W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Auto lato a temperatura zadana Subskrybuj
2018-04-21 12:56
  lukaszledwon Posty: 86 Ostrzeżenie: 0
Czy jest zależność między auto lato a temperatura zadaną w pomieszczeniu? Mam ustawione auto lato na 16 stopni. Wczoraj w domu się wychłodzilo poniżej temu zadanej ale na zewnątrz było ponad 16 stopni i sterownik nie puścił ogrzewania na dom. Myślałem że temp zadana jest priorytetem a tu zonk... 
2018-04-21 13:43
  naczelnik Posty: 19 Ostrzeżenie: 0
Jeżeli masz ustawione auto lato to sterownik przestawia się samoczynnie na lato lub zimę. Temperatura ustawiona na 16 stopni mówi nam iż poniżej 16 mamy sterownik w funkcji zima i jest załączana pompa CO a powyżej jest lato i pompa jest wyłączona. Jeżeli chcesz mieć włączone grzejniki przy tem. zewnętrznej np. 16 stopni to musisz ja ustawić na np.20 stopni (wtedy sterownik będzie w funkcji zima). Widać to na schemacie czy jest zima czy lato.
2018-04-21 14:36
  lukaszledwon Posty: 86 Ostrzeżenie: 0
Wiem jak to działa. Myślałem tylko że temp zadana ma priorytet nad temp auto lato
2018-04-21 20:55
  adam3773 Posty: 43 Ostrzeżenie: 0
Jak wiesz to po co piszesz🤔jak temperatura spadnie poniżej 16 stopni to puści na dom ta temperatura ma priorytet .
2018-04-21 23:55
  lukaszledwon Posty: 86 Ostrzeżenie: 0
Pytałem o zależność tych temperatur a nie jak działa auto lato... 
2018-04-22 10:19
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Swoją drogą przydałaby się taka opcja , w sterowniku ( mam na myśli przełączenie trybu z auto-lato na zima w momencie gdy temp.zadana pomieszczenia spadnie poniżej zadanej o wartość zadanej wcześniej histerezy ) może Panowie z ES pomyślą o tym przy następnej aktualizacji , pozdrawiam
2018-04-22 10:29
  adam3773 Posty: 43 Ostrzeżenie: 0
Brak takiej zależności
2018-04-22 20:03
  oxalis3 Posty: 304 Ostrzeżenie: 0
leON22 napisał » 2018-04-22 10:19
Swoją drogą przydałaby się taka opcja , w sterowniku ( mam na myśli przełączenie trybu z auto-lato na zima w momencie gdy temp.zadana pomieszczenia spadnie poniżej zadanej o wartość zadanej wcześniej histerezy ) może Panowie z ES pomyślą o tym przy następnej aktualizacji



Mam ster 2.4 i sprawę załatwia praca na regulatorze pokojowym, wcale nie przestawiam na auto lato
2018-04-23 13:35
  Pink01 Posty: 198 Ostrzeżenie: 0
Straszne macie zamiłowanie do kombinacji. Przecież z tego co ster ma można sobie ustawić według życzenia. Jeżeli chcesz dogrzewać pomieszczenia do zadanej -  ustaw w tryb regulatora pokojowego, wyłącz AL i daj stop pompy po dogrzaniu pomieszczenia. Ja robię tak żeby w określonych godzinach zadana pomieszczenia miała priorytet nad AL a w innych pozostawiam priorytet AL. Wystarczy dać Stop pompy po dogrzaniu i w programatorze AL ustawić Zimę na te godziny kiedy chcę bez względu na temperaturę zewnętrzną pilnować temperatury w pomieszczeniach, Na pozostałe godziny daję AL. 
2018-04-24 09:51
  mamut Posty: 352 Ostrzeżenie: 0
W wersji z czujnikiem pokojowym można to sobie na okresy przejściowe ustawić tak jak napisał Pink01.
Mi brakuje lepszej współpracy z modułami od Bero, bo mając kilka głowic trzeba sobie ustalić empirycznie, które pomieszczenie ma być tym najczęściej "najzimniejszym"  w tym przypadku, aby pompa zatrzymała się po jego dogrzaniu. Fajnie byłoby gdyby można było przyporządkować kilka głowic/czujników do obiegu i wtedy pompa zatrzymywałaby się gdy cała grupa jest dogrzana.
Użytkownicy online: