W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  bruli.pl  CWU nie chce się podnieść. Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
2018-04-09 13:21
  adkwapniewski Posty: 408 Ostrzeżenie: 0
Dolewanie wody - może małe wycieki ? Przyciąłem kiedyś uszczelkę w filtrze pompy CWU i woda wyciekała na tyle mało że ciężko to było zauważyć - dopiero po jakimś czasie brak wody był słyszalny na piętrze w podłogówce (bulgotanie") Dokładny przegląd instalacji z latarką pokazał zacieki na filtrze i rurach. 
2018-04-09 15:38
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Własnie nigdzie wyciekow nie widzę. Chyba że w podłogówce bo pod kaflami nie ma jak zobaczyć. Myślałam też, że może przy instalacji otwartej przy pracy pomp i braku odbioru na grzejniki czy CWU to mi ciśnienie wywala wodę i przez to muszę dolewac, ale czy to trafne rozumowanie to nie wiem.
2018-04-09 20:12
  anaana Posty: 649 Ostrzeżenie: 0
Przy instalacji otwartej co tydzień muszę dolewać wody, wycieku brak. Muszę zainstalować automat do dolewania wody taki jak w spłuczkach.
2018-04-10 07:44
  Pink01 Posty: 198 Ostrzeżenie: 0
Jeżeli tak często dolewasz, to musi być coś skopane. Albo gotujesz wodę, albo masz zbyt małe naczynie wyrównawcze, albo naczynie ma zbyt nisko rurę przelewową ( to jest częste - naczynie ma wyjścia na kilka rur, wpięcie rury przelewowej do niewłaściwego wyjścia powoduje zmniejszenie czynnej pojemności naczynia z powiedzmy 25 litrów do kilku litrów ) albo masz wyciek. Normalnie do otwartej instalacji wody dolewa się raz w sezonie - przed sezonem dla sprawdzenia, Może ubyć kiedy odpowietrzasz grzejniki. Parowanie jest tak niewielkie że nie powinno spowodować konieczności uzupełniania zładu. Nawet paląc metodą rozpal - wygaś ( jak w śmieciuchu ) przy odpowiedniej pojemności naczynia i właściwym jego podłączeniu nie ma konieczności dolewania wody do układu jeżeli wszystko jest w porządku z instalacją.
2018-04-10 09:05
  anaana Posty: 649 Ostrzeżenie: 0
To jest takie cudo.


2018-04-10 09:58
  Pink01 Posty: 198 Ostrzeżenie: 0
Mając takie cudo, gdzie pojemność tego niby - naczynia wyrównawczego jest rzeczywiście niewielka a licząc roboczą pojemność ( czyli do wysokości króćca przelewu ) to już pewnie wręcz śmieszna, zamontowałbym na króćcu przelewowym tego cuda normalne naczynie wyrównawcze dla układu otwartego, takie z 15 litrów ( z kolana w górę tak żeby naczynie było powyżej wymiennika ). Zaślepiłbym ten górny króciec do którego przez zawór pływakowy powinna być przyłączona woda z instalacji ZW, albo zrobiłbym tam dolewanie wody przez zwykły zawór kulowy. I święto. 
2018-04-10 15:49
  anaana Posty: 649 Ostrzeżenie: 0
Nie jest to takie proste, od góry jest otwór o średnicy ok. 15cm.
Naczynie mogłoby być jedynie na tej samej wysokości.
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: chris__, DarekCiesla, Jirka932024, matrixpro, York