W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Ciepłe grzejniki przy trybie letnim Subskrybuj
2018-09-28 17:05
  Adrianjanek19 Posty: 55 Ostrzeżenie: 0
Witam od 2 dni mam letnie grzejniki w domu i słychać jakby powietrze w bojlerze się przedostawalo a piec jest na tryb letni ustawiony, zawór 4d był normalnie ciągle na połowę ustawiony i nie zauważyłem wcześniej aby były ciepłe grzejniki może coś poradzicie co jest grane. Podłączenia wyglądają u mnie tak:
dodane 2018-09-28 17:05
2018-09-28 21:02
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Ja tak za ślepy jestem żeby "wróżyć" ze zdjęć ale za każdą pompa powinny być założone ZZ, ja zawsze daję.
Może przebijać grawitacja, nawet przez pompę i grzejniki bliżej kotła mogą lekko się nagrzewac mimo że pompa od CO stoi w trybie lato.
Co zaś do tego bojlera to słychać jakby woda się przez niego przelewała?
Jeśli tak to możliwe że masz w instalacji pomieszaną miedź z alu i może wytrącać się w instalacji wodór.
Nazywa się to "efekt wodospadu".
Jak pisałem może dochodzić z bojlera czy grzejnika odgłos przelewającej się wody, może też jakiś wyżej położony grzejnik notorycznie się zapowietrzać.
Jeśli zas czas do czasu słyszysz taki szum z bojlera może krążyć jeszcze powietrze.
Wróżką to ja nie jestem
2018-09-28 22:58
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Na bank przebija grawitacyjne na grzejniki przez zawór 4D który się nie przymyka w trybie lato, też tak miałem dopóki nie zamontowalem siłownika. Jedyne wyjście to zamknąć zawór 4D albo zawór przed albo za pompą CO  
2018-09-29 00:16
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Nie zamyka się zaworem ogrzewania gdzie większość tak robi chocby w śmieciuchach w żeby nagrzać latem CWU ale wielu fachmanów którzy montuja podajniki tez robią takie "miny".
Nie jest to zgodne ze sztuką a już w zaawansowanych sterownikach jak eCoal wprost niedopuszczalne.

 
2018-09-29 00:24
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Oczywiście mowa o zaworach przed lub za pompą CWU , bo ten 4D można spokojnie skręcić do zera , ale jak się zrobi zimno trzeba go spowrotem otworzyć , taki urok tego rozwiązania . W takim przypadku powinien być zamontowany zawór zwrotny , tak sobie strzelam bo go...no się na tym znam jak tak to mnie poprawcie
2018-09-29 00:53
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Leon zakręcają zaworem odcinającym zasilanie CO żeby im nie grzały grzejniki przy grzaniu baniaka.
To jest nagminnie spotykane.
2018-09-29 07:45
  Adrianjanek19 Posty: 55 Ostrzeżenie: 0
jest taki dzwiek. układ jest w miedzi tylko też jest plastikowa rurka od zbiorniczka do powrotu podpięta oraz bojler ma zasilanie z sieci w rurkach cynkowanych. grzejnik mam na górze ale zakręcony na termostacie bo pusty strych więc nie będę grzał go
Użytkownicy online: bili, CHIENA1234, Dan123