W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Mokry komin Ogniwo Eko Plus M Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona1 / 3Następna stronaOstatnia strona
2018-01-22 17:23
  el-company Posty: 6 Ostrzeżenie: 0
Witam , jest to mój pierwszy post dlatego chciałbym się przywitać. Problem polega na tym że sprawdzałem dwa dni temu komin i zauważyłem że jest mokry , palę ekogroszkiem z Bartex-u Gold-em całkowicie suchym . Temperatura na kotle 56 st C spaliny wahają się od 65 do 160 st C , czy jest to normalny objaw czy zbyt niska temperatura na kotle a co za tym idzie niska temp. spalin ?
2018-01-22 18:30
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Temperatura kotła mogłaby być delikatnie wyższa , jak długo palisz w tym kotle ? Czy jest to nowy budynek , komin  Temp.spalin masz OK
PS. Może ten artykuł Ci pomoże -> CZYSTE OGRZEWANIE
2018-01-22 19:03
  el-company Posty: 6 Ostrzeżenie: 0
Palę w kotle od 1 miesiąca , budynek ma 40 lat a więc komin z cegły , około dwóch tygodni temu przez 5 dni paliłem Silverem który był mokry , czy może to być pozostałość jeszcze po tym ekogroszku ?
2018-01-22 19:13
  Wikliraf Posty: 96 Ostrzeżenie: 0
Być może. "Suchy węgiel" to pojęcie względne. Skąd wiesz, że ten GOLD jest suchy??
2018-01-22 19:29
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
el-company napisał » 2018-01-22 17:23
... spaliny wahają się od 65 do 160 st C
65st to 2x za mało. Miałem ten sam problem, pomogło otwarcie wyczystki. Ale to nie jest bezpieczne.
2018-01-22 19:56
  sq9tbu Posty: 1240 Ostrzeżenie: 0
Z tego co wiem to komin z cegły nie nadaje się do takich pieców. Piece na ekogroch mają za niską temperaturę spalin, co powoduje kondensat bo komin pewnie nie ocieplony a w przyszłości może wyjść na ścianie np. w pokoju. Spróbuj wyjąć zawirowywacze i dać wyższą temp.
2018-01-22 20:27
  el-company Posty: 6 Ostrzeżenie: 0
Wikliraf faktycznie suchy to pojęcie względne , to moja ocena eko kupowałem w lipcu . vmilo czy temp spalin w granicach 200 st to nie za wysoka ? sq9tbu komin faktycznie nie ocieplony ale leci przez środek budynku także nigdy nie jest zimny, z turbolatorami bo takie mam w Eko Plus M to spróbuje 
2018-01-22 20:31
  Walter Posty: 169 Ostrzeżenie: 0
Mam ten sam kocioł, komin z cegły, tylko ocieplony w części nieogrzewanej poddasza 15cm wełną, w kominie sucha sadza, przynajmniej narazie. Mokry, wilgotny opał, powoduje produkcję dużej ilości pary wodnej. Suchy opał to podstawa. Mokry komin to wg Ciebie co? Wykwity na ścianie, czy mokry u wylotu z komina?
2018-01-22 20:32
  Vitis Posty: 168 Ostrzeżenie: 0
el-company napisał » 2018-01-22 19:03
Palę w kotle od 1 miesiąca , budynek ma 40 lat a więc komin z cegły , około dwóch tygodni temu przez 5 dni paliłem Silverem który był mokry , czy może to być pozostałość jeszcze po tym ekogroszku ?

Oczywiście że może być cegła ciągnie wodę. Pal suchym grochem i sprawdź za jakiś czas. I moim zdaniem temperatura spalin nie musi być wcale taka duża. U mnie przed przyjściem kominiarza wahała się od około 65/120 i w kominie było sucho a komin mam taki sam stara cegła. I nie wyciągaj zawirowywaczy bo całość pójdzie w komin. To nie OEP

