W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eSterownik.pl  ogniwo eko plu plus Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona1 / 7Następna stronaOstatnia strona
2018-05-04 21:12
  himeroza Posty: 233 Ostrzeżenie: 0
witam panowie poprzednio poruszałem temat wielkiego niezadowolenia z piecy z serii ogniwo eko plus m a tu prosze ogniwo poszło po rozum do głowy i wypuściło serie eko plus plus
patrząc na przekròj nowego pieca to jest on identyczny jak mòj z 4klasy eko plus widać że firma ogniwo poszła w stare dobre i sprawdzone konstrukcje brawo!
2018-05-04 22:05
  mamut Posty: 352 Ostrzeżenie: 0
Ciekawe jaki tam palnik wrzucili, własna inwencja czy coś z zewnątrz?
2018-05-05 08:15
  Walter Posty: 169 Ostrzeżenie: 0
Raczej powinieneś pisać za siebie,  że ty jesteś niezadowolony z tego kotła. O ile taki posiadasz. 

2018-05-05 14:38
  anaana Posty: 649 Ostrzeżenie: 0
Ślimak z kwasówki. 🙂
dodane 2018-05-05 14:38P.S. U mnie eko plus m działa spoko loko.
Kanały jedynie czyszczone trzema zawirowaczami.
Może trzeba sprawdzić po sezonie.
2018-05-05 21:38
  toomk1 Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
 Też nie mam co marudzić  prawie nie ma co czyścić  pare razy zawirowaczami  i po krzyku ja też jestem zadowolony z pieca
2018-05-06 10:25
  himeroza Posty: 233 Ostrzeżenie: 0
Walter napisał » 2018-05-05 08:15
Raczej powinieneś pisać za siebie,  że ty jesteś niezadowolony z tego kotła. O ile taki posiadasz. 

nie nie posiadam ale miałem okazje ustawiać dwa takie piecyki oepm i było bardzo źle ze względu na to że piec traci mnòstwo energii oddając ciepło w komin
Myśle że ogniwo zauważyło ten problem i panowie wrócili z obiegiem spalin taki jaki był w 4klasie oep ktòrego jestem posiadaczem a obecnie spalam znacznie mniej węgla niż testowane przezemnie piecyki oepm.
Przypadek że Ogniwo tak szybko wypuściło nowy piec oepp? 
nie sądze



2018-05-06 10:53
  Walter Posty: 169 Ostrzeżenie: 0
Mnóstwo energii to wg ciebie ile?  20stC? 40? Jakoś na tym forum,  ani na innym znanym jakoś nie widać żeby ktoś pisał jakieś żale?  Za to jest wiele innych wątków posiadaczy konkurencyjnych kotłów jakie to są problemy z nimi,  a sterownik miał być tak zaje***ty,  a jak przyszło co do czego to producent wypiął się dupą.  Jakoś negatywnych opini użytkowników tego kotła nie znalazłem na tym forum,  którzy by sensownie argumentowali swoje zdanie. 
Co do nowego modelu,  to zdecydowanie nie będzie się nadawał do starych kominów,  przy tak długiej drodze spalin do komina. 



2018-05-06 11:52
  himeroza Posty: 233 Ostrzeżenie: 0
Walter napisał » 2018-05-06 10:53
Mnóstwo energii to wg ciebie ile?  20stC? 40? Jakoś na tym forum,  ani na innym znanym jakoś nie widać żeby ktoś pisał jakieś żale?  Za to jest wiele innych wątków posiadaczy konkurencyjnych kotłów jakie to są problemy z nimi,  a sterownik miał być tak zaje***ty,  a jak przyszło co do czego to producent wypiął się dupą.  Jakoś negatywnych opini użytkowników tego kotła nie znalazłem na tym forum,  którzy by sensownie argumentowali swoje zdanie. 
Co do nowego modelu,  to zdecydowanie nie będzie się nadawał do starych kominów,  przy tak długiej drodze spalin do komina. 

