W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  Jakim węglem palimy w naszych kotłach - video Subskrybuj
2018-03-01 13:12
  caffe23 Posty: 1244 Ostrzeżenie: 0
http://patrz.pl/film,afera-alarm-dziesiatki-milionow-polakow-trute-kazdego-dnia,163904.html
dodane 2018-03-01 13:12
Autor podanego przeze mnie linku do materiału video ma swój kanał na You-Tube.
Tam jednak większość filmów mówiących prawdę jest blokowanych.
Zainteresowanym osobom podaję adres:
https://www.youtube.com/channel/UCMw9rT8vY81Pr34Y21hqJSA/videos
2018-03-01 14:19
  Wikliraf Posty: 96 Ostrzeżenie: 0
Kotłem na ekogroszek palę ok 8 lat. Wcześniej używałem Defro Duo. Teraz w nowym domu mam nowy kocioł inaczej sterowany, ale nadal palę ekogroszkiem. Przepaliłem już kilkadziesiąt ton i różnego rodzaju opału. OD lokalnych składów po marketowe ścierwo. Najwięcej palilem Ekoretem z lokalnego składu. Niestety cena w tym sezonie (1000zł/tone) skłoniła mnie do szukania innego ekogroszku. Zakupiłem 1,5t ekogroszku z Bartexu ( Trochę golda reszta silver). Kaloryczność tego węgla jest jak najbardziej ok. Otwieram kocioł, a w środku CZARNO, SYF niemiłosierny.
Patrzę na komin, a tam dym czarny z komina idzie. Żadna zmiana ustawień nie pomaga. Używałem różnych rodzajów węgla i nawet w kotle z rusztem wodnym nie było tak czarno. Może ja miałem takie szczęście i do tej pory trafiałem tylko na "dobry" węgiel??
2018-03-01 15:21
  simko1 Posty: 421 Ostrzeżenie: 0
Lubie czasem dowiedzieć się czegoś nowego . Wytrzymałem do momentu jak się dowiedziałem ze co lato w basenie na ogrodzie stosuje broń chemiczna stosowana w Syrii.  
Może później znajdę czas i checi żeby oglądnąć do konca. 
2018-03-01 16:59
  caffe23 Posty: 1244 Ostrzeżenie: 0
simko1 napisał » 2018-03-01 15:21
Wytrzymałem do momentu jak się dowiedziałem ze co lato w basenie na ogrodzie stosuje broń chemiczna stosowana w Syrii.  

Taka jest niestety prawda. Chlor to trucizna. Ja nie włażę do basenów z taką wodą gdyż mam uczulenie.
Nie jedna kobieta po kilku wizytach na basenie narzeka na pieczenie w miejscach intymnych i nawet nie wie, że to przez zażywanie kąpieli w basenie.
2018-03-01 17:14
  simko1 Posty: 421 Ostrzeżenie: 0
Nie twierdzę że chlor jest super i w ogóle ale nie można popadać w paranoję bo za chwilę z domu nie wyjdziemy bo dym z komina, dym ze spalin  dziura ozonowa i słońce za mocno pali. Juz nie wspominając o piciu % bo to w ogóle zabija.   
Pewien komik fajnie i zabawnie wyjaśnił po co jesteśmy na ziemi. Bo Ziemia nie mogła sama wytworzyć plastiku.  Teraz go ma pod dostatkiem i się nas pozbędzie.  Niby śmieszne ale prawdziwe.  
Ziemia przetrwała juz wiele katastrof . M.in. zlodowacenia , uderzenia asteroidow,  wybuchy super wulkanów itd. Dlugo można by wymieniać.  Jak to wytrzymała to i Nasz sposób niszczenia jej wytrzyma. TYLKO CZY MY WYTRZYMAM? 
dodane 2018-03-01 17:14Niby śmieszne ale coś prawdy w tym jest
2018-03-01 22:53
  Walter Posty: 169 Ostrzeżenie: 0
Bez obrazy, ale kanał YouTube z cyklu "z dupy zaczerpnięte" gościu za przeproszeniem pier**** farmazony a ciemniaki to łykają jak pelikany, gość ma zj***** łeb. Z góry przepraszam za wulgaryzmy, ale nie potrafiłem się powstrzymać.
2018-03-01 23:16
  gregors Posty: 316 Ostrzeżenie: 0
No co Ty gadasz? skoro w internecie to jest to musi być prawda
2018-03-01 23:16
  caffe23 Posty: 1244 Ostrzeżenie: 0
W takim razie ja też mam zjebany łeb i jestem ciemniakiem, ponieważ popieram to co robi i się z tym całkowicie zgadzam.
2018-03-01 23:18
  gregors Posty: 316 Ostrzeżenie: 0
Nikt nie jest bez wad........
2018-03-02 00:03
  slaw007 Posty: 238 Ostrzeżenie: 0
Obejrzałem z połowę i się poddałem. Gościu sugeruje, że wszyscy co kopcą palą fałszowanym węglem. Przecież tak nie jest. Z okna mam wgląd na sąsiadów i widzę co leci z komina wiem też trochę czym palą.
Jeden pali co ma w zwykłym piecu. Codziennie przez dwie godziny jak rozpala, leci dym. Najgorzej latem, bo co tydzień w sobotę przepala zimny komin i dym dookoła.

