W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Działanie zabezpieczeń termicznych. Subskrybuj
2018-06-29 19:07
  simko1 Posty: 421 Ostrzeżenie: 0
Witam. Dziś około 15.30 temperatura na piecu osiagnela 79 stopni. Z tego co wiem jeżeli przekroczy 75 to włącza się pompka cwu. W ww sytuacji pomimo 79 stopni pompka cwu nie pracowała.  Czy było to spowodowane tym ze temp  cwu znacznie przekroczyła 60 st i sterownik nie ma "pozwolenia" żeby była wyższa nawet jeśli robił by to w celu obniżenia temp co ?
2018-07-02 11:20
  simko1 Posty: 421 Ostrzeżenie: 0
Z tym programatorem to się zgadza . Tylko czemu sterownik nie ma ma tak zaprogramowane ze w przypadku wzrostu tem CO pow. 75 st na włączyć pompkę CWU nawet jeśli programator wskazuje wyłączone CWU.
2018-07-03 08:51
  Hajtaler Posty: 130 Ostrzeżenie: 0
Też jestem zdania że to zabezpieczenie powinno być aktywne niezależnie od ustawien sterownika czy trybu pracy kotla. Np w trybie ręcznym - w tej chwili palę w ten sposób, pale drewnem na  CWU i ręcznie odpalam pompę ale pewnego razu o tym zapomniałem i zadziałało dopiero zabezpieczenie 90 st. Powinno zadziałać moim zdaniem zabezpieczenie 75st. Bo czemu niby działa ono w trybie automatycznym a w ręcznym juz nie? Może warto to rozważyć
2018-07-03 10:48
  mnich Posty: 263 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM /SERWIS
Sprostowanie dotyczące działania zabezpieczenia odioru ciepła z kotła poprzez CWU.
* Zabezpieczenie na CWU dziala (pompa CWU załączy się) gdy na kotle temperatura przekroczy 75 deg
CWU dogrzewa wtedy max do 65 deg
* Jeśli ponownie temperatura na kotle osiągnie 75 deg to temperatura na CWU musi spaść o 3 deg(histereza) od zadanych 65 deg, czyli być poniżej 62 deg, jeśli będzie w zakresie powyżej 62 deg to pompa nie wystartuje
* Przy braku podłączonego czujnik od CWU to zabepieczenie nie działa z racji braku odczytu temperatury
Użytkownicy online: kaczorekgasiorekM26, koperniczek7, mietromiot79, przemas707, Radek64, romkap, w771109