W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  bruli.pl v3.5  Brak internetu i nie działa czujnik temperatury spalin Subskrybuj
2018-06-24 18:00
  marcinecki Posty: 4 Ostrzeżenie: 0
Witam wszystkich;

Posiadam piec Skam P-Plus  12 kW z sterownikiem bruli 3.5. Zestaw zakupiłem w X 2016r.


Dzisiaj chciałem połączyć się ze swoim sterownikiem. Okazało się, że jest brak łączności. Na sterowniku napis offline. Wypiąłem przewód internetowy ze sterownika i wpiąłem go do komputera i okazało się, że net jest. Dodatkowo stwierdziłem, że wyświetlacz wskazuje temperaturę spalin 0 st.C. Podmieniłem czujnik i dalej wskazanie wynosi 0 st.C.  Reszta wskazań ok. Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją? To już druga awaria mojego sterownika.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.
2018-06-25 13:59
  pawel3 Posty: 496 Ostrzeżenie: 0
Musi się Pan z nami skontaktować. Czekamy na tel.
Takie objawy mogą świadczyć o uszkodzeniu elementów w wyniku przeładowań/przepięcia. 
2018-07-27 19:34
  matt_wiersz Posty: 30 Ostrzeżenie: 0

U mnie internet i pozostałe czujniki działają ale wskaźnik temperatury spalin pokazuje 0.00 st. Przepaliłem dzisiaj kocioł by osuszyć skropliny i czujnik temperatury nie reaguje na zmiany. Wyłączyłem zasilanie od sterownika  wykręciłem przewody od czujnika spalin i omomierzem zmierzyłem czujnik. 2,17kOm i malejące jako że czujnik był gorący w chwili pomiaru.

Kocioł i sterownik od 4 kwietnia był fizycznie odłączony od sieci energetycznej i routera. Trzeba chyba będzie odesłać sterownik do serwisu? Dobrze, że jeszcze jest gwarancja.
2018-07-28 23:08
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
matt_wiersz napisał » 2018-07-27 19:34

Kocioł i sterownik od 4 kwietnia był fizycznie odłączony od sieci energetycznej i routera. Trzeba chyba będzie odesłać sterownik do serwisu? Dobrze, że jeszcze jest gwarancja.

Myślisz ze jak był odłączony od sieci to był bezpieczny?
Nie.
Nie wszystkie uszkodzenia podlegają gwarancji to dwa.
Użytkownicy online: Dusan, mario-speedway, piotrmorka, Szido