hej to mało wiesz na temat tego forum
a co do długiej drogi spalin to właśnie oto chodzi aby piec przejmował jak najwięcej energii a nie wypuszczał do atmosfery
2018-05-06 13:42
  Walter Posty: 169 Ostrzeżenie: 0
To powodzenia w domu z kominem z cegły,  bez wkładu z odpływem. Pozatym nie wydaje mi się że nikt normalny nie zakłada do nowo wybudowanego domu takiego kotła, zresztą do starej budy prawidłowo docieplonej też nie,    mając alternatywnie gaz. Co do tamtego forum to podaj  inny wątek niż ten o Bietce? Tyczący prawidłowo dobranego kotła? A nie takiego z zrypaną instalacją zrobioną przez "Janusza miszcza hydrauliki wod/kan? 
2018-05-06 15:46
  himeroza Posty: 233 Ostrzeżenie: 0
Walter napisał » 2018-05-06 13:42
To powodzenia w domu z kominem z cegły,  bez wkładu z odpływem. Pozatym nie wydaje mi się że nikt normalny nie zakłada do nowo wybudowanego domu takiego kotła, zresztą do starej budy prawidłowo docieplonej też nie,    mając alternatywnie gaz. Co do tamtego forum to podaj  inny wątek niż ten o Bietce? Tyczący prawidłowo dobranego kotła? A nie takiego z zrypaną instalacją zrobioną przez "Janusza miszcza hydrauliki wod/kan? 

Ja mam nowy dom a gaz w drodze to dlaczego wybrałem węgiel?
komin systemowy ceramiczny wklad przystosowany do niskich temp popatrz u mnie jak piec oep 4klasy ma temp spalin jak zajebiście odbiera ciepło przez to mam niskie zużycie węgla czego oepm nie potrafii.
Byłem w szoku ile ludzi wyleciało krytykując nie instalatora u Bietki tylko całą serie piecy oepm było grubo kto wie ten wie
Kolego wyjdź poza forum esterownika to sie dowiesz



2018-05-06 16:56
  Walter Posty: 169 Ostrzeżenie: 0
Akurat prześledziłem cały wątek,  przed zakupem,  co ty zrobiłeś wybiórczo i mam swoje zdanie na ten temat po rozmowach z ludźmi u których byłem osobiście, zaznaczam że nie jestem fanatykiem tej marki,  druga sprawa jakie spaliny? Średnio masz 70-80st, co wcale nie jest czymś nadzwyczajnym przy tej mocy,  mam 20kw i spaliny max100-110st, grzejąc cwu i łazienki w tej chwili, podejrzewam że gdybym ogrzewał samo CWU spalanie z ok6kg spadło do  5kg, kocioł czyszczony z 2mies temu.  Dla mnie zajebiscie to jest ograniczenie babrania się węglem i jego produktem spalania, oraz pracami związanymi z rozładowanie,  składowaniem i staraniem się żeby kupić dobry opał. Ile jeszcze wg Ciebie można zejść ze spalinami przy spalaniu węgla?  Zapodaj linka może być na priv,  poczytam. 
2018-05-06 20:03
  himeroza Posty: 233 Ostrzeżenie: 0
Walter napisał » 2018-05-06 16:56
Akurat prześledziłem cały wątek,  przed zakupem,  co ty zrobiłeś wybiórczo i mam swoje zdanie na ten temat po rozmowach z ludźmi u których byłem osobiście, zaznaczam że nie jestem fanatykiem tej marki,  druga sprawa jakie spaliny? Średnio masz 70-80st, co wcale nie jest czymś nadzwyczajnym przy tej mocy,  mam 20kw i spaliny max100-110st, grzejąc cwu i łazienki w tej chwili, podejrzewam że gdybym ogrzewał samo CWU spalanie z ok6kg spadło do  5kg, kocioł czyszczony z 2mies temu.  Dla mnie zajebiscie to jest ograniczenie babrania się węglem i jego produktem spalania, oraz pracami związanymi z rozładowanie,  składowaniem i staraniem się żeby kupić dobry opał. Ile jeszcze wg Ciebie można zejść ze spalinami przy spalaniu węgla?  Zapodaj linka może być na priv,  poczytam. 

