W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Ciągła praca dmuchawy Ogniwo eko plus 20kw sterownik e coal 3.5 Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
2018-11-03 19:13
  berni641 Posty: 53 Ostrzeżenie: 0
Widzieliśmy ?? Masz biuro konstrukcyjno-badawcze ? Fura spieków ?
Ogarnij, w kotle pali się ekogrochem, a nie nibyekogrochem... Palę w tym kotle drugi sezon, bez spieków i kosmicznych temperatur w kominie, a ty piszesz o totalnym knocie wypuszczonym przez konstruktorów z Biecza. No chyba, że ja nie ogarniam i większość zainteresowanych tu forowiczów :-(
2018-11-03 19:27
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
berni641 spaliny zawsze uciekają szybką drogą w komin ok nie dziurą niech będzie otwór ,nie wiem co grzejesz u mnie od 28.10 godz 19.00 czas pracy podajnika 219 min temp. spalin max 90c u ciebie od 26.10 godz 9.00 czas pracy 532 min spaliny ok.150c jak dla mnie ogniwo eco plus M grzeje komin ,po drugie coś bardzo szybko wypuscili nowy eco plus plus gdzie wymiennik prawie taki sam jak w eco plus a to swiadectwo 5klas wydali tam gdzie opracowali eco plusa
2018-11-03 21:11
  berni641 Posty: 53 Ostrzeżenie: 0
No wiem co powiedzieć; wg Ciebie piki temperatury spalin dobijające do 150 st. to problem, to "współczuję" kominowi, który leci (90st.) poniżej punktu rosy. Skoro już analizowałeś moje wykresy, to nie zauważyłeś jaka była temperatura spalin nieco wcześniej?...Po prostu o tej godzinie rozpalałem piec, i w trybie ręcznym dochodziło nawet do 200 st. Temperatura oscyluje średnio 110- 120 st. i dzięki temu mam suchy, ceglany bez wkładu komin. Chętnie bym zobaczył Twoje wykresy, niestety ich nie udostępniasz. Jest ogromna różnica pomiędzy "kiszeniem",a spalaniem opału. Nowy model pieca po prostu uzupełnia brakujące moce kotłów 5-tej klasy.
2018-11-03 21:41
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
  u mnie też cegła mam regulator ciągu nad czopuchem moge zobaczyc komin suchy jak pieprz naczytacie sie glupot i tyle ,złe palenie w smieciuchach pozostało ,piece górnego spalania czyli 90% smieciuchów rozpalanie drzewo na to wegiel i dymienie wegiel nie spalony (kolega nawet skówał przecinakiem smołę 3lata gadania w koncu załapał) WEGIEL NA TO DRZEWO rozpal brak dymienia kocioł czysty i temp.kotła niema wpływu na zywotnosc kotła ani temp. spalin ,piece na eco sa górnego spalania to co sie pali ogrzewa groch pod spodem i sie spala i nic sie nie kisi 
2018-11-03 22:13
  docio Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
Drodzy uzytkownicy niepodoba mi sie jedna zecz kupilem piec pompy zawory itd w tej dziedzinie i na starcie niechce nikogo obwiniac i krytykowac . sprawa wygląda nastepujaco mam domek w gorach sudety obecnie mieszkam w niemczech kupilem piec eko+m 20 kw ogniwo mieszka tam moja mama ktora kompletnie sie niezna na podstawowych zeczach zwiazanych z tą nową generacja obserwóje tematy dyskusje i pmoim zdaniem powinien ktos sie tym zajac konkretnie przykladowo uzytkownicy na tym forum sa moim zdaniem szpecami od takich spraw i powinno sie stworzyc niewiem serwis grupe w polsce ktora bedzie obsługiwac takich ludzi jak przykladowo ja . jestem płytkarzem od 20 lat znam sie na swoim fachu dobrze i niewiedzialem moze inaczej niezdawalem sobie sprawy zeby ustawic piec parametry pompy itd musze poznac dzialanie poszczegolnych czynnikow .. sa telefony serwisy . ok ale mam banie nabita tym wszystkim . 
2018-11-03 22:17
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
docio najgorsze instalatorzy to dramat parę kotłowni odwiedziłem 
2018-11-03 22:18
  energotop Posty: 95 Ostrzeżenie: 0
Generalnie powinien to zrobić pan instalator, ale oni podłączają tylko kocioł, biora $$$ i w nogi, a skoro instalował to powinien uruchomić i ustawić skoro bije kartofla pod tym.
2018-11-03 22:22
  docio Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
oczywiscie szanuje ludzi ktuzy tu opisuja pomagaja itd jest was wielu ale hydraulik zrobil swoje skasowal i rac pan sobie dalej sam ..pozdrawiam .to tylko taka moja sugestia
2018-11-03 22:34
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
tak na przyszłosc bo miałem przeboje z instalatorem autoryzacja ogniwo (hydraulik chyba i słaby) tylko instalator z uprawnieniami szkolenia płatne co rok lub dwa ,po spapraniem instalacji i dzwonieniu do serwisu ogniwo oni umywaja rece ,kocioł sprzedany po temacie i co zrobic a w instrukcji pisze ogniwo eco plus 10kw spalanie na mocy nominalnej 48h czyli 65kg na dobę ,zabezpieczyli sie h
2018-11-04 01:09
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
docio napisał » 2018-11-03 22:22
oczywiscie szanuje ludzi ktuzy tu opisuja pomagaja itd jest was wielu ale hydraulik zrobil swoje skasowal i rac pan sobie dalej sam ..pozdrawiam .to tylko taka moja sugestia

A kto wybierał Tobie tutaj hydraulika?
Sam go wybrałeś.
dodane 2018-11-04 01:09
pmichalczyk napisał » 2018-11-03 22:34
tak na przyszłosc bo miałem przeboje z instalatorem autoryzacja ogniwo (hydraulik chyba i słaby) tylko instalator z uprawnieniami szkolenia płatne co rok lub dwa ,po spapraniem instalacji i dzwonieniu do serwisu ogniwo oni umywaja rece ,kocioł sprzedany po temacie i co zrobic a w instrukcji pisze ogniwo eco plus 10kw spalanie na mocy nominalnej 48h czyli 65kg na dobę ,zabezpieczyli sie h

Ziomek bo zaczynam się wstydzić za Ciebie.
To nie jest żadne zabezpieczanie, to realne spalanie na mocy nominalnej kotła OEP 10kW czyli około 50kg/.dobę
Kotły OEP 10,16 i 25kW mają identyczne palniki, takie same "japy", różnica jest tylko w ilości szczelin nadmuchowych i nic więcej.
Teoretycznie powinien spalić tyle co napisałem w praktycznie może wdupcyć około 120 czy 130kg ( ten OEP 25kW ) węgla na dobę.
Jarzysz jaka jest różnica między tym co przeczytałeś na forum a w realnych warunkach?
A faktycznie jeśli chciałbyś "brunera" z OEP puścić na pełnej mocy jaką dysponuje możesz skopcić nawet 200 czy 220kg/dobę. Wiem uważasz mnie za czubka ale ....................... możesz
2018-11-04 10:34
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
Teoretycznie tak, jeśli o samym palniku mówimy.Ale to przeciez ponad 1000kWh, czyli 40 kW na godzinę. Sporo wypuści w kosmos wraz ze spalinami pod 300 stopni, ale reszty instalacja ani ten mały wymiennik i tak nie odbierze, wiec prędzej zagotuje kocioł.
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: DLA_KRYSI, Kiler5