W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Elektronika do zaworu 4D - czy w moim przypadku warto? Subskrybuj
2018-04-28 15:15
  MarcinJ Posty: 111 Ostrzeżenie: 0
Dawno mnie nie było bo jakoś to wszystko działa
Mam pytanie o sterowanie zaworem 4D.
Aktualnie, przy tych temp co są, piec chodzi wiekszosc czasu w podtrzymaniu i trybie Lato. Wyglada to tak, że wieczorem odpalamy tryb zima, zawor 4D na 6/10 otwarcia, piec ustawiony na 55. To daje nam ciepło w łazience i mieszkaniu na parterze. Czasami koło 23 przełączamy z powrotem na Lato, czasami rano. Wtedy zawór 4D na 1/10 jest ustawiony.
Piec nie wygasa, fajnie dopala węgiel, wstaje wieczorem i rozgrzewa się bezproblemowo. Temp powrotu w trybie lato spokojnie ponad 50 stopni, w trybie zimy nie mam włączonej ochrony CWU ale oscyluje w okolicach 45 - 48 stopni.

Zastanawiam się, co właściwie da mi samo zamontowanie do zaworu 4D siłownika? Bo tak na prawdę chciałbym móc przestawiać własnie ten zawór bez schodzenia do pieca. Czyli np ustawić, że o 20 ma przejść w tryb zima i ustawić zawór na 6/10 a o 22 wrócić na tryb lato i 1/10. Bez żadnych dodatkowych czujników i kombinowania. Bo sam tryb lato/zima zdalnie zrobię ale otwarty zawór i tak sprawia, że grawitacyjnie grzeje dalej i niepotrzebnie zużywam paliwo na ogrzewanie domu w lato...

Da się tak?
2018-04-28 17:42
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Pewnie , że się da ale musisz zamontować dwa czujniki : 1- temp.zew. i 2 - temp.za zaworem , wtedy w ustawieniach - Kocioł/Tryb pracy - Tryb Auto-Lato , ustawiasz temp.zewn. i w programatorze ustawiasz , w których godzinach ma Ci się załączyć tryb lato albo zima
2018-04-28 22:49
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Starczy siłownik i czujnik temp za zaworem. Programatorem ustawisz temp i czas pracy wg potrzeb.

Tryb lato/zima zaprogramujesz jak Ci pasuje.
Pozaglądaj do programatorów, a wsio stanie się jaśniejsze

Użytkownicy online: