W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  Opał na sezon 2018/2019 Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona12 / 55Następna stronaOstatnia strona
2018-03-05 21:58
  zetbal Posty: 71 Ostrzeżenie: 0
Ta nakrętka jest moja własna. Bonus zapodziany przez producenta w Silverze parę postów wyżej. Jak ją dzisiaj w palniku znalazłem to obejrzałem dokładnie swój kocioł czy mi przypadkiem jakaś nie odpadła.

Greenpal to faktycznie taki drobny grysik ale warto było. Pali się fajnie. Popiół chyba w normie. Po 3 dniach palenia, szuflady jeszcze nie opróżniałem. Jutro już będzie trzeba. 
2018-03-05 22:46
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
Zanosi się na to , że lokalne składy z ich "miałem" pójdą w odstawkę , jak przez neta można będzie zamówić towar takiej jakości , oby dalej w takiej cenie
2018-03-05 23:13
  simko1 Posty: 421 Ostrzeżenie: 0
leON22 napisał » 2018-03-05 22:46
Zanosi się na to , że lokalne składy z ich "miałem" pójdą w odstawkę , jak przez neta można będzie zamówić towar takiej jakości , oby dalej w takiej cenie

Dokładnie tak jak piszesz. Tym bardziej ze na składach mają zazwyczaj tez kruszywo i juz nie raz wyciągałem z groszku kamienie, i nie była to skała płonna z przerostów tylko najzwyklejszy żwir i grys i to czerwony. 
Dziś rano domówiłem drugą tonę.  Jak dostane to dam znać czy frakcja się zmieniła czy dalej trzymają wysoki poziom.
Widzę że schodzi im ten greenpal "na pniu" . O 7 rano wystawiają 10 ton  a tak 7.30 juz nie ma . 
2018-03-06 15:22
  pablo Posty: 595 Ostrzeżenie: 0
może coś się zmieni w tym roku po nowej ustawie cytat Projekt wprowadza świadectwa jakości paliw. Kupujący mają uzyskiwać rzetelne i wyczerpujące informacje o tym, co kupują, jaka jest wartość kaloryczna paliwa i stopień zasiarczenia. Nowe rozwiązania mają też wyeliminować proceder polewania węgla wodą - by zwiększyć jego masę. Przewiduje także wyeliminowanie z rynku tzw. węgla niesortowanego, który w całości pochodzi z importu" a czas pokaże ..
2018-03-06 17:26
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
pablo  właśnie dziś słyszałem o tym projekcie w jakimś śląskim radiu jak wracałem z juniorem z kliniki w Zabrzu
Link do artykułu w w/w sprawie ->PROJEKT
PS. Powinni jeszcze ujednolicić ceny na składach w zależności od wartości kalorycznej i jakości paliwa
2018-03-06 17:52
  slawtaz Posty: 102 Ostrzeżenie: 0
Będzie ustawa, będą ceny wyższe, tylko o ile, pewnie mniej niż 20% nie zejdzie. Tylko czy wtedy będzie w ogóle opłacalne ogrzewanie węglem.
2018-03-06 18:23
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
slawtaz  mogę zapłacić drożej za dobrej jakości opał , bez piachu , kamieni i innych "uszlachetniaczy" ale żeby faktycznie , to coś zmieniło i żeby jego jakość była gwarantowana
2018-03-06 21:02
  oxalis3 Posty: 304 Ostrzeżenie: 0
leON tak na szybko przeczytałem o ten projekt, wniosek taki , że węgiel zajebiście podrożeje (no przecież członkowie rad nadzorczych, prezesi firm, przewodniczący związków zawodowych itp muszą zarabiać bardzo dużo).
Co do smogu i jakości paliwa:
- palę obecnie mieszanką miału, brunatnego i pelletu, jak ja mogę  być odpowiedzialny za zanieczyszczenie środowiska jak u mnie z komina nie leci dym??
- poprawa jakości spalania paliw stałych wg mnie jest bardzo prosta, wystarczy wyeliminować z rynku kotły górnego spalania. W kotłach dolnego spalania z doprowadzonym PW i szamotowym palnikiem nie da się spalać żle  (wiem co piszę bo paliłem parę lat w takiej samoróbce i spalanie było SUPER)/
2018-03-06 21:21
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
oxalis3 również testowałem różne paliwa , obecnie mix ekomiał siany i ekogroszek i również nie widać dymu z mojego komina . 13 lat paliłem , a raczej kisiłem opał w przewymiarowanym śmieciuchu z Pleszewa ( górnego spalania )  Pamiętam jak wyglądał wtedy dym z komina podczas rozpalania i palenia z dosypywaniem miału na żar , bo nie chciało się rozpalać od nowa , smród dymu w kotłowni , zapalenie się sadzy i mazi jak smoła w kominie . Wszystko to przerabiałem i całkowicie się z Tobą zgadzam Ale jakość opału na składach ( z małymi wyjątkami ) również pozostawia wiele do życzenia i to nie podlega dyskusji . Było na ten temat w wielu różnych publikacjach i programach TV i w/g mnie , to też jest problem
2018-03-06 21:25
  sq9tbu Posty: 1240 Ostrzeżenie: 0
U mnie na wsi jak się mijam z sąsiadami to zawsze pytają czy ja palę w piecu
2018-03-06 21:29
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
sq9tbu mam pytanie , czy palisz jeszcze Iskrą  Mnie zostało jeszcze 18 worków sianego zakupionego latem , ale ponoć z jakością u nich już coś nie tak 
2018-03-07 07:11
  pablo Posty: 595 Ostrzeżenie: 0


leON22: iskra czerwona to przecież retopal czyli greenpal.Co do jakości spalania pamiętajcie, nie żadne super ekogroszki, pelety czy varma  spowoduje  czyste powietrze tylko jedna rzecz CENA. Jeżeli będzie ekogroszek w cenie 600-750 zł węgiel w cenie 500-700 zł to ludzie będa palić tym jeżeli nie to wszystkim. Ludzi w Polsce nie stać na ekogroch w cenie 1 tyś takie realia.
2018-03-07 08:05
  bodziasty Posty: 1921 Ostrzeżenie: 0
Cena ale gazu
2018-03-07 08:35
  pablo Posty: 595 Ostrzeżenie: 0
bodziasty :też masz rację
2018-03-07 09:01
  procho Posty: 569 Ostrzeżenie: 0
Palę różnymi groszkami i powiem szczerze że nigdy nie widziałem z mojego komina dymu..
Aktualnie spalam jakiś czeski lub rosyjski ekogroszek który został mi przysłany przez pomyłkę. 
Nie ma on "mocy" ale powiem szczerze, że w kotle nigdy nie maiłem tak czysto... zero sadzy, popiół dosłownie jak proszek do pieczenia... tylko jeden problem - duże spalanie. 
Kocioł czyszczony 2,5 tygodnia temu a temperatura spalin cały czas stała 120 stopni i w komorze spalania biało 
2018-03-07 09:12
  pablo Posty: 595 Ostrzeżenie: 0
procho: to ja ci mogę pokazać jak znajdę fotkę panlika u mojego taty z rosyjskiego "gów..a" tak jak by lawa  z niego się wylewała. Zobaczymy co ustawa pokaże i te kontrole.

Udało się zamówic dzisiaj 1T Greenpala-Ekomiał ,jak przyjdzie zrobię zdjęcie frakcji
2018-03-07 23:36
  zetbal Posty: 71 Ostrzeżenie: 0
Kosz zasypany po sufit greenpalem i od 8 do 15:30 brak prądu (7,5 godz.). Po włączeniu kociołek wstał bez niczyjej pomocy. Wynik chyba niezły?
Sam miał trochę się spieka. Nie są to twarde spieki jak w przypadku silvera. Po stuknięciu pogrzebaczem rozpadają się.
2018-03-08 07:20
  Tommyle Posty: 129 Ostrzeżenie: 0
pablo napisał » 2018-03-07 09:12

Udało się zamówic dzisiaj 1T Greenpala-Ekomiał ,jak przyjdzie zrobię zdjęcie frakcji




Też dziś zamówiłem. Ciekawe co przyjdzie. Ostanie dostawy, tych którzy się ujawnili były zachęcające.
Liczę, że będę mile zaskoczony 
2018-03-08 08:56
  marpio Posty: 26 Ostrzeżenie: 0

moje 4 tony Greenpala już w kotłowni
2018-03-08 09:49
  simko1 Posty: 421 Ostrzeżenie: 0
Na pewno teraz ,przy takim szale zamówień jak mają , czeka się dłużej.  
Za pierwszym razem czekałem 3 dni. Teraz mija 4 i "w trakcie realizacji".
Ja sobie spokojnie po 1 tonie zamawiam. Cena jest stała . Jeśli z każdą tona było by choćby dyszke taniej to wzialbym na raz. 
Odnośnie zamawiania to punkt 7.00 wrzucają 10 ton. Trzeba od razu zamówić bo 7.20 juz zazwyczaj nie ma.
Pierwsza stronaPoprzednia strona12 / 55Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: jurkus, telewidz, tomaszstan