W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Ogniwo Eko Plus M - pierwsze uruchomienie Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona1 / 3Następna stronaOstatnia strona
2018-09-29 20:42
  OEPM26kw Posty: 21 Ostrzeżenie: 0
witam

Od dwóch tygodni jestem posiadaczem eko plus m 26kw. Do tego podłączony jest siłownik zaworu 4D. Czujnik zewnętrzny i pokojowy też są ale jeszcze nie działają i nie załączona w programie (zostawię to na później). Na chwilę obecną piec służy do ogrzewania na kaloryfery ( bez podłogówki).
Piec rozpaliłem we wtorek. Ustawiłem go na retortowy - ecoal.
Na kotle ustawiłem temp. 56 stopni ( a obniżoną 3) a za zaworem 4d - 42 stopnie.
I tutaj mam pytania.
1) W ustawieniach za\awansowanych widziałem że temp. powrotu jest na 45 stopni. Natomiast u mnie cały czas się trzyma w okolicach 39 stopni - czy to dobrze ? Jak na chwilę zmieniłem za zaworem na 49 stopni to wtedy powrót też skoczył na około 45.
2) Dzisiaj przytrafił mi się taki problem że piec zaczął pikać i pokazał alarm "wygaszony kocioł w grzaniu" , wyczytałem w instrukcji że temp. spalin w czasie 30 min. nie przekroczyła 50 stopni.
Przez te pierwsze dni temp. spalin była około 120 a na podtrzymaniu jakieś 65. Jednak przy tym alarmie spaliny pokazywalo 45 a temp. na kotle spadła aż do 41 więc pewnie przez to spaliny tak spadły. Przez pierwsze dni spadała na kotle o te 3-4 stopni i zaraz sie podnosiło to jak to możliwe że aż tyle teraz spadło ?
2018-09-30 08:21
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Po podniesieniu zadanej za zaworem wzrosła temp powrotu ? Wstaw foto instalacji, trzeba ją obadać.
Co do wygaszania... tryb eCoal nie ma z tym problemu, chyba, że już masz zabrudzony czujnik spalin, co trochę dziwne po kilku dniach. Czujnik jest dobrze osadzony, tzn. jego końcówka znajduje się +/- w połowie średnicy czopucha ?
Do neta się podłącz, wszystko będzie widać.
2018-09-30 14:53
  OEPM26kw Posty: 21 Ostrzeżenie: 0
Jeśli podniosę temperaturę za zaworem to wtedy powrót wzrośnie ( ale wtedy chyba sie ugotuję w domu )
Ok później zrobię fotki i wrzucę.
Ale skoro temperaturę na kotle mam te 56 to jakim cudem wywalilo ten błąd i spadła temp. do tych 41 na kotle skoro obniżoną mam na 5 stopni , więc jak spadnie do 51 to piec powinien się załączyć ?

co do podłączenia pod internet...router w domu mam na pietrze u góry. więc chyba mam dwa wyjścia:
1. Jeśli puszcze kabel od tego routera aż do piwnicy i podłącze go do pieca to nie musze w kotłowni mieć routera ?
2. Lub kupić router z funkcją AP , postawić go w kotlowni i krótkim kabelkiem podłączyć do pieca...a z glownym routerem na piętrze będzie się łączyć po wifi ?
szkoda że z piecem nie idzie się połączyć po wifi tylko trzeba do niego kablem...
2018-09-30 17:20
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Chcesz mieć wyższą temp powrotu, to trzeba wyżej zadaną CO ustawić, a nie podnosić temp za zaworem.
Powinien się załączyć poniżej 51, i pewnie tak się stało. Skoro nie dał rady rozpalić palnika, bo np długo stał i ciąg zrobił swoje, to temp kotła spadła. Widać, że na razie bawią Cię te obniżone itd... kiedyś Ci przejdzie, na szczęście, jak większości.
Kabel wpinasz wprost do gniazda w sterze. Bez kabla musiałbyś do stera podpiąć drugi w trybie AP - tak jak piszesz.
2018-09-30 18:03
  OEPM26kw Posty: 21 Ostrzeżenie: 0
rozumie ale poprostu zauważyłem że jak podniose za zaworem to na powrocie jest większa. Przy takiej pogodzie chyba nie ma sensu dać więcej niż te 56 stopni na kotle ? jak narazie jest na powrocie te 39 to nic nie przeszkadza ?

To może pobawić sie parametrami w podtrzymaniu aby nie pojawił się już ten problem z wygaśnieciem że spadły temp. spalin ?  Rozumie że w trybie ecoal mam wpływ na parametry potrzymania i grzania ale tylko korekte dmuchawy i czas pracy podajnika ?
2018-09-30 19:18
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Jak podnosisz za zaworem, to teoretycznie powrót powinien się schłodzić, chyba że masz jakiś grzejnik typu drabinka, o małych możliwościach wypromieniowania ciepła, to tak może być.
Co ma pogoda do zadanej na kotle ? Chcesz mieć cieplejszy powrót, podnosisz zadaną CO, a zawór i tak puści tyle samo na instalację, uwierzysz ? W DTR nie piszą jaka ma być temp powrotu ?
Bez podglądu nie wiadomo czy wygasł w podtrzymaniu, czy w grzaniu. Wróżenie z fusów.
W trybie ecoal możesz korygować czas podawania, ale ster i tak przerwę ustawi proporcjonalnie. Korekta dmuchawy jest OK, można sobie spalanie poprawić.
2018-09-30 19:39
  OEPM26kw Posty: 21 Ostrzeżenie: 0
tutaj zdjęcia instalacji....




