W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Moduł radiowy i bezprzewodowy czujnik temperetury Subskrybuj
2018-03-05 10:37
  mihash Posty: 1 Ostrzeżenie: 0
Czy ktoś z was korzysta z modułu radiowego i bezprzewodowego czujnika temperatury? Chciałbym wiedzieć jak się to sprawdza, ponieważ kocioł będzie montowany na poziomie -1 a czujnik wewnętrzny na poziomie 1. Czy w takim wypadku będą występowały zakłócenia w sygnale radiowym? Komplet taki kosztuje 319zł i nie chciałbym wydawać tych pieniędzy na darmo. Z drugiej strony, jeżeli poprowadzenie kabla sieciowego i kabla do panelu sterowania nie jest problemem, tak do czujnika już raczej jest, żeby umieścić go w dość optymalnym miejscu. Dlatego moduł radiowy wydaje się w tym wypadku dość ciekawym rozwiązaniem.
2018-03-05 17:58
  mnich Posty: 275 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM /SERWIS
Parametry techniczne:
- Komunikacja radiowa: 869.85 MHz (dwukierunkowa)
- Maksymalna moc nadajnika: < 5 dBm e.r.p.
- Zasięg radiowy: do 1 km w otwartej przestrzeni
- Antena zewnętrzna: tak (w zestawie)
Nie należy umieszczać czujników za dużymi elementami z metalu które mogłyby odbić sygnał. Stropy i ściany nie stanowią problemu.
2018-03-05 18:11
  slawtaz Posty: 103 Ostrzeżenie: 0
Witam!

Ja posiadam czujniki BT1 na poziomie 0, 1 i żadnego problemu z komunikacją nie ma. Chwilowo miałem na poziomie 2 i też działał be zastrzeżeń. Czujnik BT2 mam na poziomie 2 i działa jak powinien. Kocioł na poziomie -1. Stropy między piętrami zbrojone betonowe.
2018-03-05 22:25
  marleyy Posty: 490 Ostrzeżenie: 0
ja tez nie mam żadnych problemów z zasięgiem - między kotłownią a czujnikiem jest ściana nośna + 3x rozdzielnia el. : ) zero zakłóceń
Użytkownicy online: 1983, bbneo