W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Pompa dodatkowa. Jak podłączyć z podlogowka Subskrybuj
2017-12-05 09:18
  karolek_esp Posty: 86 Ostrzeżenie: 0
Mój problem polega na tym że mam na dwóch piętrach domu podłogowe. Na jednym piętrze podłączona jako podłogowa a na drogim brak mi ustawień na sterownik. Podłączyłem w gniazdo pompa dodatkowa i pracuje teraz non stop temperatura w pomieszczeniach po 30 stopni. W czym problem? 
2017-12-05 09:25
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Witam,sterownik posiada 2 obwody grzewcze. CO 1 i CO 2. I w jednym i drugim możemy ustawić podłogówkę.
pozdrawiam
2017-12-05 10:15
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Karolek patrzę teraz w Twoją stopkę, kto Ci wstawił takiego byka do tego domku?
Podobnie pan instalator załatwił tu koło mnie jednego gościa któremu wozę eko.
Identycznie 140m i Berski 25kW, jaki to jest kolos, masakra.
Pali w tym chyba ze dwa lata ale nie wróżę mu długiego żywota, tam wieczne smoła leje się po ściankach wymiennika.
Obwód CO1 możesz wykorzystać do jednego obiegu podłogówki ( góra lub dół ) tutaj jeśli masz możesz wykorzystać pogodowe sterowanie zaworem z siłownikiem.
Przy drugim obiegu zaszaleć już nie idzie a wyłączanie pompy podłogowej czujnikiem uważam za zły pomysł.
Musisz zapytać "magika" który Ci to robił jak masz ograniczoną temp. na podłogę, może dał jakiś zawór termostatyczny? Wtedy mógłbyś ograniczyć temperaturę na górę bądź dół takim zaworem a temperatury w poszczególnych pomieszczeniach doregulować na rotametrach o ile rozdzielacz nie jest "goły".
Jeśli kojarzysz coś z tego o czym piszę, działaj, jeśli nie to znajdź kogoś kto Ci to ogarnie bo zginiesz z tym jak Andzia w parku.
2017-12-05 10:17
  karolek_esp Posty: 86 Ostrzeżenie: 0
Mam w swojej kotłowni 4 pompy które podłączyłem w tski sposób:
Podlaczenie pompy Co1 to jest ta pierwsza pompa która wychodzi z kotła.
Podlaczenie pompy Co2 to pompa podłogowa na piętrze.
Podlaczenie pompy podłogowej na parterze jest w gnieździe pompy dodatkowej.
Czwarta pompa to ogrzewanie wody.
W czym jest blond że pompa dodatkowa pracuje nonstop? Może podmienić ta pompę dodatkowa z pompa Co1
2017-12-05 10:22
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
To że pompa od podłogówki pracuje non stop jest nawet wskazane.ale jezeli tak Ci zależy możesz je zamienić tak jak piszesz.
2017-12-05 10:36
  karolek_esp Posty: 86 Ostrzeżenie: 0
Ok wszystko jasne
2017-12-05 10:38
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Oczywiście że najlepiej jak podłoga pracuje non-stop, nie wiemy jak jest ograniczona temperatura na ten obwód a jak tego sie nie dowiemy to się chłop tam usmaży
Karolek a wiesz choć co to za pompka ta która jak napisałeś wychodzi pierwsza z kotła z gniazda CO1?
Widzę tu ciężką "przeprawę"
Gmaj by się przydał bo trza cierpliwego człowieka i mało nerwowego.
2017-12-05 10:49
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Karolek,  rozumie z twojego postu że masz dwa rozdzielacze o dwie pompy,  napisz co obniża temp wody przed rozdzielaczemi. 
Pompy możesz spać razem i obie będą pracować na obwodzie co1,  następna czynnością to na dany rozdzielacz ustawić temp wody taka aby nie przegrzewzlo pomieszczeń,  dla poszczególnych pętli możesz ustawiać przepływ na rotametrach 
2017-12-05 11:34
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
karoka65 napisał » 2017-12-05 10:38
Oczywiście że najlepiej jak podłoga pracuje non-stop, nie wiemy jak jest ograniczona temperatura na ten obwód a jak tego sie nie dowiemy to się chłop tam usmaży
Karolek a wiesz choć co to za pompka ta która jak napisałeś wychodzi pierwsza z kotła z gniazda CO1?
