W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Automatyczne czyszczenie palnika Subskrybuj
2018-10-21 16:42
  C-Z-U-B-I Posty: 28 Ostrzeżenie: 0
Czy jest możliwość aby przy kolejnej aktualizacji oprogramowania sterownika doszła opcja automatycznego czyszczenia dysz palnika? Takie rozwiązanie jest w sterowniku innej firmy i myślę, że jest to fajna opcja. Fajnie jakby była w naszych sterownikach Wydaje mi się, że dla producenta nie jest to problem i mógłby tę opcję rozważyć

W sterowniku wygląda to tak:

CZYŚĆ PALNIK CO (MIN): Ustawienie wartości różnej od zera powoduje włączenie przedmuchów palnika z pełną mocą wentylatora co określony czas. Opcję można używać do okresowego oczyszczenia dysz palnika. Np. co 2 godziny przedmuch na 20 sekund.
 CZAS CZYSZCZENIA (S) – czas przedmuchu podczas czyszczenia do opcji powyżej.
2018-10-21 16:47
  anaana Posty: 649 Ostrzeżenie: 0
Zrób sobie takie czyszczenie ręczne i zobacz co będzie gdy dasz dmuchawę co 2h na 100%
2018-10-21 16:51
  C-Z-U-B-I Posty: 28 Ostrzeżenie: 0
To tylko taki przykład skopiowany z instrukcji tamtego sterownika. Można przecież ustawić raz dziennie...
2018-10-22 10:01
  Pudelski7 Posty: 23 Ostrzeżenie: 0
Ja bym jeszcze jedna opcję dodał, lewe obroty ślimaka, Fajna sprawa jeśli ktoś nie pali piecem cały rok,
2018-10-22 10:07
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Tak z ciekawości zapytam, jaką zaletę będą wnosiły te lewe obroty kiedy ktoś nie pali kotłem cały rok?
2018-10-22 10:21
  Pudelski7 Posty: 23 Ostrzeżenie: 0
Na przykład kiedy kończę sezon zostaje i groszek w podajniku chce się go pozbyć aby wszystko wyczyścić to nie muszę go przesypywać przez palenisko do pieca tylko wróci mi do podajnika. 
A druga sprawa  to raz zdarzyło mi się że podszedł mi węgiel pod ślimak tak że go zablokowało, Zanim się kapnołem że ręcznie muszę ślimak wrócić zerwałem 2 śruby. Konkurencja ma taką opcję i się sprawdza.  
To tylko sugestia.
2018-10-22 10:30
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Tak np. RBRy mają wsteczny ale nie jest to tak do końca jak sobie to wyobrażasz.
2018-10-22 10:34
  Pudelski7 Posty: 23 Ostrzeżenie: 0
Możliwe, tak mi wpadło do głowy że fajnie by było gdyby był taka opcja. 
Proszę o rozwinięcie wypowiedzi jeśli to możliwe. 
2018-10-22 11:08
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Straciłem ostatnio wenę do pisania i musisz wierzyć mi na słowo
Spróbuj wyciągnąć zawleczkę i kręcić przy pomocy klucza ślimakiem w przeciwną stronę czy uda Ci się cofnąć węgiel do zasobnika, ile dasz radę pokręcić wstecz?
Jeśli nie używasz kotła latem paliwo ma być usunięte z kotła i zasobnika, pisze o tym w DTR, zasobnik i kocioł wyczyścić i zakonserwować na postój.
Użytkownicy online: BBasiek32a, budi71, eugpac, jacpatron, Kava610401, paweldebskipolna, pikulicki