W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Głowice - wykrywanie otwartego okna Subskrybuj
2017-11-24 19:44
  slawtaz Posty: 102 Ostrzeżenie: 0
Witam!

Czy ta szpila temperatury w dół po 12 nie powinna spowodować zamknięcia głowicy, gdy wykrywanie okna mam aktywne, a histereza ustawiona na 0.6*C? Co prawda nie było mnie w tym czasie przy grzejniku, ale kiedyś jak wykryło otwarte okno, to zadana spadała do 7*C, a teraz ani nie spadła, ani dolny wykres nie pokazał, że głowica zamknięta, wręcz że otworzył na 100%.



Przy okazji, dlaczego nie można wyłączyć dnia kalibracji? Jest do wyboru, ale po zapisie jest komunikat, że błąd zapisu. To jest błąd, czy celowe działanie?
2017-11-24 20:24
  seba Posty: 1423 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM
1. Wykrywanie otwartego okna polega na tym, że w przeciągu dwóch kolejnych pomiarów (w ciągu 2 minuty) czujnik lub głowica zanotują spadek temperatury mierzonej o ustaloną wartość (u Ciebie 0.6 deg). Jeśli w Twoim przypadku proces obniżania temperatury trwał prawie godzinę to warunek konieczny nie wystąpił.

2. W tym przypadku nie powinno być pola Wyłączone (dlatego jest błąd zapisu, bo sterownik nie przyjmuje takiej wartości). Możliwy jest wybór tylko dnia tygodnia.
2017-11-24 20:33
  slawtaz Posty: 102 Ostrzeżenie: 0
Ad 1. 
Dzięki, nie wiedziałem, że to musi być w trakcie dwóch minut. Fakt, dzisiaj było na zewnątrz ciepło, więc możliwe, że jest jak piszesz. Potestuję jak będzie chłodniej

Ad 2. 
Szkoda, bo chętnie był wziął to na siebie i samemu co jakiś czas wykonał. A do czego mi to potrzebne? Otóż, mam jeden duży grzejnik i to dość blisko pieca i nie chcę, żeby przy dogrzaniu pomieszczenia, gdy głowica się zamknie grzejnik całkowicie się wystudził. Po dłuższym zamknięciu zalewa piec wodą.zimną  Dobrałem sobie tak min. zakres głowicy, że mimo iż była zamknięta (0%), to jednak minimalny obieg wody przez grzejnik był. Niestety wszystko ładnie działało, ale tylko do nieszczęsnej kalibracji, która powodowała, że albo grzejnik grzał za mocno, albo w ogóle. I przez to mój misterny plan wziął w łeb. Jakiś pomysł?

Pozdrawiam
2017-11-24 20:42
  seba Posty: 1423 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM
Okresowa kalibracja jest wymagana, aby zawór zbadał punkt zero (całkowite zamknięcie zaworu) raz na tydzień. Wynika to z tego, że ten punkt może się z czasem przesunąć: operacje zamykania, otwierania zaworu, spadek napięcia baterii również może mieć wpływ itp. 
Właśnie to, co u Ciebie występuje (nieszczelny zawór) w większości przypadków powoduje u klientów irytacje (głowica zamknięta a grzejnik jest ciepły). Z tego powodu robimy raz na tydzień kalibrację.
2017-11-24 20:51
  slawtaz Posty: 102 Ostrzeżenie: 0
Tylko mój zawór jest szczelny, taką nieszczelność chcę sobie sam wywołać, bo jak taki grzejnik dłużej jest zamknięty, to wręcz zaczyna pomieszczenie wychładzać - takie jest odczucie. To może rozszerzyć konfigurację o dodatkowy wybór, czy ma robić co tydzień/dwa/miesiąc w określony dzień tygodnia. Dużo roboty ?
2017-11-24 20:56
  seba Posty: 1423 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM
To może od razu po wykonaniu kalibracji spróbuj ustawić minimalną pozycję głowicy (na taką jaka jest dla Ciebie pożądana), nie powinno się to zmieniać po kolejnych kalibracjach. 
2017-11-24 20:58
  slawtaz Posty: 102 Ostrzeżenie: 0
ok, dzięki. Będę próbował.
2017-11-24 21:01
  bodziasty Posty: 1921 Ostrzeżenie: 0
Konfiguracja - ustawienia - siła docisku
zmniejszaj aż będziesz miał nieszczelność


Użytkownicy online: Darek2, Kiler5, marekg, mirage4, Tusiu898989