Wystąpił problem z dostępnością numeru Serwisu. Do czasu uruchomienia numeru głównego prosimy o kontakt pod numerem 605-780-882
Forum  eCoal.pl v3.5 / v4.0  OEP 25kW nie osiąga zadanej temperatury - zimno w domu Subskrybuj
First pagePrevious page1 / 6Next pageLast page
2018-03-01 20:59
  maciejtoya Posts: 48 Ostrzeżenie: 0
Witam,

Mam problem z tym piecem. Coś jest nie tak gdy nadeszły te mrozy.
Na piecu ustawione np. 70 stopni a on ledwo dogrzewa do 50. Dmuchawa chodzi na 48% i w tym podejrzewam sprawcę. Palę za pomocą automatu "retortowy ecoal".
Mam wszystko poustawiane tak jak tu wcześniej pisałem.
Nie wiem co moge pozmieniać w ustawieniach żeby grzał lepiej.
2018-03-01 21:07
  Wikliraf Posts: 96 Ostrzeżenie: 0
A dużo Ci pali ten SMOK??
Po pierwsze to po co go dźwigasz na 70 stopni?? Nic nie piszesz o instalacji, więc nie wiadomo po co go tak kręcisz.
Po drugie pytam ile Ci pali, bo wydaje się, że za mało opalu dajesz i dlatego nie zbliża się do zadanej. Daj mu korektę węgla na +
2018-03-01 21:24
  caffe23 Posts: 303 Ostrzeżenie: 0

Zwiększanie dawki paliwa w automacie nic nie zmieni, musisz zmniejszyć moc dmuchawy bo prawdopodobnie masz zapadnięte palenisko. Ustaw tak dmuchawę aby do popielnika nie wpadał niespalony węgiel.
Na początek przełącz go na tryb ręczny i podajnikiem podnieś żar z górną powierzchnią palnika.
Korektę dmuchawy daj na 0.
2018-03-01 21:25
  maciejtoya Posts: 48 Ostrzeżenie: 0
Pali 50 kg na dobę. Dom jakieś 300 m2 bez ocieplenia.
Ustawiłem mu dzisiaj tyle bo zimno w domu (18-19 st.)
Instalacja: 1 pompa co, druga pompa cwu, zawór 4D przed pompą co. W tej chwili ustawiony na 5/6.
Zastanawia mnie ta dmuchawa. Zawsze w parametrach za radą z forum miałem ustawiony typ kotła "ogniwo eko plus 16". Dzisiaj zmieniłem na "25kw". Dmuchawa ruszyła prawie na 100%. Gdy chciałem wyrzucić popiół i przełączyłem go na tryb ręczny po czym po chwili znowu na auto to już dmuchawa wskoczyła na 50% i temperatura kotła zaczęła spadać.
2018-03-01 21:35
  konto usunięte Posts: 7174 Ostrzeżenie: 0

To normalne zachowanie stera, po przełączeniu w tryb ręczny "czyta" jaki jest obecny stan. W tym kotle masz mieć typ kotła EKO PLUS, dmuchawę ustaw na -3 i poczekaj na efekt. Możesz też wcześniej podkręcić trochę opału na palnik.
2018-03-01 21:45
  olo73 Posts: 63 Ostrzeżenie: 0
dokładnie zrób tak jak kolega pisze zdejmij dmuchawe , a jaka tem. spalin jest u ciebie?
2018-03-01 21:53
  maciejtoya Posts: 48 Ostrzeżenie: 0
Zrobilem tak jak pisaliscie. W sumie chyba wczesniej tak tez mialem. 
Teraz na piecu 49 st. Spaliny 160 st. Powrot 45,5.
Dodam jeszcze ze juz 2 dni pod rzad mialem mega zapowietrzona pompe co.
2018-03-01 21:55
  konto usunięte Posts: 7174 Ostrzeżenie: 0
160 na wylocie to żadna tragedia. Jak Ci się stale zapowietrza, wlej inhibitor.
2018-03-01 21:59
  maciejtoya Posts: 48 Ostrzeżenie: 0
Teraz temp. Spalin rosni na 163 a kociol 49.5. Powrot 46 st. Zaailanie na termometrze tez 46.
2018-03-01 22:03
  pab11o Posts: 346 Ostrzeżenie: 0
Patrz jaka ja mam temp spalin
2018-03-01 22:08
  olo73 Posts: 63 Ostrzeżenie: 0
spróbuj zmniejszyć na pompie co masz wyrównane powrót z zasilaniem a powinna być różnica na powrocie 
spróbuj może ci podniesie tem na kotle
2018-03-01 22:32
  konto usunięte Posts: 7174 Ostrzeżenie: 0

