W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  blad wyswietlania w przegladarce Subskrybuj
2018-02-10 22:43
  danielch Posty: 47 Ostrzeżenie: 0
Witam,
Od jakiegoś czasu pojawiają mi się z problemy z wejsciem na stronę mojego pieca. Wpierw problemy pojawiły się w Chrome, potem w Firefoxie a teraz już nawet w Opera. Korzystam z softu juz kilka lat i wczesniej nie bylo problemu. Przegladarki mam w wmiarę najnowszych wersjach zawsze aktualizowane. 

Czy ktos miał podobny problem? 

Wersja sterownika 3.1.6. Wersja Chrome 64, Firefox 57. system Fedora Linux lub Ubuntu. Na Androidzie mialem taki sam blad w wersjach mobilnych przegladarek.

Podejrzewam ze blad jest zwiazany z odpowiedzią 404 z serwera: http://ecoal.pl/update/version.php

Ale nie mam pewnosci. Moge sprobowac przekierowac dany request na wlasny serwer ale musiałbym wiedziec co ma byc odpowiedzią. Proszę o pomoc.

W załacznikach zrzuty ekranowe, z bledu i mojego przeprowadzonego badactwa.

W załacznikach zrzuty ekranowe, z bledu i mojego przeprowadzonego badactwa. Skorzystalem z serwera znajomego aby jakos wystawic pliki. 


Linki:
1. Blad w Chrome.




Proszę o pomoc, pliz,
Pozdrawiam,
Daniel

2018-02-11 11:00
  sq9tbu Posty: 1240 Ostrzeżenie: 0
Masz aktualną javę?
Czemu wchodzisz na lokalny adres IP?
2018-02-11 14:31
  danielch Posty: 47 Ostrzeżenie: 0
Java tu nie ma nic do rzeczy. Mam aktualną Javę.  Mam aktualny java script itp. Moim zdaniem problem tkwi w tym, że soft jest napisany tak że pobiera coś ze strony http://ecoal.pl/update/version.php i bez tego interfejs www nie działa poprawnie. Ktoś z was korzysta jeszcze z aplikacji www? 

Jesli chodzi o lokalny adres IP to taki adres ma po prostu piec, i cały czas to działało. Mam rozbudowaną siec lokalną, i tu nie doszukiwałbym się błedów, jest na 100% OK. 

Ponawiam pytanie, czy ktos korzysta z logowania się na piec z tym sterownikiem i czy działa mu to poprawnie?

Please, help


2018-02-11 14:41
  sq9tbu Posty: 1240 Ostrzeżenie: 0
Czy ty masz sterownik 3.5?
Twój link też u mnie daje błąd 404, nie doszukiwałbym się tutaj problemu.
Wejdź sobie na piec tak jak wszyscy wchodzą  przez link: https://esterownik.pl/
i wybierz zaloguj.



2018-02-11 14:51
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
Moim zdaniem wersja softu to 0.3.1.6 a sterownika 2.1 
2018-02-11 16:47
  sq9tbu Posty: 1240 Ostrzeżenie: 0
No pisze w temacie 3.5 a też myślę że ma 2.1 dlatego dopytałem.
2018-02-11 22:43
  danielch Posty: 47 Ostrzeżenie: 0
Jest to możliwe, że to wersja 2.1 a nie 3. Niestety, nie umiem tego znaleźć na piecu. A jak restartuje piec to dojstaję info:

Ogniwo Biecz. ecoal.pl 0.3.1.6 i znika obrazek szybciutko. A potem nie umiem tego znaleźć w ustawieniach.

Szczerze mówiąc nie wiem, w jakie strony i jak ewaulował sterownik. Dla mnie ważne jest to aby mógł się zalogować.
Napewno nie jest to wersja ktora była dostrczona z piecem gdyż kiedyś jakieś 2 lata temu ją upgradowalem.
Dogrywałem wtedy przez RS-232 i wersję webową. Od tego czasu wszystko działało OK aż mniejwięcej do grudnia tego roku.


dodane 2018-02-11 22:00Tak. Definitywnie mam sterownik 2.1 lub 2.4 widze po opisach na stronie. Generalnie dodam to do esterownik.pl.

Mialem obawy gdyż.... nie lubię nic wystawiać na świat. Tamten sposób logowania mi bardzo odpowiadał, ale coż takie czasy wszystko w chmurze
dodane 2018-02-11 22:22No działa. To znaczy działa mi przez stronę esterownik.pl. Dodalem urządzenie danielch_dom, mozesz zobaczyc pliz.

Czyli mój piec jest w chmurze, powiem szczerze, aż się boję o jego bezpieczenstwo, coby mi ktoś zdalnie temperatury nie podgrzał.

Ale lokalnie dalej mi nie działa i to mnie martwi. 
dodane 2018-02-11 22:43Dziekuję bardzo. Wszystko działa dobrze, przez chmurę
2018-02-12 00:07
  zetbal Posty: 71 Ostrzeżenie: 0
Od kiedy pracujesz na linuksie?
danielch napisał » 2018-02-10 22:43

Podejrzewam ze blad jest zwiazany z odpowiedzią 404 z serwera: http://ecoal.pl/update/version.php

Raczej nie. Strona www Twojego sterownika jest strona lokalną działającą bez udziału internetu. Nie łączy się więc ze stroną ecoal.pl i niczego stamtąd nie pobiera tym bardziej, że strona ta już chyba nie istnieje i przekierowuje tylko do nowej strony esterownik.pl.

ES już chyba nie rozwija sterownika w wersji 2.xx i co za tym idzie nie rozwija też narzędzi do jego zdalnej obsługi (m.in. strony www). Może tu , jeśli się nie mylę, występować brak kompatybilności pomiedzy stroną www i nowymi wersjami przeglądarek. Jeśli bardzo chcesz jej używać poszukałbym w necie i zainstalował w kompie starszą wersję jednej z przeglądarek (tak powiedzmy z przed pół roku) i spróbowałbym na niej odpalić stronę. Może zadziała. 

Użytkownicy online: darpie70, dolczak01, emaz, muchy