Forum  eCoal.pl v3.5  Tryb Lato + Ogniwo Eko Plus M 20kw + CWU 140 Subskrybuj
2018-04-04 09:39
  downhill Posts: 77 Ostrzeżenie: 0
Witam.
Mam Ogniwo Eko Plus M 20kw+boiler CWU 140L.
Teraz tylko grzeje CWU a zużycie wody mam bardzo małe(dwie osoby).

Chciałem ustawić coś innego niż 2podanie na Grupowym 8kw bo to ciągle sporo za dużo. =większość czasu w podtrzymaniu,temp.spalin 55-70*C ,CO 60*C(np.CO 70*C niewiele podnosi temp.spalin)
Myślałem na trybem ręcznym np.5sek podawanie 300sek przerwy żeby mniej siedział w podtrzymaniu.

CZY KTOŚ MOŻE POLECIĆ JAKIEŚ USTAWIENIA RĘCZNE NA SAMO CWU?

2018-04-04 18:44
  leON22 Posts: 2346 Ostrzeżenie: 1
Skoro większość czasu w podtrzymaniu to zmień parametry podtrzymania
2018-04-08 10:33
  artek687 Posts: 13 Ostrzeżenie: 0
Cześć, podłączam się do pytania.

Eko Plus M 20kw (2017r)

Od 2 tygodniu zacząłem palić ekogroszkiem Jaret po 660zł luzem.

- Robią się spieki, gdy zejde nisko z nadmuchem to się nie dopala.

- Jak piec się nagrzeje oraz nagrzeje CWU, gdy nie ma odbioru ciepła potrafi w podtrzymaniu być 8h ( noc )

Przesyłam filmik ze spalania : https://www.youtube.com/watch?v=bhsdaoXFxAY

Ustawienia : https://esterownik.pl/device/16702

2018-04-08 13:30
  Walter Posts: 112 Ostrzeżenie: 0
Masz ustawione Lato, możesz ustawić auto lato i wybrać w jakich godzinach ma ci załączać pompę co najlepiej cyklicznie co np 1-2h 30min,  zakręcisz wszystkie grzejniki prócz np łazienki w której chcesz mieć ciepłej.  Niestety takie są wady palenia węglem i nic z tym nie zrobisz. Bez odbioru CWU czy ciepła CO tak będzie Ci się działo,  ewentualnie pozostaje Ci założyć grzałkę do bojlera z programatorem. 
2018-04-08 19:43
  artek687 Posts: 13 Ostrzeżenie: 0
adkwapniewski o 15:10 dodał post a go tutaj nie widać. ??
2018-04-08 20:46
  adkwapniewski Posts: 305 Ostrzeżenie: 0
Rozmyśliłem się, zanim ktoś odpowie możesz skasować post. Było o grzałce i możliwości wykorzystania ecoala do sterowania grzałką. Rezystor 2,2 - 2,5kΩ zamiast czujnika CO + kalibracja = stała temp CO, grzałka podpięta przez stycznik zamiast pompy.
Minus takiego rozwiązania to grzanie CWU "tylko" do 60*C i obniżenie w 1T tylko o 20*C

Nie wziąłem pod uwagę że tylko takie dinozaury jak jak używają jeszcze WebUI po LAN, reszta woli apki na andka więc spokojnie można użyć "gniazdka" 2-3,6kW z WIFI i apką na telefon.   
2018-04-17 13:57
  Irek7703 Posts: 17 Ostrzeżenie: 0
"Było o grzałce i możliwości wykorzystania ecoala do sterowania grzałką. Rezystor 2,2 - 2,5kΩ zamiast czujnika CO + kalibracja = stała temp CO, grzałka podpięta przez stycznik zamiast pompy.
Minus takiego rozwiązania to grzanie CWU "tylko" do 60*C i obniżenie w 1T tylko o 20*C"

cześć,
niestety nie potrafiłem doszukać się tego postu, a sposób mnie zainteresował.
Rozumiem, ze zamiast czujnika temperatury kotła muszę podpiąć rezystor o dopowiedniej wartości by "oszukać" sterownik, ze piec ma zadana temperature. Wtedy mogę zamiast pompy CWU podłączyć grzałkę za stycznikiem by móc sterować temperaturą zasobnika wykorzystując programator pieca?
Irek
Users on-line: aadmf, ANDREAS, czerskiandrzej, daemonparts, Daniel1986, gregory, JanSan, jlotecki, lukasz1, Mariuszj, menu, skalbel, tadeuszfilip, tszatan, wojrad, Zibio40

Recently added

Krzysiek J - dom

See more

Wyszukiwarka

Wpisz moc kotła do wyszukiwarki - zobaczysz wszystkie kotł...

See more

Bruli.pl

Chcesz dowiedzieć si więcej o sterowniku bruli.pl ?...

See more

eCoal.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej o sterowniku eCoal.pl ?...

See more