dodane 2018-09-30 19:39Co do grzejnika typu drabinka to takiego nie mam.
No z tego co czytałem to w tych piecach powrót nie powinien być niższy niż te 45 , nawet w ustawieniach zaawansowanych minimalny powrót jest na 45 ustawiony. To nie wiem może lepiej zwiększe temp. kotła np. na 60 ?
Ogólnie pierwsze dni miałem problemy ze spiekamy ale teraz czas podawania w grzaniu mam na 5s a korekte dmuchawy na -4 i jest prawie dobrze
2018-09-30 19:49
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Zawór wstawiony OK. Skoro wymagają 45st, to podnieś zadaną jak pisałem. Dla własnego i forumowiczów spokoju też.
-4 powiadasz... duża korekta, wskazuje na spory ciąg. Możesz testowo uchylić wyczystkę komina.
2018-09-30 20:09
  OEPM26kw Posty: 21 Ostrzeżenie: 0
Ok podniose temp. na kotle i może wtedy wzrosną też temp. spalin.
W trybie ecoal korekta dmuchawy standardowo była na 0 ale przez spieki trochę się bawiłem i zostawiłem na -4.
Powiedz mi ta pompa pomarańczowa to jest kotłowa CO tak ? Bo coś kojaże że instalator mowił coś jeszcze o mieszającej ale ja już innej tu nie widzę.

Dzisiaj znów zauważyłem że jak mam zadaną na kotle te 56 to potrafi mierzona dojść nawet do 62 a w poprzednie dni tego nie było co dzień to coś nowego....
2018-09-30 20:25
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Pozwole sie wtrącic , może nalezałoby zlokalizowac umieszczenie czujników i powrotu i temp. za zaworem .
2018-09-30 20:26
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

To jest pompa CO, nie kotłowa.
Ster przebija zadaną o 5st, rozpędem czasem potrafi wyskoczyć dużo dużo wyżej. Nie ma się czym przejmować. Ale jak przeszkadza, to przełącz w tryb grupowe.
2018-09-30 20:27
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
CWU jes grzane pompa ta co jest za 4d?
2018-09-30 20:56
  leON22 Posty: 6508 Ostrzeżenie: 3
Na to wygląda bo innej pompy nie widać 
2018-09-30 21:09
  OEPM26kw Posty: 21 Ostrzeżenie: 0
Piec nie grzeje mi ciepłej wody z kranu tylko na kaloryfery ogrzewanie
2018-10-01 08:07
  anaana Posty: 649 Ostrzeżenie: 0
Wyłącz alarm wygaszenia kotła w podtrzymaniu. 
Masz pompę Cwu dobrze podłączoną?
2018-10-02 10:04
  OEPM26kw Posty: 21 Ostrzeżenie: 0
nie mam pompy cwu , jak wyżej vmilo napisał mam pompę CO.
Jak na razie od tamtego czasu nie wystąpił ten błąd wygaszania kotła w grzaniu.
Temp. kotła zwiększyłem na 59 i powrót się podniósł delikatnie na 40 stopni.
Skoro już spieki mi się nie robią to zmieniłem w grzaniu korektę dmuchawy na -1 i na razie jest ok.
Natomiast wczoraj otworzyłem zasobnik żeby sprawdzić ile groszku zostało ( czekam jak zejdzie do ślimaka żeby ustawić czas opróżnienia zasobnika) , jeszcze troche jest i zauważyłem że poszedł trochę dym na kotłownie...to normalne że tak się cofnęło ?
2018-10-02 10:08
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Jak otwarłeś przy pracującej dmuchawie, to tak, normalne.
2018-10-02 10:10
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Powinien być czujnik otwarcia klapy zasobnika, jeśli podniesiesz pokrywę ster powinien piszczeć i zatrzymać motoreduktor i wiatrak, nie powinien wtedy dymić z zasobnika jak wiatrak stoi. Jeśli wiatrak pracuje a podniesiesz klapę każdy kocioł dymi z zasobnika.
2018-10-02 10:50
  OEPM26kw Posty: 21 Ostrzeżenie: 0
jak otworze klape zasobnika to tak jak piszesz ster zaczyna piszczeć i wywali alarm , zamknę zasobnik to alarm znika i piec rusza dalej. wiadomo nie poleci jakoś bardzo dużo tego dumy ale jednak idzie ten dym do kotlowni.
2018-10-02 11:12
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

To sobie skróć maksymalnie czas czujnika klapy. Czego się tak boisz tej wysokiej temp na kotle ? Wstaw mu 65 i będzie chodził jeszcze lepiej.

Aaa... miałem Ci wcześniej gadać, sprawdź czy czujnik spalin, od blaszki wystaje 75mm. Oczywiście w stronę czopucha Na foto wygląda, jakby ciut za wysoko siedział, ale ręki ani niczego uciąć nie daję.
Pierwsza stronaPoprzednia strona1 / 3Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: m4rjan, palocz, paweldebskipolna