwowal.tez mialem nadzieje ze moj piec wytrzyma 10 lat i jeszcze prosze o opal na rok 2019 zebym kupil dobry
2019-01-06 20:50
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

leOn ale czy ecoal wprowadza nowy model kotła dla klasy eco, medium i premium jak LG z OLED`em? Oczywiście że nie wprowadza 1 kocioł na około 2 lata, w tym roku to Ty będziesz miał obiekcje do swojego miśka 3,5 że czegoś nie obsługuje. A każdy powie Ci że masz przestarzały sterownik i nikomu nie chcę się paluchami popracować aby działał jak chcesz.


Napomnę tylko o Hewalex kolektory słoneczne miałem tak bardzo rozbudowany system że tylko dla mnie napisali oddzielny program do obsługi kolektorów słonecznych i wgrali do sterownika, zmienili sterowniki dostałem nowy. Czujnik temperatury się popsuje dostaje nowy. Co robi dla nas ecoal aby kiedykolwiek polecać ich kotły.
LEon tylko o tym mówię...

Do mojego samsunga s5 miałem aktualizację w tym roku a ecoal... aktualizacja po co?
Zobacz falownik w instalacji PV spełnia swoją rolę od uruchomienia do zakończenia żywota a ecoal, góra na 2 lata.

Odnośnie TV nie ma sensu w to inwestować, raz za razem będzie przestarzały wolę projektor który podłączam do innego urządzenia. Obraz w zależności 40" czy 120" zależy ode mnie a nie od TV. A podłączam to do urządzenia które dziś ogarnia .mkv a jutro 4k.

2019-01-06 20:56
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
marcin ciesz sie ze niemasz nowych aktualizacji ani nowego ecoplusM bo jest gorzej i to dużo gorzej
2019-01-06 21:04
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Wiesz na dzień dzisiejszy nigdy nie zdecydował bym się na zakup kotła Ogniwo, niezależnie od sterownika i konstrukcji kotła. A o M-ce dość było napisane aby wiedzieć że to się nie sprawdza.
Z jakiegoś powodu OEPXkW wraca do łask i nowe konstrukcje są do niego podobne, nie każę nikomu montować zewnętrznych czyścików zawirowaczy pionowych w starszych kotłach.

Ale o zmianę w sofcie!
2019-01-06 21:13
  arti Posty: 67 Ostrzeżenie: 0
leON22 napisał » 2019-01-06 20:19
marcinbb sorki, nie obraź się ale chyba się trochę zagalopowałeś Pewnie stary sterownik ma jakieś ograniczenia , żeby dodać mu funkcję nowego ecoala pewny Podobne pretensje mógłbym mieć do firm moich smart TV ( Sony , LG ), które również nie wspierają starych urządzeń , a mimo wszystko nie "wypiąłem się" i kupiłem nowego OLED LG Wiadomo wybór należy od nas samych , nikt nikogo nie zmusza do zakupu , czegoś tam w danej firmie . Taka polityka nic na to nie poradzimy 



leON22 popieram częściowo to co pisze marcinbb
elektrosystem zapomniał o starszych sterownikach.....
Było dużo użytkowników na forum co wysunęło propozycje aktualizacji (w odpowiedzi było że pracujemy nad nowym dzieckiem 3,5 jak widać narazie to trwa......) Pewnie zapomną i o sterownikach 3,5 jak będzie nowy projekt, wtedy kogo będzie stać wymieni na nowy jak to było teraz..... ( reszta zostanie przy kineskopowych tv 😉hehe)

2019-01-06 21:16
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
Marcin dlatego najlepiej w tej kwestii , niech wypowiedzą się sami "twórcy" oprogramowania starego eCoala , dlaczego się nie da , a my spróbujemy im udowodnić , że się da Co do oprogramowania naszych smartTV , na szczęście są boxy TV na androida , które nie odbiegają oprogramowaniem do wgranych fabrycznie . Powiem więcej - dają więcej możliwości , nie wspomnę o tunerach satTV ( Enigma ) , które mają jedno i drugie

