W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Prośba o ocenę ustawień Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
2018-02-27 14:29
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Dokładnie, byle nie przeholować.
2018-02-27 15:55
  tomaszsewen Posty: 10 Ostrzeżenie: 0
dzisiaj będzie na +1  i będę obserwował palnik, zobaczcie na wykres jak tem.spalin spadła od nastawu na +1 do 100 nie dobija nie wiem czy to dobrze czy źle.Grunt że w chacie ciepło bo bym się naraził koleżance z przed ołtarza a  z jednej doby to tyle jest skwarków że dla kompani wojska do kaszy by wystarczyło.
2018-02-28 10:59
  grzegorzporeba Posty: 6 Ostrzeżenie: 0
Witam wszystkich
Potrzebuje waszej pomocy . Przygoda z piecem jest dla mnie nowym wyzwaniem, cały czas od czasu palenia mam problem. Najpierw spieki gdzie tona ekogroszku poszła do śmieci , teraz przy takich mrozach nie potrafi piec dojść do danej temperatury tj. 50 C, w domu ziąb bo zaledwie 16 stopni, alarm calą noc o zerwanej zawleczce no masakra..
Zerknijcie na moje ustawienia może tu jest coś nie tak
Ustawienia na spalaniu grupowym, moc dmuchawy 59%, ilość powtorzen 5, parametry kotła histereza 2,0 c, typ grzania min.8 kw max 8 kw....
Piec moj ma 15 kw
Pomocy !

dodane 2018-02-28 10:58Dodam ,iż paliłem ekogroszkiem ,,bobrek,, teraz ,,chwałowice,, bo nie mieli na składzie może tu też jest problem
2018-02-28 11:04
  PrzemekP Posty: 1518 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM / ADMIN
@grzegorzporeba - w ilu wątkach jeszcze napiszesz ?
Przejrzyj forum, ustawienia innych kotłów może znajdziesz odpowiedź - w międzyczasie ktoś podrzuci propozycję zmian.
2018-02-28 11:11
  mamut Posty: 352 Ostrzeżenie: 0
@grzegorzporeba te 8kW równie dobrze mogłoby się nazywać "próg I". To nie jest tak, że piec pracuje z taką mocą jak ta nazwa. Uzupełnij sobie statystyki i będzie Tobie łatwiej ogarnąć, bo będziesz widział moc kotła na danym ustawieniu. Te 5 powtórzeń dla 8kW, to mogę przyjąć, że dajesz kociołkowi tyle węgla żeby chodził z mocą max 2,5 kW, ale bardziej to na 2kW bym obstawiał.

Taka moja rada, uzupełnij statystyki, odpal automat, jak już będziesz ogarniał zależności moc-ilość węgla-zapotrzebowanie, to będziesz mógł kombinować z grupowym.
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: ArekZal, emilpzp3, Roman86, szyszu