Widzę tu ciężką "przeprawę"
Gmaj by się przydał bo trza cierpliwego człowieka i mało nerwowego.



Na nic cierpliwy i mało nerwowy człowiek, jak nic tak naprawdę nie wiadomo. Schemat albo zdjęcia z przebiegiem rur, rozdzielaczy, osprzętu kotłowni. I do pełnego szczęścia udostępniony publicznie sterownik. Piany nikt nie będzie bił...
2017-12-06 21:45
  karolek_esp Posty: 86 Ostrzeżenie: 0
Ten piec mam już 8 lat. Kupiony tak duży bo miał ogrzewać i warsztat 220m2. Warsztat nie doczekał się ogrzewania z tego pieca. Mam dwa rozdzielacze gdzie każdy rozdzielacz ma zawór 3D. Rozdzielacze kupowane kompletne tak jak to pompa zawór 3D, rotametry magnetyczne szafka no kompletny do montazu. Chodzi oto że na dole mi przegrzaniem pomieszczenia ale już doszedłem dla czego. Brak termostat na o biegach i wszystkie chodziły na max. Kupiłem już listwe niedługo będę się brał do montażu termastatow z listwa. Będzie ok. 
dodane 2017-12-06 21:45To mam rozumieć że dwie pompy mogę podłączyć pod jeden obieg którym jest naprzyklad Co1. A mozna podłączyć dwie pompy pod listwe 
2017-12-06 22:18
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Ja dziś zamontowałem listwę  
Jedno pytanie skoro masz rozdzielacze z grupmi mieszającymi dlaczego na rozdzielaczu tym dla parteru nie skreciłes 3d  tak aby nie przegrzewało ? masz chyba zakres temp od 24-43*
2017-12-07 05:41
  karolek_esp Posty: 86 Ostrzeżenie: 0
Tak mam taki zakres temperatur. Ale dążyłem cały czas do tego dlaczego ja mam to robić manualnie. A sterownik ma tylko służyć do dmuchana i podawania węgla. Chyba nie tak to ma wyglądać za takie pieniądze. 
2017-12-07 05:54
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Robisz to manualnie bo zawory 3d masz manualne,  a raczej polautomatyczne. 
Sterownik może kontrolować temp wody na podłogowe,  ale musisz mieć zawór 3d z słownikiem.
2017-12-07 09:33
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Karolek, to jest tak jakbyś kupił samochód bez silnika i miał pretensje że on sam nie chce jechać tylko trzeba go pchać żeby się poruszał
2017-12-07 12:01
  karolek_esp Posty: 86 Ostrzeżenie: 0
Ale tłumaczyć mi o zawracam 3D jak dla dziecka wiem z czym to się je. Chodzi mi o podłączenie pomp co gdzie w które gniazdo w sterownik. 
dodane 2017-12-07 12:01Ale tłumaczyć mi o zawracam 3D jak dla dziecka wiem z czym to się je. Chodzi mi o podłączenie pomp co gdzie w które gniazdo w sterownik. 
2017-12-07 12:05
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Jak zadajesz pytania na poziomie dziecka to taka odpowiedź dostajesz.
Pompy wszystko jest w instrukcji sterownika.
Krytykujesz sterownik a zapewne nie znasz jego możliwości jakie posiada,  a posiada bardzo rozbudowane możliwości sterowania instalacja 
2017-12-07 12:40
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Prawdziwi mężczyźni nie czytają instrukcji
karolek to może się zdecyduj? najpierw pytasz, później piszesz że wiesz i znowu pytasz na dodatek jeszcze się obrażasz jak ktoś chce Ci coś wytłumaczyć.
2017-12-07 15:31
  karolek_esp Posty: 86 Ostrzeżenie: 0
Ja się nie znam na elektronice i dlatego zadałem pytanie na forum. Nie potrzebuje informacji o zawracam tylko gdzie się pompy podłącza żeby to chodziło jak się należy. 
Użytkownicy online: Albatun, DarekCiesla, Hajnel, jurek123, piotr1111, Rafaelus, slawekskrzeta, Wojciuirl