W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Zawór 4D - działanie (ustawienia pieca) Subskrybuj
2018-12-22 13:06
  marbar Posty: 5 Ostrzeżenie: 0
Cześć wszystkim,

Ojciec dorwał się do pieca i zaczął coś zmieniać. Chciałem przejść w spalanie grupowe, ale że nie mogę być na miejscu by zrobić próby, piec leci w automacie. Jeśli ktoś miałby chwilę, proszę o zerknięcie w ustawienia. Zawór 4D przestawił się maksymalnie w lewo i dalej chce się kręcić w tę stronę. W temperaturach na powrocie i za zaworem nie ma żadnych zmian. Co skorygować, by spełniał swoją funkcję? 
2018-12-22 13:31
  leON22 Posty: 6509 Ostrzeżenie: 3
Najlepiej winę , zgonić na ojca  Może zmiana kierunku otwierania zaworu rozwiąże problem . Po dokonaniu zmiany , restart urządzenia
2018-12-22 14:50
  marbar Posty: 5 Ostrzeżenie: 0
Zdecydowanie nie, jednak błędem było pokazanie panelu To jednak mało istotne, wracając do tematu - w kwestii zmiany kierunku. Otwarcie zaworu jest ustawione w lewo, zawór otwiera się maksymalnie na instalację, dochodzi do maksimum i dalej chce się otwierać. Po zmianie kierunku, zawór zamyka się maksymalnie i leci 100% na powrót... dalej chce się domykać. Być może wprowadzone są jakoś błędnie temperatury zadane, choć sam nie wiem czy to może być przyczyną... 
2018-12-22 15:10
  leON22 Posty: 6509 Ostrzeżenie: 3
Zmień ochronę powrotu na pompa CWU , bo jest teraz zawór 4D , temp.powrotu ma priorytet a jest ustawiona na 55st i dlatego zawór był otwarty na 100% , pewnie dlatego Twoje ustawienia w Obwody CO1: Temperatura zadana 52 °C ,Temperatura obniżona 5 °C,Temperatura maksymalna 55 °C , między zadaną a max musi być min 5st  Zmień ponownie kierunek otwierania zaworu jak było na początku
PS.Zaktualizuj sterownik do najnowszej wersji
2018-12-22 15:56
  marbar Posty: 5 Ostrzeżenie: 0
Sterownik zaktualizowany Jeśli zmienię ochronę na pompę CWU, pompa będzie aktywna cały czas (przy mrozach nie ma to w domu znaczenia, ale przy odpowiedniej temperaturze na zewnątrz i słońcu, CWU grzane jest solarami, a piec tylko dogrzewa)? Chyba wolałbym, by funkcję tę pełnił zawór... Ustawienia zmienione, pozostaje kwestia uruchomienia tego zaworu - teraz przełączony jest w tryb ręczny i ustawiony na środek skali "5". Do włączenia automatu, przełączyć go na pozycję 0 lub 10? 

I jeszcze pytanie, czy normalna jest różnica temperatury pomiędzy termometrami? - termometr rtęciowy pokazuje ok. 60st., zaś komputer oscyluje w okolicy 53-54st. 
2018-12-22 16:35
  leON22 Posty: 6509 Ostrzeżenie: 3
No to jak będzie słońce to sobie zmienisz ta ochronę, przy ochronie przez zawór 4D nie da się sterować dwoma parametrami na raz albo powrót albo temp za zaworem, powrót ma priorytet i może się zdarzyć że przy niskich temp. na zew. temp. za zaworem będzie za niska żeby dogrzać obwód CO  To nie masz siłownika zaworze 4D ? 
dodane 2018-12-22 16:35Czujnik zamontowany poprawnie ? Dobrze wsunięty w dedykowane miejsce i odpowiednio przylega ( można go podwinąć sreberkiem ) ewentualnie odpowiednio skalibrować  
2018-12-23 19:42
  maniek271 Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
nie widzi zaworu 4D na schemacie wejdz w ustawienia i wlacz go

dodane 2018-12-23 19:42
wejdz na moj profil i zobaczysz jak to u mnie wyglada
2018-12-23 19:51
  leON22 Posty: 6509 Ostrzeżenie: 3
Pewnie mu znowu ojciec albo św.Mikołaj namieszał w ustawieniach 
2018-12-23 21:39
  marbar Posty: 5 Ostrzeżenie: 0
Instalacja jest w domu ojca, nie mieszkam z nim dlatego wszystko odbywa się przez komputer i telefon. Po tym jak siłownik otwierał na maksa bądź zamykał na maksa, wywaliłem go z ustawień i przekazałem by ręcznie ustawił zawór na środek skali. Jutro będę w domu, zobaczę jak zamontowany jest czujnik  
Użytkownicy online: derek71, telewidz