W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Palnik Batory 10 Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
2017-11-09 23:09
  klapoluchy Posty: 82 Ostrzeżenie: 0
Właśni wróciłem z lochu. wszystko wyczyściłem i sprawdziłem. Otwory są drożne, pod koroną czysto, korona przyklejona trzyma się dobrze. Zatkałem tylko jeden z otworów dosuszających w korpusie. Po rozpaleniu dalej podobnie pali się mocniej od strony ślimaka i tylnej ściany kotła. Zobaczę jak to będzie wyglądać po nocy.
Pale mixem groszko-miału z kareny i ekogroszku z taurona 50/50.
Na załączonym wcześniej filmie palenisko był przegarnięte i odczekałem żeby się rozpaliło a jeżeli problem nierównego palenia powstaje właśnie przez bardziej ubity opał z jednej strony to może dowiercenie otworów  by pomogło.
Czy ktoś wie może czy do małego batorego wychodził tylko jeden rodzaj korony?
2017-11-10 07:13
  pab11o Posty: 559 Ostrzeżenie: 0
Jak się dopala to ja bym olał temat. Zaczniesz coś dowiercać to stracisz gwarancje
2017-11-10 13:54
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
Jak nierówno spala albo z jednej stron "fura" a z drugiej dziura to:
1) sprawdzić czy korona w poziomie i czy dobrze wklejona
2) niektóre węgle, np. osławiony Tauron w różowych workach mają tendencję do mocnego spiekania. Ślimak nawarstwia więcej z przodu palnika, jeśli podajnik z lewej, a do tyłu - jeśli z podajnik prawej.

2017-11-10 17:17
  klapoluchy Posty: 82 Ostrzeżenie: 0
Dobra zleciało 18 godzin od rozpalenia, sytuacja na palniku wygląda tak:







Sprawdziłem też poziom korony i leci jakieś 0.5-1cm w dół do drzwiczek. Ciężko dokładnie zmierzyć z żarem na palniku. Ciekawe czy by pomogło jak by cały palnik pochylił w przeciwną stronę. Czy u was na batorych popiół rozkłada się podobnie?

2017-11-10 18:27
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
Podajnik masz z lewej to z przodu będziesz miał "furę" |Palniki są najczęściej dobrze poziomowane przez producentów, ale instalatorzy często pochylają kotły nieco do przodu, żeby część kotła z króćcami z tyłu na górze była nieco wyżej (powietrze). Stąd palnik również pochylony.
2017-11-10 18:34
  klapoluchy Posty: 82 Ostrzeżenie: 0
Właśnie sprawdzałem też piec i stoi prosto

2017-11-10 21:58
  Luke Posty: 241 Ostrzeżenie: 0
Nie da się równomiernie nawęglić tego palnika. Zesztą wszystkich innych palników tego typu również. Taki urok ekoenergii, brucerów, burnerów, batorych itp. To wynika  ich zasady działania. Wierceniem lub zaklejaniem otworów nadmuchowych co najwyżej poprawicie dla jednego typu węgla. Jednak większe prawdopodobieństwo, że zepsujecie. Więc odradzam kombinacje.
2017-11-11 17:50
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
Slimak powoduje nierównomierne wypiętrzanie opału, do tego ma tendencję do zmielania groszku  z jednej strony palnika na pył. Aby temu zapobiec stosuje się przecizwój ślimaka pod palnikiem. Niektórzy wycinają też część zwoju. 
2017-11-11 18:13
  Hajtaler Posty: 130 Ostrzeżenie: 0
Potwierdzam - mam małą ekoenergię i w zeszłym sezonie paliłem Wesołą i nie mogłem też tego opanować. Z tyłu palnika miałem ładny popiół, sam pyłek praktycznie ale wydmuchaną dziurę do podstawy korony a z przodu przesypywało mi koksy


Kupiłem nawet surową koronę(bez nacięć i otworów) i sam nawierciłem otwory na wzór Batorego ale niewiele to dało.
W tym roku palę retopalem i nie ma problemu
Taki niestety urok tego typu palników - przy trudnym, koksującym węglu tak się dzieje
2017-11-11 18:29
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Pale Chwałowicami (miał) obecnie i identyczna sytuacja jak u Ciebie z tyłu popiół jak z papieroska  i krater , a z przodu skwarki  , ale kładę na to przysłowiową lachę , pali sie to jest ważne 
PS jak kociołek musi podgonić i nawęgli palnik  pali sie pięknie na całości i wypala sie wszystko 
dodane 2017-11-11 18:29Ja az tak ekstremalnie jak Ty nie mam jesli chodzi o dziure i kalafior 
2017-11-11 19:32
  Hajtaler Posty: 130 Ostrzeżenie: 0
Podczas pracy tak strasznie aż to nie wyglądało. Na tym zdjęciu było jakiś czas po odstawieniu a u mnie jescze dochodził problem dużego ciągu kominowego i w podtrzymaniu ta dziura się dodatkowo pogłębiała bo ciągnęło przez klapkę wentylatora naturalnym ciągiem
2017-11-11 19:41
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
U mnie problem rozwiązało uchylenie drzwiczek od wyczystki
2017-11-12 10:41
  sq9tbu Posty: 1240 Ostrzeżenie: 0
Hajtaler napisał » 2017-11-11 18:13
Potwierdzam - mam małą ekoenergię i w zeszłym sezonie paliłem Wesołą i nie mogłem też tego opanować. Z tyłu palnika miałem ładny popiół, sam pyłek praktycznie ale wydmuchaną dziurę do podstawy korony a z przodu przesypywało mi koksy



