W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  Problem z nadmuchem. Subskrybuj
2018-10-08 20:33
  devconn Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
Witam,

mam oto taki bardzo dziwny przypadek, otóż palac w Ogniwo Eko 15 kW ekogroszkiem temp. spalin nie moze przekroczyc 80 st, piec baardzo wolno dochodzi do zadanej temp. Sytuacja zmienia sie diametralnie gdy tylko uchyle drzwiczki, po kilku chwilach temp spalin zaczyna bardzo szybko rosnąc, srednio 0.4 st / sec. Zamykam drzwiczki i po kilkudziesięciu sekundach temp spalin zaczyna zatrzymywac sie by po kilku chwilach powoli spadac do w/w 80 st.

Próbowałem rożnych ustawień dmuchawy, od 29 % do 41 %.  Załączam zrzut ekranu po bardzo gruntownym czyszczenie pieca, brak historii z powodu ( chyba ) uszkodzonej karty SD ). Kazdy wzrost temp spalin to uchylone drzwiczki
2018-10-08 22:40
  LiMat Posty: 166 Ostrzeżenie: 0
Może trzeba wyczyścić otwory w palniku.
2018-10-09 06:12
  devconn Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
Witam, pomysl moze byc trafiony. Czy po rozebraniu palnika nalezy go skleic czy poprostu poskladac ?
2018-10-09 06:45
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Jak są szczeliny pomiędzy poszczególnymi segmentami , to trzeba je najpierw delikatnie przeszlifować na całej powierzchni i potem odpowiednio skleić . jak nie ma , wystarczy tylko udrożnić otworki znajdujące się po obu stronach palnika , jakimś gwoździem , potem dmuchawa na 100% i po robocie
2018-10-09 06:53
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Brucerowi uszczelnia się koronę.

Kocioł osiąga zadaną bez problemu. Po otwarciu drzwiczek spaliny przyspieszają, i dlatego taki skok temp spalin. Na palniku źle ?
2018-10-09 08:15
  devconn Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
Na palniku niby wszystko ok, aczkolwiek z dmuchawa ponad 36 % wyjsc nie moge z powodu zapadajacego sie kopczyka. Mam ten piec od 3 lat i sytuacja jest niezmienna. Wegiel kupuje z firmy Karena, nigdy na jakość nie narzekałem tudzież lepszego nie testowałem Biorę sie za rozbieranie palnika, przygotuje jakieś fotki.
2018-10-09 08:46
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
3 lata temu sprzedawali jeszcze OE 15 ?
2018-10-09 09:25
  LiMat Posty: 166 Ostrzeżenie: 0
devconn napisał » 2018-10-09 08:15
Na palniku niby wszystko ok, aczkolwiek z dmuchawa ponad 36 % wyjsc nie moge z powodu zapadajacego sie kopczyka. Mam ten piec od 3 lat i sytuacja jest niezmienna. Wegiel kupuje z firmy Karena, nigdy na jakość nie narzekałem tudzież lepszego nie testowałem Biorę sie za rozbieranie palnika, przygotuje jakieś fotki.

Z tego by wynikało, że zwiększenie podmuchu powoduje szybsze spalanie. Sprawdź może / wyczyść czujnik temp. spalin i skalibruj. 
2018-10-09 09:59
  mamut Posty: 352 Ostrzeżenie: 0
Skoro kopczyk się zapada, to raczej z nadmuchem nie ma problemu bo paliwo się wypala.
@devconn jeśli zwiększych ilość podawanego paliwa, to także stoi?
Z samego powietrza przecież temp się nie podniesie.
2018-10-09 10:23
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Ale że co stoi ? Temp zadaną kocioł osiąga po dwudziestu kilku min, po kolejnych dziesięciu już jest po zawodach. Czego tu szukać ? Mój OE też ma niskie spaliny i mnie to cieszy zamiast martwić.
2018-10-09 11:00
  devconn Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
vmilo, jezeli chodzi o spaliny to z tego co sie orientuje im chlodniejszy tym wieksza szansa na wykwity na scianie i tu odpukac bo problemu jak na razie nie ma. Jezeli chodzi o piec to kupiony był jako uzywany na gwarancji, rok produkcji 2012r.

Po gruntownym rozebraniu i czyszczeniu wydaje mi sie ze problem lezal w źle dopasowanej koronie palnika, na 3/5 powierzchni dolegalo szczelnie, moze przez to po otwarciu drzwiczek temp spalania znaczaco rosła.
Jak by nie było niebawem zobaczymy efekt tych prac, czekam tylko jeszcze do wieczora aż wroci ze spawania zasobnik, troche pokorodował i zaczynało się dymic z jego nieszczelnosci.


Pozdrawiam.


2018-10-09 11:11
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Palnik w stanie idealnym. Ułóż na masie uszczelniającej, i palcem też nałóż koło dolnej wargi, ino tak cobyś szczelin nie zapaprał. Masz strzałkę na koronie ?
2018-10-09 11:16
  devconn Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
Zdjęcie zrobiłem jeszcze przed posmarowaniem wargi na palniku. Jeżeli chodzi o strzałkę to nie zwróciłem uwagi natomiast korony z racji wcięcia nie da się inaczej zamontować. Możesz rozwinąć pojecie "strzałki" ?
2018-10-09 11:25
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Bywały korony ze strzałką na górze - wskazywała kierunek montażu. Jak wsadziłeś w wycięcie, to OK. Widziałem kiedyś magika, któremu udało się i tak odwrotnie posadzić. Krzywo bo krzywo ale gadał, że pasuje
2018-10-09 12:19
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
devconn napisał » 2018-10-09 11:00

Po gruntownym rozebraniu i czyszczeniu wydaje mi sie ze problem lezal w źle dopasowanej koronie palnika, na 3/5 powierzchni dolegalo szczelnie, moze przez to po otwarciu drzwiczek temp spalania znaczaco rosła.

Jak jej jeszcze nie wkleiłeś to połóż ją na jakiejś równej powierzchni czy się nie kolebie, one lubią się wichrować, robi się z nich "śmigło" i klejenie czasami jest tylko na chwilę albo na nic.
2018-10-12 18:00
  devconn Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
Karoka, sprawdzilem - bylo ok, teraz po ponownym przyklejeniu korony nie ten piec. Jeszcze kilka dni temu 80 st na spalinach to byl max, teraz bez problemu dochodzi do 180 st. Włożyłem zawirowywacze  ktore to wyjąłem z powodu temp spalin.

Inny problem, kopczyk zapada sie w mgnieniu oka, dosypywałem już ręcznie 3 razy. Ciag kominowy ograniczylem.
Jakies startowe posrednie ustawienia ? Zdjecie z godz 20:22.


Vmilo, co do tego upartego co założył odwrotnie korone - szacun. Mimo niedogodności postawił na swoim

Sterownik: https://device.esterownik.pl/device/4898/

Przy okazji, nie ma ktos czasem na sprzedaż zasobnika do OE 15 ?
dodane 2018-10-12 18:00Witam ponownie,

sprawy obierają zły kierunek, dziś otrzymałem nowy oryginalny zasobnik do mojego pieca, montaż, start palenia i ... dym...
Dym z pod uszczelki zasobnika w miejscu gdzie wsypuje sie ekogroszek, rece opadaja...
Dlaczego pomimo bardzo dobrego ciagu spaliny wola pchac sie przez zasobnik do kotlowni ?

Sprawdziłem komin, kolanka w kominie,  czopuch, przeswietlilaem kanaly z zawirowywaczami, w sumie caly kociol.
Ktos coś możne doradzić ?

Pozdrawiam.
Użytkownicy online: macmd, streleca