W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  Koksowanie groszku Subskrybuj
2018-02-13 15:10
  bambiatko Posty: 23 Ostrzeżenie: 0
Witam
Mam problem z ustawieniem spalania. Od pewnego momentu kocioł zaczął koksować groszek, który używam od paru ładnych sezonów i nie miałem żadnych problemów do tej pory. Na obecną chilę ustawienia są takie: czas podawania 7 sek, czas postoju 48 sek wentylator 70%. 
2018-02-13 16:18
  ooshy Posty: 158 Ostrzeżenie: 0
wentylator 70% ??
ja bym zmniejszył do około 40%... a dalej metoda prób i błędów po jednym oczku, znaczy 1%... no i warto udostępnić sterownik...
pytanie czy palisz w grupowym / automacie czy ręcznym, czy też te 70% dotyczy podtrzymania (tak własnie mi się wydaje)...
a palenie jednym groszkiem przez kilka sezonów nie ma nic do jego jakości. Jeden producent, jeden worek, różne pokłady i jakości węgla niestety.
2018-02-13 16:27
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Jeśli to Ogniwo Eko ( stary Brucer ) jak w podpisie to może być:
nieszczelność na dyszy spalającej
pęknięta dysza spalająca ( nieszczelność )
zwichrowana dysza spalająca ( nieszczelność )
wypalone palenisko
2018-02-13 17:20
  bambiatko Posty: 23 Ostrzeżenie: 0
Palę w trybie reręczn. Próbowałem niższą wartość wentylatora ale nie nabijał zadanej temperatury. 
Która to dysza spalającą? Rozchodzi się o koronę paleniska taka nakładkę na palnik ?
2018-02-13 17:40
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Tak
2018-02-13 17:50
  bambiatko Posty: 23 Ostrzeżenie: 0
Mhm jutro wygaszę piec i oglądane koronę. A i jeszcze jedna informacja wypala się z jednej strony bardziej tzn węgiel się spieka i przesypuje zkoksowane spieki na tą stronę która się nie dopala
2018-02-13 18:08
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Jak ściągniesz koronę ( dyszę ) oczyśc to wszystko dobrze i obejrzyj dokładnie palenisko, ten cały dolny odlew zwracając szczególna uwagę od strony zasobnika paliwa.
Koronę dobrze oczyść, sprawdź czy nie jest pęknięta bo częsta przypadłość, połóż ją do góry nogami na czymś płaskim i sprawdź czy nie zrobiło się z niej "śmigło" (czy nie jest zwichrowana) to też często się zdarzało w tych palnikach.

2018-02-14 15:41
  ooshy Posty: 158 Ostrzeżenie: 0
Karoka65, pytanie, bo po kilku latach użytkowania podejrzewam, że będę musiał zrobić lepszy serwis od tego, który robię na bieżąco. Jak wygląda czyszczenie korony i składanie gratów do kupy?

Wyjmowanie slimaka mam za sobą, ale samego palnika nigdy nie tykałem (chodzi dobrze to niech sobie chodzi)...
Zdjęcie korony wiąże się z odkręcaniem śrub (raczej nie, ale może), w wklejaniem jej przy złożeniu na uszczelniacz / silikon? Trzeba być inżynierem, żeby sobie poradzić czy też umiejętność trzymania młotka wystarczy (chodzi mi o stopień skomplikowania procesu)?
Użytkownicy online: adam777, derek71, jareckicbr, Maja1, Pawcio, renieks, szyszu