Drugi pali drzewem (sosna, brzoza), które "sezonował" od lipca-sierpnia. Czasami ma trochę drobnego miału, który zarzuci na rozpalone drewno. I tak co roku.
Trzeci pali węglem, miałem, drewnem, czasami jakieś meble spali (rzadko) i też widać kiedy dokłada do kotła.

Czwarty komin. Palone miałem - kocioł górnego spalania z wentylatorem. Tu przy rozpalaniu coś widać z komina 30-60 min. Potem mało co. Najlepsze spalanie.

Piąty komin. Kocioł bez dmuchawy.. Węgiel kupowany dobry w dobrych składach. Palone jest tak: drewno, jak się rozpali to na to węgiel. Jak nie osiągnie odpowiedniej temp, to znowu na górę węgiel. Jak się ładnie rozpali, to zarzucane jest to miałem. Wtedy przez godzinę leci dym i zatruwa okolicę. Jak wszystko OK, to znowu miał i wygaszanie. 

Szósty kocioł z podajnikiem. Nie wiem jak pali, ale mało kiedy widać coś z komina.

Zauważyłem, że jak komuś coś powiem, że można dosyć fajnie palić miałem w kotle zasypowym górnego spalania, bez czarnego dymu, to się dziwią. A jak powiem, że wystarczy odpalić od góry, to połowa patrzy na mnie jak na wariata.
2018-03-02 00:12
  Walter Posty: 169 Ostrzeżenie: 0
Miałem Cię za poważnego gościa,  ale najwyraźniej jest jak sam o sobie napisałeś. 
2018-03-02 01:24
  caffe23 Posty: 1244 Ostrzeżenie: 0

Oglądacie wyrywkowo i dla tego takie wasze wypowiedzi.
Chodziło mi bardziej o materiał wyświetlony przez TVP od 10 minuty w tym video.
Czy to też jest skierowane dla pelikanów, ciemniaków? No być może, jak to w TV.

Walter napisał » 2018-03-02 00:12
Miałem Cię za poważnego gościa,  ale najwyraźniej jest jak sam o sobie napisałeś. 

Uważaj sobie co chcesz, ja zdania nie zmienię.
2018-03-02 10:27
  Walter Posty: 169 Ostrzeżenie: 0
[quote author="caffe23" 

 
Uważaj sobie co chcesz, ja zdania nie zmienię.



DLA jasności sytuacji chodzi mi o link do kanału który zapodałeś to wcale nie dziwię się że usuwają filmy tego gościa podchodzi  to pod Art257KK,  Art256KK,  udostępnianie niektórych z tych filmów podobnie. 
2018-03-13 14:56
  caffe23 Posty: 1244 Ostrzeżenie: 0
https://www.tvp.info/36366481/ftalan-dibutylu-i-rosyjski-trop-alarm-o-zanieczyszczonym-weglu
2018-03-13 21:13
  Magmarjo Posty: 138 Ostrzeżenie: 0
simko1 napisał » 2018-03-01 17:14
Nie twierdzę że chlor jest super i w ogóle ale nie można popadać w paranoję bo za chwilę z domu nie wyjdziemy bo dym z komina, dym ze spalin  dziura ozonowa i słońce za mocno pali. Juz nie wspominając o piciu % bo to w ogóle zabija.   
Pewien komik fajnie i zabawnie wyjaśnił po co jesteśmy na ziemi. Bo Ziemia nie mogła sama wytworzyć plastiku.  Teraz go ma pod dostatkiem i się nas pozbędzie.  Niby śmieszne ale prawdziwe.  
Ziemia przetrwała juz wiele katastrof . M.in. zlodowacenia , uderzenia asteroidow,  wybuchy super wulkanów itd. Dlugo można by wymieniać.  Jak to wytrzymała to i Nasz sposób niszczenia jej wytrzyma. TYLKO CZY MY WYTRZYMAM? 
dodane 2018-03-01 17:14Niby śmieszne ale coś prawdy w tym jest
 



Tak tylko te katastrofy były naturalne
Użytkownicy online: CHIENA1234, edytawojcik, fredek87, Wojciuirl