2018-01-22 20:36
  Wikliraf Posty: 96 Ostrzeżenie: 0
Jeśli kupiłeś go w tych samych foliowych workach co ja to wysyp jeden na tydzień w garażu na folie i zobacz jak przeschnie. Suchy opał byłby na pewno gdybyś go trzymał w blaszaku z dobrym przewiewem od lipca i kurzyłoby się z tego węgla. Temp spalin w granicach 200 stopni to powyżej mocy nominalnej. Taka temp spalin jest jak najbardziej oki.
Poza tym na jakich ustawieniach spalasz?? Na automacie, czy grupowym??
2018-01-22 20:42
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Przypomnę tylko , że temp.spalin 200 st może świadczyć o zasyfionych kanałach pionowych wymiennika ciepła , zawirowaczach , czopucha no i samego czujnika spalin  W kominie ta temperatura jest na pewno mniejsza
2018-01-22 20:45
  el-company Posty: 6 Ostrzeżenie: 0
Wikliraf  tak jak pisałem od lipca mam go w piwnicy (suchej) a jak wsypuję do zasobnika to widać jak się kurzy , kocioł pracuje na automacie . Walter komin mokry jest na samym wylocie. Vitis popalę teraz "suchym eko i zobaczę , może faktycznie ten mokry komin jest tylko na wylocie  
2018-01-22 20:47
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Przypomnę tylko , że temp.spalin 200 st może świadczyć o zasyfionych kanałach pionowych wymiennika ciepła , zawirowaczach , czopucha no i samego czujnika spalin  W kominie ta temperatura jest na pewno mniejsza
PS. Wcześniej paliłem w przewymiarowanym śmieciuchu , kisiłem opał , a w kominie miałem smołę jak na zdjęciu w w/w zamieszczonym linku do tematu o czystym spalaniu  To był mokry komin
2018-01-22 20:48
  pablo Posty: 596 Ostrzeżenie: 0
leON22: przyznaj się czym paliłes w tym piecu
2018-01-22 20:54
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Jak to czym , wszystkim Głównie wilgotny miał , który sam specjalnie moczyłem żeby się nie kurzyło przy załadunku kotła . Kocioł z Pleszewa 35kW wytrzymał 13 lat , ładowałem całą taczkę ogrodową ponad 60l , dopiero po 1 sezonie i paleniu latem na cwu w kominie sucho 
2018-01-22 20:57
  pablo Posty: 596 Ostrzeżenie: 0
a to mój tata też tak robił tylko lał z weżą miał ) pózniej do reklamówki i cyk dopieca
2018-01-22 21:00
  Vitis Posty: 168 Ostrzeżenie: 0
A wylot nie masz czasem z cegły klinkierowej? bo wtedy na pewno będzie się skraplać ta cegła nie wchłania wody.
Tu masz jeszcze do przeglądnięcia jakoś nie widzę w czasie badań temperatury spalin dochodzącej do 200st ale opał na pewno był suchy i piec czysty.
2018-01-22 21:08
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Na szczęście to już historia , w kotle wyglądało podobnie jak w kominie . Do dziś czuję smród tego kondensatu . Nie wspomnę że kiedyś ten syf się zapalił aż pękła ściana na piętrze . Niestety góra komina do remontu , trzeba zrzucić 4 warstwy klinkieru i położyć od nowa , bo stara cegła , a raczej fuga się zlasowała i komin się rozpada . W dodatku to komin bliźniaczy ma ze 3mb 

PS. Jak widać spora część komina jest nieocieplona ( moja ta niższa połowa ) cegła klinkierowa i do końca o zgrozo  z dziurawki  Na wiosnę planuję remont , muszę to zrobić przed montażem paneli PV
2018-01-22 21:30
  el-company Posty: 6 Ostrzeżenie: 0
Vitis wylot komina mam ze zwykłej cegły ale jak sobie teraz przypomniałem to ojciec wsadził do komina półmetrowy kawał rury nierdzewnej który wystaje z 30 cm ponad komin i z tego co mi syn mówił (to on sprawdzał czy komin jest suchy czy mokry) to ta wilgoć o której mówie była w rurze :-( w sobotę wezmę latarkę i zalukam do środka komina , może się okaże że tam wcale nie jest mokry (byłby to fałszywy alarm, ale za wszystkie wskazówki dziękuję . Dam znać w sobotę jak to wygląda 
2018-01-23 12:47
  mamut Posty: 352 Ostrzeżenie: 0
Ja mam założony RCK i w momencie gdy dmuchawa przestaje dmuchać to klapka się uchyla i dopuszcza trochę powietrza co pozwala na szybsze wyjście spalin i nie kiszenie się ich w kominie.
Pierwsza stronaPoprzednia strona1 / 3Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: brastal, Mariuszr70