W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Niedopalony eko groszek- jakie parametry zmienić? Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
2018-11-14 16:06
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Jednak nie czytałeś tego co pisałem i dalej drążysz co było drążone od lat.
A te człony może zaklej zużyta gumą do żucia, koszt będzie nie wielki, zobaczymy jaka żywotność ale tanio będzie.
Samochodem jak jedziesz na przegląd to normalne że się zużywa i trzeba ponosić koszty ale przecież to jest samochód.
Jak trzeba w kocioł wrzucić trochę grosza to już problem? przecież on grzeje Twoją doopę i całej rodziny w okresie całego sezonu ale kocioł za kilka tysięcy to ma pracować 20 lat i broń Boże żeby coś przy nim robić czy coś do niego dołożyć bo to tylko kocioł jest a samochód to samochód tam to normalne.
dodane 2018-11-14 16:06
Rotaz napisał » 2018-11-14 12:36

 mamy przewymiarowane 14 tki , bo o mniejszej mocy  wtedy jeszcze nie były dostepne (chocby 10 kW plus +) a z innych firm w okolicy nie sprzedawali,albo nie miały 5 klasy a chodziło o dopłaty na wymiane kotła.

Rozumiem, w Twojej okolicy to tylko Ogniwo mają i potrafią montować choć z tym montażem to bym nie był taki pewny czy potrafią. Były mniejsze mocą kotły a jak patrze na forum to najgorzej wychodzą Ci co tego wymarzonego ogrzewacza poopy własnie na miejscu szukają licząc że na miejscu to będzie ładnie, pięknie i wspaniale.
Faktycznie jest ale do czasu do póki za niego nie zapłacisz. 
Gdyby było nie siedziałbyś na forum
2018-11-14 16:48
  Rotaz Posty: 68 Ostrzeżenie: 0

Siedze ,bo ogrzewam dom kotłem OEPM 14 kW pierwszy sezon (o ile jesien tego roku do tej pory mozna  sezonem grzewczym  nazwać) i zawsze dobre poczytac uwagi  kogos kto pali podajnikowcem dłuzej .Troche tez z nudow .bo mam dużo czasu wolnego.
Widzę,ze tez sprzedajesz i montujesz te kotły .Gdybys mi sie objawił wczesniej we śnie ,mógłbys sprzedac i zamontowac u mnie  , masz do mnie 200 km A4.
Ten co zamontował ,odpalił, nie ma zapewne  czasu ,podobnie jak ty, tak jest rozchwytywany....
Nie bede zreszta do niego z byle czym dzwonił...
Pyrsk.
2018-11-14 18:02
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Rotaz nikt nie może znaleźć choć jak piszesz "objawiony" to jestem tutaj z Minertu chyba jak to forum się zrodziło.
Wystarczy w ten napis czerwony pod nickiem kliknąć.
Nie mogą znaleźć ale jak już instalator kasę wziął i sobie poszedł to dziwnym trafem wtedy znajdują ten czerwony napis, numer telefonu czy wiedzą jak się pisze wiadomość na PW.
Dziwy nad dziwami panie
A 200km to jakby przesikać busem i A4, do Czechowic jechałem 2h20min, też kocioł montować w kilometrach chyba około 220 w jedną stronę.
Do taty kolegi z tego i innych forów w drugą stronę pod niemiecką granicę ale jak będzie chciał to sam potwierdzi bo pisuje ostatnio.
Jak tylko gościu dopnie temat dopłaty jedziemy koło Łodzi z pelleciakiem.
I na pewno żadnego z tych ludzi zaglądać tutaj nie będzie zmuszony

2018-11-14 19:06
  Rotaz Posty: 68 Ostrzeżenie: 0

Nie wiem kiedy to forum sie zrodziło , bo ja zalogowałem sie w kwietniu br ,dzien po montazu kotła, ktory ktos mi polecił a dopiero potem szukałem instalatora,zreszta on  montował 3 lata temu mamie inny kocioł i tamta  instalacja pracuje dobrze.Nie mogłem wiec miec wczesniej namiarow na ciebie.
Tak samo na forum uzytkownikow samochodu .....zalogowałem sie dopiero wtedy ,gdy przywiozłem nowy z salonu.
Kupujac nowe powinienem miec gwarancje dobrej i długiej bezawaryjnej  pracy , choc poprawna instalacja kotła to rzecz bardzo wazna .Zawsze niezbedne sa modyfikacje starej istniejacej instalacji ,ograniczone jednak warunkami , zasobem kasy ...Pale w kotle co od ponad 40 lat, OEPM teraz to dla mnie nowosc.