PS. arti również się z Tobą zgadzam , z Marcinem też ale skoro programiści z ES nie potrafią wprowadzić w życie propozycji do nowych sterów , to o czym gadka  Stare to dobre ale "wino i skrzypce"  Mój stary Ibanez Blazer21 rocznik 98 też lepiej gra od szwajcarskiego Blada RH2 ( Fender na sterydach )
2019-01-06 21:24
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Leon twórcy powiedzą że nie wspierają starszych sterowników. Stąd na tę chwilę temat to "aktualizacja" a nie "Petycja" na petycję przyjdzie czas. A jeśli twórcy będą się obijać niektóre serwisy przyjmą wszystko i odpowiednio rozpropaguje.
Jak pisałem mnie nie zależy... i tak opuszczę kocioł Ogniwo jak Karoka na rzecz pompy ciepła


BoxTV wolę swój Szajsung s5 podłączony do TV po HDMI niż jakieś "boxy" które nie ogarniają nie których rzeczy. za mało pamięci, do cctv potrzebują dodatkowej aplikacji.
2019-01-06 21:27
  arti Posty: 67 Ostrzeżenie: 0
leON22 Racja 👍 taką mają „politykę” elektrosystem.... ja już to przerabiałem.
2019-01-06 21:27
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
sama  zasada pracy algorytmu się nie zmieniła powiem więcej dla mnie w półautomacie przebicie zadanej o 1c i dmuchanie puki spaliny nie przestaną rosnąc to lepiej nowy soft nie przebija zadanej i wyłącza piec nie wiadomo kied  y,dwa ster 3.5 ma opcję czujnik zerwania zawleczki 2 razy załączył mi się alarm kocioł wyłączyło a zawleczka cała wy   łączyłem tę funkcję  
2019-01-07 10:55
  Kobb Posty: 3 Ostrzeżenie: 0
Miałem napisać długi wywód na ten temat ale po co, wiem jedno, że brak aktualizacji i dodawania nowych funkcjonalności to tzw. "strzał w kolano" I co z tego, że jest nowy sterownik, jak niedługo, stanie się starym i nieaktualizowanym. Chciałem kupić nowy sterownik ale po co przepłacać, tylko raz dałem się nabrać. Teraz kupię inny bez obiecanek cacanek, że inwestując dostaję coś lepszego bo dlaczego miałbym wybrać ecoala, skoro po jakimś czasie będę zmuszony kupić nowy. IMHO właśnie bieżące aktualizacje dawały przewagę nad konkurencją umożliwiając w jakimś stopniu dostosować piec do własnych potrzeb. Wielokrotnie czytałem, na tym forum, że każda instalacja jest inna ale aktualizacje mogły wywołać u mnie mylne przekonanie, że zyskuję coś więcej niewielką przewagę nad konkurencją i możliwość dostosowania i osiągnięcia zamierzonego rezultatu. A tak mam piec, który mogę zastąpić innym tańszym, uczciwym bez gruszek na wierzbie. Nie będzie rozczarowania, to co kupię, będę mieć nie łudząc się, że może będzie lepiej. Wiem, że żyjemy w świecie kiedy wszystko musi się opłacać i mam nadzieję, że ktoś w es to policzył i stwierdził, że aktualizacje się nie opłacają, że ilość zawiedzionych klientów, którzy nie kupią nowego produktu a także rozsławią dotychczasowe osiągnięcia będzie większa niż ilość frajerów którzy się nabiorą.
2019-01-07 11:01
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Ale pier...cie że tak powiem. Coś się po prostu skończyło i tyle, jest nowa wersja i cześć. Tak samo jak są nowe modele samochodów, telewizorów czy aparatów fotograficznych a Wy marudzicie jak stare cioty że ktoś Was oszukał czy olał, heh.
2019-01-07 11:11
  Pudelski7 Posty: 23 Ostrzeżenie: 0
karoka65 napisał » 2019-01-07 11:01
Ale pier...cie że tak powiem. Coś się po prostu skończyło i tyle, jest nowa wersja i cześć. Tak samo jak są nowe modele samochodów, telewizorów czy aparatów fotograficznych a Wy marudzicie jak stare cioty że ktoś Was oszukał czy olał, heh.



