W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eSterownik.pl  INSTRUKCJA - POMOCY!!! KOCIOŁ SPALA 1 TONĘ NA DOBĘ Subskrybuj
2018-01-24 12:27
  klapoluchy Posty: 82 Ostrzeżenie: 0
NOWY Palaczu\Palaczko

Użytkownicy tego forum maja aktualnie wszystkie szklane kule w czyszczeniu, wróżenie z fusów też przestało ostatnio działać, a wróż Maciej odmówił rejestracji na forum. Wiec jeżeli macie problemy ze spalaniem, działaniem instalacji lub inne problemy z kotłem lub ogrzewaniem swoich domów, a chcielibyście otrzymać szybką pomoc wasz temat powinien zawierać:

1 Opis problemu
2 Dokładny opis instalacji (mile widziane zdjęcia)
3 Opis obiektu, który ogrzewacie, ile m2, jak ocieplony, jaka temp. w mieszkaniu (mile widziany wynik z ciepło właściwe)
4 Nazwa paliwa jakim palicie

Podanie tych informacji znacznie ułatwi i przyspieszy ewentualną pomoc.
Napisanie jednego zdania w stylu "Pale 100kg na dobę POMOCY!" to ciut za mało. 

Kolegów bardziej doświadczonych proszę o uwagi co jeszcze powinna instrukcja zawierać to zaktualizuję, a administratora proszę o przypięcie posta.
2018-01-24 12:59
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Witam , już kiedyś zgłaszałem taką prośbę do Adminów Forum , żeby dla "początkujących palaczy" założyć taki podpięty temat i odbiło się bez echa , a tak mamy na forum wysyp tematów typu : Pomocy kocioł dużo pali , spieki , sadza , mokry komin itp... jednym słowem robi się śmietnik
2018-01-24 15:56
  pablo Posty: 595 Ostrzeżenie: 0
a ja myślałem że na poważnie ktoś napisał że spala 1 tone na dobę ;/,,,,,,,, dzięki klapouchy
2018-01-24 19:45
  simko1 Posty: 421 Ostrzeżenie: 0
1 tona na dobe to 41.6 kg na godzinę a to daje 0.69 kg na min.
W sumie tylko 3 krotność tego co teraz podaje ślimak.  
Jakaś większą przekładnia i dało by rade ;P
2018-01-25 00:52
  pablo Posty: 595 Ostrzeżenie: 0
simko1: pytanie a co z odbiorem ciepła?
2018-01-25 07:26
  oxalis3 Posty: 304 Ostrzeżenie: 0


Ja tez ma uwagę , osoby które nie maja pojęcia o: działaniu algorytmów spalania, zasadzie działania zaworów 3 i 4 D, prawidłowej instalacji c.o itp lepiej niech nie udzielają rad, bo wprowadzają kolegów w błąd.
Jest na forum (na szczęście) parę osób, które są fachowcami.
Mam wrażenie , że niektórzy klepią te posty bez opamiętania,
2018-01-25 17:10
  kastyk Posty: 29 Ostrzeżenie: 0
oxalis3 napisał » 2018-01-25 07:26
Ja tez ma uwagę , osoby które nie maja pojęcia o: działaniu algorytmów spalania, zasadzie działania zaworów 3 i 4 D, prawidłowej instalacji c.o itp lepiej niech nie udzielają rad, bo wprowadzają kolegów w błąd.

Normalnie, jakby był tu przycisk "Lubię to!", to bym go użył
Użytkownicy online: Blantator, emilpzp3, mieczyslawnowak, Mszymiku1991, oxalis3