W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  bruli.pl v3.5  wysoka temperatura a zabezpieczenia Subskrybuj
2018-01-26 11:08
  artur1973 Posty: 74 Ostrzeżenie: 0
Witajcie koledzy.Na początku chcę zaznaczyć że mam 2 obiegi co1+ zawór3D+ pompa co +podłogówka+termostat wewnętrzny i co2+ pompa co+ termostat zewnętrzny. Trochę pogrzebałem w temperaturach piecyka i dałem je do góry(chyba bardziej z ciekawości)bowiem w dtr pisze producent że kocioł najlepiej pracuje w temperaturach: Zalecana temperatura robocza wody grzewczej °C 65 ÷ 80.Ustawiłem dla 65st przy + 10st/zew i 80st przy -10st/zew minimalna temp. powrotu 47st. W miejscu zaworu 4D mam 3D i podłogówkę.Temperatura na kotle przekroczyła 84st obstawiam że sterownik z racji bezpieczeństwa otworzył zawór 3D i uruchomił pompę co1 by schłodzić kocioł (chyba że się mylę)wystąpił alarm o wysokiej temp. za zaworem który to natychmiast się zamknął.  I tu pytanie-czy jest(ale nie zauważyłem) lub będzie możliwość wyboru w sterowniku obiegu np mamy jak ja  co1 +3D+podł. lub co2+grzejniki?
2018-01-26 12:27
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
artur1973 , wiem że sterownik ma dużo "wodotrysków" i jako początkowy palacz również chciałem je wypróbować , przetestować ale nie koniecznie funkcje które w nim są muszą pracować jednocześnie . Jak to mówią co za dużo to niezdrowo i akurat w Twoim przypadku to się sprawdza
1 ) Po jakiego grzyba ustawiasz pogodówkę do sterowania temp. zadaną kotła ? Skoro producent zaleca temp.roboczą wody grzewczej 65*C , to ustaw na sztywno taką temp. i koniec , na pewno będzie to zdrowsze dla kotła .
2) Masz zawór 3D , który powinien sterować Ci zadaną temp. w obiegu CO1 , zawór też nie lubi skoków temp. na kotle , bo wtedy wachluje temp. przy większej na kotle bardziej się przymyka , przy mniejszej odwrotnie - otwiera .
3) Na Twoim miejscu żeby bardziej ustabilizować , pracę kotła załączyłbym pompę CO1 na stałe ( zatrzymanie pompy po dogrzaniu pomieszczenia - NIE ) ustawił taką temp. za zaworem 3D , która idzie na obieg CO1  żeby otrzymać zadaną wew.
Co do ostatniego pytania To nie wiem o co ci chodzi 
2018-01-26 12:57
  artur1973 Posty: 74 Ostrzeżenie: 0
ostatnie pytanie-sterowniki tak  mają że zabezpieczają kocioł co by się nie zagotował jk temp jest za wysoka to uruchamiają pompę na jakiś obieg by wystudzić kocioł i tu moje pytanie jak to jest w brulim? na sztywno czyli +10-65st i -10 65st jak rozumiem
włączenie pompy na stałe nie wchodzi w grę bo podłoga po nagrzaniu długo mi temperaturę trzyma co jest z mojego punktu widzenia ekonomiczniejsze

 
2018-01-26 13:18
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
Na stałe tzn. wyłącz pogodówkę ( ustawienia- regulator pogodowy - Nieaktywny ) . Nie wiem czy bardziej ekonomiczne ? Jak podłoga wystygnie , to zalewa Ci układ zimną wodą i kocioł musi znowu gonić . Ustaw tak krzywą grzania żeby Ci nie przegrzewało pomieszczenia ( mniejsza temp. za zaworem 3D ) i powinno być OK Co do tego zabezpieczenia przed przegrzaniem , to raczej się nie da wybrać obiegu nie jestem pewien , niech się wypowiedzą fachowcy
PS. Aktualizacja zmian - bruli.pl v 3.5
Wersja: 1.1.22.2Data: 2017-04-07
Opis zmian:
 * Po osiągnięciu temp 75 deg na kotle w pierwszej kolejności załączy się pompa CWU, dopiero przy 80deg załączą się pozostałe pompy
 * Dodano zabezpieczenie przed załączeniem pompy CWU jeśli temp. kotła zrówna się z temp. w zasobniku CWU
2018-01-26 22:47
  artur1973 Posty: 74 Ostrzeżenie: 0
tak jak podejrzewałem, u mnie przekroczyła 83st i zawór 3D otworzył się na 100% dzięki za pomocne info pozdrawiam
Użytkownicy online: bohuslavice, bozena, BYSTRASIDZINA158, czerskiandrzej, hynio1955, libortichy, Saxsiarz