Zgadzam się 
2019-01-07 11:58
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Ja powiem tyle że nawet na stronie www esterownika w dziale "aktualności" mamy film z parowania głowicy termostatycznej datowany na 2016-09-12 10:00. Od takie aktualności firma nam może zaprezentować, i tak aktualne są nasze sterowniki. Jednak nie uważam że ktoś mnie oszukał, tylko olał ciepłym moczem swój własny produkt którym jest sterownik ecoal.


Karoka prywatnie do Ciebie nic nie mam ale aby użytkowników forum których znasz od lat od ciot wyzywać? Serio aż tak nisko spadłeś? Ilu "ciotom" z forum sam sprzedałeś taki a nie inny kocioł zarabiając na nich aby wsadzić se do domu ciepłą pompę? Jak widzisz kij ma zawsze dwa końce.


Dziś wyszło że program czyste powietrze (a właściwie UE ) nie dopłaca do żadnych piecy kotłów zasilanych paliwami stałymi (gaz, węgiel, biomasa) nawet najnowszych i najbardziej ekologicznych 5 klasy. Wyborem jest dodatkowa filtracja spalin niestety jest to bardzo kosztowne, a jeśli mowa o kosztach każdy potrafi przeliczyć ile może wydać na kocioł wraz z jego obsługą, oraz ile może zapłacić rocznie za co i cwu.
2019-01-07 12:06
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

"Stare cioty", to takie baby, co się zbierają u innej, i skubiąc pierze, obrabiają wszystko i wszystkich hehe
Ster zawsze idzie opylić, i kupić inny. Mnie nie pasował, sprzedałem i nie bulgoczę jak dupa w mydlinach.
2019-01-07 12:11
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Marcin nie wyzywam, pisze "jak" stare cioty, dla mnie to różnica. 
Trzeba przywyknąć do czasów, a czas nie ku..as i nie stoi w miejscu.
Coś się kończy i jest zastępowane nowszą technologią, tylko tyle.
Inni producenci nie mają for, dają na rynek swój wyrób i mają w "D" jakieś aktualizacje czy czyjeś narzekania albo koncerty życzeń. Dostałeś co było z kotłem i powodzenia życzę, na takiej zasadzie to się odbywa.
dodane 2019-01-07 12:11Roman pamięta stare czasy to nie czuje się obrażony "ciotami" teraz inaczej się to kojarzy
2019-01-07 13:02
  Kobb Posty: 3 Ostrzeżenie: 0
Jak głodny sytego, tak mądry głupiego nie zrozumie ale na każdym forum najwięcej do powiedzenia mają ci co nie mają albo mają to gdzieś.
2019-01-07 13:28
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
Mądrego to i miło posłuchać
2019-01-07 14:06
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
I tym podsumowaniem kolegi Koob proponowałbym zamknąć ten "dziwny" wątek.
Stara wersja zakończyła swój rozwój na etapie na jakim zakończyła podobnie jak zakończono już produkcję i rozwój niezliczonej liczby samochodów, telewizorów i innych artykułów codziennej potrzeby o czym już wspomniałem.
Jest teraz wersja v3.5 gdzie pewnego dnia i ta wersja zakończy swój "żywot" i zastąpi ją następna.
Póki co ja producent zapewnia części zamienne do starej i nowej, bynajmniej ja nie widzę tu żadnych braków, co zamówię na serwis przychodzi praktycznie w ciągu 24 godzin.
Życzę powodzenia tym zadowolonym i tym nie zadowolonym ze sterownika, jak Verb wspomniał, zawsze można zmienić na inny.
Pierwsza stronaPoprzednia strona1 / 2Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: bonus, himel777, janciz, sujta