Pompa lepiej jak pracuje na wyższej wydajności. Ale próbuj.
OEP musi mieć niedużą różnicę CO vs powrót, wtedy jako tako działa.
2018-03-01 22:44
  maciejtoya Posts: 48 Ostrzeżenie: 0
pompa zawsze była na 1 biegu. Teraz jest na 2.
Ogolnie dla mnie ten piec srednio działa. Nie dość, że dużo pali to mnóstwo z nim roboty.
2018-03-01 22:48
  Wikliraf Posts: 96 Ostrzeżenie: 0
300 m2 bez ocieplenia i 50 kg na dobe przy takich mrozach to duuużo?? Jak dużo roboty to zakładaj gaz zobaczysz ile to kosztuje
2018-03-01 22:52
  maciejtoya Posts: 48 Ostrzeżenie: 0
Roboty miałem na mysli to, że np. nie osiąga temperatury jaką ma zadaną, przez co teraz w domu jest dość zimno.
I jak to zrobić by było poprawnie ?
2018-03-01 22:55
  Wikliraf Posts: 96 Ostrzeżenie: 0
Jak wygląda sytuacja na chwilę obecną?? Zmniejszyłeś ten bieg pompy?? Co dały wprowadzone zmiany?? Dzwignęła się coś ta temp kotła??
2018-03-02 07:15
  maciejtoya Posts: 48 Ostrzeżenie: 0
Dzisiaj rano temp kotła 52,5. Zasilanie na pompi 46, powrot 46. 
W domu chlodno.
Co zrobic by bylo w domu cieplo.
2018-03-02 07:42
  pab11o Posts: 346 Ostrzeżenie: 0
Zwiększ podawanie i zwiększ nadmuch
dodane 2018-03-02 07:41U mnie też teraz piec długo dochodzi
dodane 2018-03-02 07:42Mógłbyś udostępnić piec!??

2018-03-02 08:40
  slaw007 Posts: 142 Ostrzeżenie: 0
pab11o, maciejtoya pali na automacie. Tam chyba wydłużenie podawania wydłuży czas na dopalenie węgla.
Jak nie możesz udostępnić sterownika, to powiedz jak wygląda popiół. Czy są spieki koksowe czy żużlowe. Albo zrób zdjęcie, to chłopaki na forum CI pomogą. Może trzeba zrobić korektę dmuchawy.
Możesz napisać jak wiesz czym palisz. Kiedy czyściłeś kocioł? Spaliny nadal 160?

Niestety jak dom niedogrzany i duży, to ciężko nadrobić straty. Mam podobnie. Pali mi teraz 53-57kg na dzień groszku 23-25MJ (Retopal) - spalanie grupowe 20kW/6podań. W poniedziałek skończyła mi się Wesoła. Jej ubywało 20% wolniej, a i kociołek lepiej dochodził
Mam do ogrzania 3 poziomy 230m w temp 23 stopnie i dość duża klatka schodowa tam mam 20 stopni na termostatach. 
Najlepiej widząc zbliżające się mrozy nie dopuścić do wychłodzenia i ciut wcześniej reagować. I raczej nie dopuścić aby się odstawiał, bo wtedy długo się zbiera.
2018-03-02 10:06
  olo73 Posts: 63 Ostrzeżenie: 0
powiedz jaki masz obiek wody zrobiony otwarty , czy zamknięty?
dodane 2018-03-02 10:06powiedz czy masz możliwość przełączenia swojego sterownika w tryb grupowy ?
First pagePrevious page1 / 6Next pageLast page
Users on-line: tomas76