W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Retortowy grupowe - problem z sadzą Subskrybuj
2018-01-11 13:36
  Rafratek Posty: 13 Ostrzeżenie: 0
Witam,
Ok. 2 miesiące temu przeszedłem na spalanie grupowe. Piec nastawiony na 52 C, z zaworu 4 D na domek ok 40C + ochrona powrotu 40 C.
Przy mocy min i max 12KW i dmuchawie 38%  5 powtórzeń wszystko ładnie się spala (chyba pierwszy raz mam taki węgiel) i piec dość szybko dochodzi do zadanej temp. Na palniku w przestoju kopczyk jest delikatnie obniżony, ale wszystko wraca do normy gdy piec rusza (jest ładny, mocny płomień). 
Problemem, który towarzyszy mi z tym węglem jest sadza, nawet na postoju widać na palniku że płomień delikatnie kopci.  Próbowałem zwiększyć dawkę powietrza, wówczas palenie zmienia się z bardzo mocne żarzenie.

Proszę o pomoc doświadczonych użytkowników co mogę poprawić żeby było mniej sadzy w kociołku.

2018-01-11 14:16
  leON22 Posty: 6508 Ostrzeżenie: 3
Podnieść temp. kotła i powrotu , obawiam się jednak , że problem tkwi w czym innym ,czyli nadmiernym ciągu kominowym  Jak sam napisałeś cyt.: "nawet na postoju widać na palniku że płomień delikatnie kopci. " W tym celu jedynym rozsądnym rozwiązaniem może być montaż RCK ( regulatora ciągu kominowego ) , uchylenie drzwiczek od wyczystki , przysłonięcie otworu zasysającego powietrze przy dmuchawie , kombinuj , powodzenia Ewentualnie zmiana opału na mniej kaloryczny lub wymieszanie z podobnym o mniejszym uziarnieniu tzn. miałem
Użytkownicy online: