Forum  eCoal.pl  EKOGROSZEK BARTEX RUBIN 720 PLN /TONA Subskrybuj
First pagePrevious page1 / 3Next pageLast page
2018-01-04 16:26
  chris114 Posts: 12 Ostrzeżenie: 0
Podrzucam info : ekogroszek Bartex rubin można aktualnie kupić w OBI w Częstochowie w cenie 720 pln / za tonę   17,98 za worek 25 kg cena ok więc postanowiłem poinformować kolegów

pozdrawiam
Krzysiek
2018-01-04 16:40
  bodziasty Posts: 1904 Ostrzeżenie: 0
A palił ktoś Bartexem Ekogroszek kamienny Black Power23-24 MJ  >>>click<<<
Tona wychodzi 749 zł.
U nas Rubina brak 

2018-01-04 17:28
  gmaj22 Posts: 2108 Ostrzeżenie: 0
bodziasty_ worki 20 kg, czyli tona 850,-
2018-01-04 17:44
  bodziasty Posts: 1904 Ostrzeżenie: 0
Czy aby na pewno 
    20 kg - 14,98 zł
1000 kg -     x
x = (1000 kg * 14,98 zł) / 20 kg


dodane 2018-01-04 17:44U nas cena 14,98 zł - może tobie inną cene pokazuje 
Przez chwilę miałem niezłą łamigłówkę 
2018-01-04 18:02
  leON22 Posts: 5131 Ostrzeżenie: 1
Pewnie wybiera mu market wg lokalizacji u nas w Cz-wie po 16,24 za worek czyli 810pln/T , a Rubin faktycznie po 720 zł muszę kupić parę worków na próbę  
Ps.Czekam na większe mrozy żeby przetestować kupionego jesienią Silvera
2018-01-04 18:24
  chris114 Posts: 12 Ostrzeżenie: 0
Też mam 10 worków silvera na mrozy, ale na razie czeka . Obecnie pale  rubinem i jest ok trochę więcej sadzy ale też słabo dmucham może dlatego. Za to bez spieków .
2018-01-04 18:29
  Olek85 Posts: 1021 Ostrzeżenie: 0
przebitka w radomiu niezła - rubin 25 kg/23,99 960zł/t
dodane 2018-01-04 18:29silwer 24,99, gold 25,99
2018-01-04 18:32
  leON22 Posts: 5131 Ostrzeżenie: 1
Silver w Cz-wie po 900 zeta , też niezła cena a swoją drogą , skąd się biorą takie rozbieżności cenowe w tych samych marketach w różnych miejscowościach 
2018-01-04 18:37
  Olek85 Posts: 1021 Ostrzeżenie: 0
leON22 napisał » 2018-01-04 18:32
Silver w Cz-wie po 900 zeta , też niezła cena a swoją drogą , skąd się biorą takie rozbieżności cenowe w tych samych marketach w różnych miejscowościach 



odległość?? koszty transportu??
2018-01-04 22:37
  gmaj22 Posts: 2108 Ostrzeżenie: 0
bodziasty napisał » 2018-01-04 17:44
Czy aby na pewno 
    20 kg - 14,98 zł
1000 kg -     x
x = (1000 kg * 14,98 zł) / 20 kg


dodane 2018-01-04 17:44U nas cena 14,98 zł - może tobie inną cene pokazuje 
Przez chwilę miałem niezłą łamigłówkę 



Mnie to pokazuje: 




Moze faktycznie wg lokalizacji najblizsze OBI w Opolu pokazało.
  "Ojro" z Niemiec i Holandii podbijaja cene
2018-01-04 22:41
  bodziasty Posts: 1904 Ostrzeżenie: 0
Grisza - u mnie Podkarpacie - bida - to i opał tańszy co by nas już całkiem nie dołować 
2018-01-04 22:52
  Olek85 Posts: 1021 Ostrzeżenie: 0
gmaj22 napisał » 2018-01-04 22:37
bodziasty napisał » 2018-01-04 17:44
Czy aby na pewno 
    20 kg - 14,98 zł
1000 kg -     x
x = (1000 kg * 14,98 zł) / 20 kg


dodane 2018-01-04 17:44U nas cena 14,98 zł - może tobie inną cene pokazuje 
Przez chwilę miałem niezłą łamigłówkę 



Mnie to pokazuje: 




Moze faktycznie wg lokalizacji najblizsze OBI w Opolu pokazało.
  "Ojro" z Niemiec i Holandii podbijaja cene



ustaw inne miasto cena powinna się zmienić
2018-01-04 23:04
  piotrek83 Posts: 28 Ostrzeżenie: 0
Wrocław, Silver po niecałe 800zł...
Opole 940zł...
Coś z tym ojro na rzeczy może być, bo transport raczej nie wchodzi w grę opole jakoś bliżej do Mysłowic ma niż Wrocław
2018-01-04 23:28
  leON22 Posts: 5131 Ostrzeżenie: 1
Szkoda że nie można zamówić Silvera we Wrocławiu ale do odbioru w Częstochowie Oczywiście z ceną OBI w tym pierwszym czyli niższą
2018-01-05 02:25
  Wikliraf Posts: 96 Ostrzeżenie: 0
Czy ten Silver faktycznie wam się tak dobrze spala??
Kupiłem Silvera na całą zimę i nie jestem do końca zadowolony.
Wczesniej paliłem węglem z lokalnego składu - podobno ekoret - pakowany na składzie, ale jego aktualna cena 1000zł/t mnie przeraziła. W tym samym czasie była promocja na silvera 820zł/t więc kupiłem 1,5 tony.
Po pierwsze węglą w workach brakuje. Żaden worek nie miał 25 kg. 23,5·24 kg razem z workiem do tego trochę wilgotny co jeszcze zwiększa jego cięzar. Ten ze składu był suchy jak pieprz(kurzył się). Zasypuje 4 worki tak jak poprzedniego węgla do kosza. Podajnik ustawiony wg starego węgla. Pokazuje, że powinno zostać 10 kg, a ja zaglądam do środka i praktycznie pusty zasobnik. Popiołu mam jakieś 30% więcej. Najgorsze jest to, że ten Silver mi sie żużluje i nie moge za pierona sobie z tym poradzić. Zjechałem z nadmuchem i niżej nie zejde bo mi się zasyfia wymiennik. Wydaje mi się, że to wina palnika (najmniejsza ekoeneregia), stąd moje pytanie jak się spala ten węgiel w innych konstrukcjach oraz jak oceniacie ten węgiel w porównaniu do innych??
Ja narazie jestem nastawiony na powrót do poprzedniego opału.
2018-01-05 16:54
  leON22 Posts: 5131 Ostrzeżenie: 1
Witam , kupiłem 2 worki tego Rubina na test ale muszę poczekać aż trochę obeschnie 😕 Cena 720pln za tonę ale oczywiście w sklepie stara cena 900 zeta nie zmieniona :( Ciekawe dlaczego czy sprzedają po wyższej a po niższej tylko tym co wiedzą że jest niższa? Czy poprostu nie zmienili z lenistwa dlatego tracą klienta? Co do Silvera to jeszcze nie paliłem nim kupiłem tonę za 860 zł jak zrobi się zimniej to go zasypę i zdam relację co i jak , że spalania Rubina już wkrótce, pozdrawiam
2018-01-05 17:28
  mirsol Posts: 2 Ostrzeżenie: 0
Palę tym Silverem,dosyć dobrze mi się spala kupiłem go w OBI we Wrocławiu .Problem jest taki że jest pakowany w workach foliowych i jest wilgotny. W tamtym roku kupiłem go w BARTEXsie  w workach jutowych i był suchy jak pieprz i trochę lepiej się spalał,ale jest to dobry węgiel. 

 
2018-01-05 17:42
  Ameno25 Posts: 2756 Ostrzeżenie: 0
Ja tam sie wam dziwie ze kupujcie takie drogie groszki , ja to jak mam płacić powyżej 600zł to już mnie boli  
Od początku pale miałami , ale zazwyczaj kupuje taki granulacją  jak eko-groch .
Raz czy dwa , kupiłęm kilka worków eko niewiadomego pochodzenia i moge powiedzieć ze  było z tym więcej problemu  iz z  miałem.
Sąiad w tamtym roku palił skarbkiem po 880zł tona , nie powiem popiołu jak na lekarstwo  , ale co z tego w tym roku pali tym samym  miałem co ja i spala  mniej niż na tym skarbku 
2018-01-05 18:05
  leON22 Posts: 5131 Ostrzeżenie: 1
Witam , Ameno25 też nie lubię drogiego opału Cały czas eksperymentuję ale pewnie skończy się tak jak napisałeś , na paleniu zwykłym miałem Została mi jeszcze 1T ekomiału sianego z Kareny ,który mieszałem z Silesią . Testowałem już ekomiał ze składu w Olsztynie , firma Vipol mają na składzie opał z KWK Ruch Piekary z Piekar Śląskich , palił się super cena 680zł/T tylko jeden minus był mokry :( 
2018-01-05 18:18
  bigesdiges Posts: 45 Ostrzeżenie: 0
Ja we wrześniu w Zabrzańskim OBI kupiłem po pół tony Silver 740zł/t, Rubin 700zł/ tona, gold 790zł tona, Bartex BLACK POWER 680zł/ tona. Promocja trwała tydzień. BLACK POWER - sadza, brud, mało ciepła. Rubin ok na temperatury w okolicy 0, suchy. Silver suchy, ładnie się pali, lekki spiek. Golda spaliłem worek ale nie miał okazji pokazać pazura bo za ciepło i piec więcej stał niż dmuchał, skutkiem czego kalafiory.
First pagePrevious page1 / 3Next pageLast page
Users on-line: dstany, greg_13, jan_stenia, lrat, MarioT, mirekp44, mwozniak, WOJT33