Widzisz mój pierwszy kontakt z komputerem to rok 1974 , Odra 1005( wielkosci pianina), dzisiaj laptopy ...telefony z pamiecia ....Jakos próbuje to ogarnać,ale ..

Z kotłami podobna rewolucja i nie kazdy ,szczegolnie starszy  potrafi to od razu  dokladnie wszystko poprawnie obslugiwac ,mimo danych wczesniej "pouczeń"

Ciekawe twoje stwierdzenie ,ze zaden twój klient nigdy i nigdzie  nie szuka pomocy...?
Widze wasze nerwy jak czasem kilkakrotnie wałkujecie to samo forumowiczom ,dzieki Wam za to....
Tylko czasem darujcie mentorski ton.
Pozdrawiam.
 
2018-11-14 19:26
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
No włąsnie o to chodzi że nikomu nie chce się cos przeczytać a zaraz płodzi kilka nowych wątków gdzie starych jest już na tyle dużo o tym samym że tylko wielki śmietnik z forum się robi.
Przeczytać jeden i nie trzeba więcej o nic pytać, takie to proste.
Ale nie ja wpadam na forum i jestem gość numer jeden choć taki sam wątek jest dwie linijki niżej, wszyscy padają na kolana i panu do pustego łba kładą łopatą bo jemu się należy i tak każdemu z osobna.
Uwierz że takie coś zaczyna zwyczajnie wku.....ć
2018-11-14 21:01
  energotop Posty: 95 Ostrzeżenie: 0
karoka65 napisał » 2018-11-14 18:02
Rotaz nikt nie może znaleźć choć jak piszesz "objawiony" to jestem tutaj z Minertu chyba jak to forum się zrodziło.
Wystarczy w ten napis czerwony pod nickiem kliknąć.
Nie mogą znaleźć ale jak już instalator kasę wziął i sobie poszedł to dziwnym trafem wtedy znajdują ten czerwony napis, numer telefonu czy wiedzą jak się pisze wiadomość na PW.
Dziwy nad dziwami panie
A 200km to jakby przesikać busem i A4, do Czechowic jechałem 2h20min, też kocioł montować w kilometrach chyba około 220 w jedną stronę.
Do taty kolegi z tego i innych forów w drugą stronę pod niemiecką granicę ale jak będzie chciał to sam potwierdzi bo pisuje ostatnio.
Jak tylko gościu dopnie temat dopłaty jedziemy koło Łodzi z pelleciakiem.
I na pewno żadnego z tych ludzi zaglądać tutaj nie będzie zmuszony


Byli, zrobili, udziwnień nie zakładali i bangla. Ładnie, czysto schludnie. Instalacja ze zladem ok 400l ,głowicami termostatycznymi  a ogarnia to rbr12. 
Ahaaa... Wiesława i ekipę czeka jeszcze jedna wycieczka do mnie, na grubszą robotę, ale Wiesław o tym jeszcze nie wie .
2018-11-14 21:09
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Trza będzie to się w busie rurę przedmucha . Dobrze że tato zadowolony bo pietra miał że kocioł malutki
Co prawda jeszcze zima przed nami ale ja jestem pewny, tato chyba też już śpi spokojniej bo widzi że małe to to ale ma powera
2018-11-14 22:16
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
ka roka ty jedziesz po wszystkich myslałem ze ty kozak a ty  jak 80% oklejone auto i tyle do szkoły chyba było pod górkę widział ustawienie (energotop wyłaczanie pomp ) ty montowałeś trochę słabo kotły na paliwa stale najwiecej energi pobieraja na nagrzanie instalacji czyli nie wyłaczanie pomp a regulowaniem temp. za zaworem lub termostaty
2018-11-14 23:06
  makog Posty: 661 Ostrzeżenie: 0
A ja nie wiem co wy to marudzicie, OEP pali ladnie i czysto co widac a zalaczonych fotach :