Jak widzisz u siebie 110c na wyjściu to sam wyciagnij wnioski 
Ty masz 20kw oepm czyli masz ten sam piec mocowo co moje 16kw oep w 4 klasie
Poczytaj bo nic nie wiesz
2018-05-06 20:45
  Walter Posty: 169 Ostrzeżenie: 0
Szkoda mi czasu na kopanie się z koniem. 
2018-05-06 20:52
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Któż zabrania być zadowolonym ? Jak się nie wie że można lepiej, to człowiek i z fiata zadowolony będzie.
2018-05-06 21:37
  Walter Posty: 169 Ostrzeżenie: 0
vmilo napisał » 2018-05-06 20:52
Któż zabrania być zadowolonym ? Jak się nie wie że można lepiej, to człowiek i z fiata zadowolony będzie.

Trafne i na temat,  to tak jakby ktoś jeździł fiatem i przypier***ł się do wszystkich w koło że oni nie jeżdżą fiatem bo to jest tak zajeb**te auto. (z góry przepraszam użytkowników marki). Zawsze się można do czegoś przyp***lić,  aby zabłysnąć. 
2018-05-07 08:23
  himeroza Posty: 233 Ostrzeżenie: 0
vmilo napisał » 2018-05-06 20:52
Któż zabrania być zadowolonym ? Jak się nie wie że można lepiej, to człowiek i z fiata zadowolony będzie.

Celnie to ująłeś

dodane 2018-05-07 08:23
Walter napisał » 2018-05-06 20:45
Szkoda mi czasu na kopanie się z koniem. 

Nie musisz się kopać z koniem, takie życie ja się ciesze że firma Ogniwo wydała nowy piec OEPP i tyle w temacie
Mam nadzieje że OEPP wyprowadzi firme na prostą na bardzo konkurencyjnym rynku piecy, gdzie jak wiadomo liczy się spalanie bo oto się tu głównie rozchodzi

2018-05-07 10:08
  anaana Posty: 649 Ostrzeżenie: 0
O czym piszecie? Temperatura spalin ma powodować ogromne straty w spalaniu?
2018-05-07 10:27
  himeroza Posty: 233 Ostrzeżenie: 0
anaana napisał » 2018-05-07 10:08
O czym piszecie? Temperatura spalin ma powodować ogromne straty w spalaniu?

Stary piecyk OEP 4klasa

Piecyk 5klasy OEPM

Piecyk 5klasy OEP+


Widzisz różnice ?? i podobieństwa OEP do OEP+ ??

2018-05-07 11:53
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

anaana napisał » 2018-05-07 10:08
O czym piszecie? Temperatura spalin ma powodować ogromne straty w spalaniu?
Temp spalin czym wyższa z danej dawki paliwa tym lepiej. Gorzej, gdy spaliny nie zdążą oddać do wymiennika i grzeją komin. Tak, to są straty, łatwe do uchwycenia nawet w warunkach domowej kotłowni



Przekrój ++ całkiem podobny do +. Ale jeśli jest zgodny z rzeczywistością, to nowy palnik zastosowali. Może wreszcie normalny

2018-05-07 12:32
  anaana Posty: 649 Ostrzeżenie: 0
Jaka tem. spalin to już wielka strata?
 200st czy już 150st.

Czy u mnie mając inny wymiennik tem. spalin byłaby jeszcze niższa?



dodane 2018-05-07 12:26Dom ok 140m2 jest oddalony od kotła ok 15m to jeszcze są dodatkowe straty ciepła.

dodane 2018-05-07 12:29
Zauważyli koledzy że są tylko 2 kanały rurowe wymiany ciepła ze spalin.
W Ogniwie eko plus były 4.
dodane 2018-05-07 12:32Himeroza jeszcze był Ogniwo eko, bez plusa który posiadamy z Vmilo, jeśli już jesteś taki dokładny.

Budowa kotła OEP+ musiala być tak zmniejszona żeby uzyskać maks te 10Kw.
Pierwsza stronaPoprzednia strona1 / 7Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: CZACHA1906, Dominik1, jan20KW, Vitis, ZKROH