W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Spalanie grupowe - szczegóły algorytmu Subskrybuj
2018-11-14 08:33
  crazyman Posty: 57 Ostrzeżenie: 0
Witam, chciałbym podpytać kogoś z E_S odnosnie spalania grupowego.
Oczywiscie wiem, że dla:
8 kW to 5 sekund
12 kw to 7 sekund i tak dalej...
natomiast nie wiem na jakiej podstawie sterownik oblicza czas dopalania paliwa ?

Przeglądałem pracę pieca innych uzytkowników z forum i pojawiają mi się wątpliwości bo np dla 8 kw:
a) w miare sensowny dla mnie czas dopalania osiągam przy 5 ilościach powtórzeń podawania paliwa
b) niektórzy mają 4 podawania, a czas dopalania jest u nich dłuższy niż u mnie - analiza wykresu spalin i temperatury pieca.

Od czego zalezy konkretnie ten czas dopalania  ? ( ale nie w sensie od 2 do 5 minut bo to wiem)
2018-11-14 09:20
  bigesdiges Posty: 45 Ostrzeżenie: 0
Nie jestem z E_S ale dopalanie jest z tego co wiem oceniane to temperaturze spalin. Jeśli temp spalin spada, znaczy że dopalił dawkę paliwa. Może masz duży nadmuch oraz spory odbiór ciepła i dlatego szybko u Ciebie dopala. Zależy to też od ekogroszku, jego kaloryczności i wielkości ziarna.
2018-11-14 09:51
  crazyman Posty: 57 Ostrzeżenie: 0
z tą temperaturą spalin tez sie zastanawialem ale nie zabardzo mi pasuje bo często konczy mi cykl mimo ze temperatura fajnie leciala do góry

dla przykladu kawalek wykresu z dzisiejszego poranka
widze ze dla 8kw i 5 podan czas cyklu u mnie wynosi ok 7 minut (razem z podawaniem) czyli samo dopalanie ok 5,3 minuty
i nie wydaje mi sie aby ten wykres spalin byl podstawą do zakonczenia cyklu - temperatura spalin rosła liniowo a sterownik zakonczyl cykl

dodatkowo obserwowalem niejednokrotnie prace pieca na biezaco w kotlowni i widzialem jak temperatura rosnie, a nagle pstryk i koniec cyklu
Użytkownicy online: jwojtowicz, kamilkadlec, leon, serwispoznan