2018-11-14 23:23
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
pmichalczyk napisał » 2018-11-14 22:16
ka roka ty jedziesz po wszystkich myslałem ze ty kozak a ty  jak 80% oklejone auto i tyle do szkoły chyba było pod górkę widział ustawienie (energotop wyłaczanie pomp ) ty montowałeś trochę słabo kotły na paliwa stale najwiecej energi pobieraja na nagrzanie instalacji czyli nie wyłaczanie pomp a regulowaniem temp. za zaworem lub termostaty

A Ty widział te montowane kotły, ha?
A czytał o którym kotłe ja i energotop pisał, ha?
dodane 2018-11-14 23:23
makog napisał » 2018-11-14 23:06
A ja nie wiem co wy to marudzicie, OEP pali ladnie i czysto co widac a zalaczonych fotach :


Ty? nie cwaniacz
Załóż mu burka to Ci się zaraz humor spier...
2018-11-14 23:45
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
widziałem twoje spalanie przy minus 15 skali brakowało w statystykach chyba ze szuby ci wybili młotku zadowoleni klięci,na forum chodzi ot zeby pomagac a nie kozaszyc KAROKE 
2018-11-15 08:35
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Panie michalczyk skoro próbujesz pan krytykować moja robotę to zapytałem czy choć jedną pan widziałeś?
Moje statystyki zaczynały się chyba od 1,7kg/dobę latem a kończyły przed 18kg zimą, coś pan tam widział w pewnym okresie czasu to ja wiem a waść nie musi wiedzieć, są tacy co wiedzą i to wystarczy.
Zaś co do kozaczenia co próbujesz pan robić to przeżyłem większych kozaków na forach.
W temacie pomagierstwa to pomagaj pan mi się już nudziło ale módl się pan czasami o to żeby zawsze mógł pan pomóc chociaż sobie samemu bo prędzej czy później i tak pan przyjdziesz na karoki gnój się wysr...ć..
Byli tacy co zarzekali się na wszystkiego świętości że nigdy, nie rób pan tego, mniej głupio panu będzie.
Mi się wydaje że nie chciałem panu Ogniwa dać za darmo i dlatego takiś Waść hardy
2018-11-15 20:11
  bodziasty Posty: 1921 Ostrzeżenie: 0
karoka65 napisał » 2018-11-14 23:23
Ty? nie cwaniacz
Załóż mu burka to Ci się zaraz humor spier...



eee tam - nie jest aż tak źle 


Oryginalny burek bez modów w trybie automatycznym na typie kotła 15 kW







2018-11-15 21:20
  energotop Posty: 95 Ostrzeżenie: 0
Bodzio, chwalisz się komorą po czyszczeniu? 
2018-11-15 21:46
  bodziasty Posty: 1921 Ostrzeżenie: 0
Czymś trzeba 
Pokaże później jak to wygląda po tygodniu ale dużo gorzej nie będzie 
Chodziło mi bardziej  o spalanie na palniku oryginalnym bo narzekają ludzie 
2018-11-16 09:41
  dartante Posty: 49 Ostrzeżenie: 0
Bodzio, ale to jest greenpal?
2018-11-23 20:59
  bodziasty Posty: 1921 Ostrzeżenie: 0

takdodane 2018-11-23 20:59
bodziasty napisał » 2018-11-15 21:46
Czymś trzeba 
Pokaże później jak to wygląda po tygodniu ale dużo gorzej nie będzie 
Chodziło mi bardziej  o spalanie na palniku oryginalnym bo narzekają ludzie 

Po tygodniu wygląda to tak:








Myślę że jest nieźle jak na greenpall w automacie na burku 



2018-11-23 21:06
  makog Posty: 661 Ostrzeżenie: 0

 u mnie po 2 tygodniach od czyszczenia wyglada tak :

fota palnika to praca ecoala w automacie. 



2018-11-23 21:59
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Natomiast u mnie , kociołek wyczyszczony wczoraj o 13 , spalanie grupowe Widać różnicę w temp.spalin , pomimo ustawionego wyższego nadmuchu , oczywiście od razu większy popcorn na palniku  

Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: Martines, tomekryb, wiblewan