Taki niestety urok tego typu palników - przy trudnym, koksującym węglu tak się dzieje





Potwierdzam , z tyłu palnika dziura a z przodu niespalony węgiel lub kalafiory . Taki urok palników i typu węgla. Jak źle trafisz na węgiel lub miał to tak się będzie działo. Ja już wszystkie możliwe kombinacje przeszłem i do niczego nie doszłem sensownego. Trzeba zmienić węgiel.
2017-11-12 12:10
  zbigmaz01 Posty: 1656 Ostrzeżenie: 0
U mnie było podobnie, było a już nie jest.
Przeczyszczenie kanału nadmuchowego w podajniku, przeczyszczenie otworów nadmuchowych w koronie oraz porządne wklejenie korony wraz z zasypaniem suchego grochu zlikwidowały takie obrazki.
2017-11-17 21:49
  roman19 Posty: 9 Ostrzeżenie: 0
Czy istnieje możliwość przeczyszczenia kanału nadmuchowego od strony wentylatora ?  Oczywiście po odkręceniu. Jestem zielony w temacie. Dżiękuję z góry za podpowiedż.

dodane 2017-11-12 22:38Przeczyszczenie otworów nadmuchowych nie jest problemem , jak się robi to podczas czyszczenia kotła.
dodane 2017-11-12 22:41Odnośnie kalafiorów pomogły zmiany w podawaniu i nadmuchu. 
dodane 2017-11-17 21:17Zmiana paliwa i koniec kalafiorów i spieków. Zakupiłem 50 kg ekogroszku 27 kj w Biedronce.  Kopczyk idealny , spadła temperatura podajnika . Płomień idealny. Pomogło przeczyszczenie otworów nadmuchowych. Zaczynam mieszać ekogroszek z Biedronki z Wesołą . Dam znać jak się będzie spalało. Była to jednak wina opału.
dodane 2017-11-17 21:49Niestety zakupiłem ok. 4 ton Wesołej i czeka mnie trochę męki i eksperymentowania. Batory 10 kw spala jednak dobrze. Nie jest wina palnika tylko dobrego węgla o małej spiekalności. Trzeba będzie dokupić ekogroszku z Biedronki i mieszać. Pracownicy twierdzą , że to Piast. Na worku foliowym poza kalorycznością nic nie znalazłem .
2018-02-11 16:03
  Daret Posty: 16 Ostrzeżenie: 0
Luke napisał » 2017-11-10 21:58
Nie da się równomiernie nawęglić tego palnika. Zesztą wszystkich innych palników tego typu również. Taki urok ekoenergii, brucerów, burnerów, batorych itp. To wynika  ich zasady działania. Wierceniem lub zaklejaniem otworów nadmuchowych co najwyżej poprawicie dla jednego typu węgla. Jednak większe prawdopodobieństwo, że zepsujecie. Więc odradzam kombinacje.


 Witam.
W poprzednim sezonie mój batory spalał po jednej stronie ,pomogło ponowne wklejenie korony.
Obecnie wygląda to tak:
2018-02-11 17:44
  adkwapniewski Posty: 408 Ostrzeżenie: 0
@Daret 
Spala się dobrze ? Widać "czarną wyspę" ...

-

Batory 10kW ma otwory antyspalinowe ? Jeśli tak to jakie (jaka średnica i ile) ?
2018-02-11 20:58
  Daret Posty: 16 Ostrzeżenie: 0
Specjalnie dodałem takie zdjęcie na którym widać jak ładnie w koło rozpala się groch.
Wcześniej paliło się tylko z tyłu a od drzwiczek wywalało  popiół.
2018-09-19 15:41
  Kijasr Posty: 6 Ostrzeżenie: 0
Koledzy a pali ktoś grennpalem ? Na małej mocy to nie mam problemów tylko jak na większą wejdzie to kopci i spiekal. 
2018-09-22 07:02
  Pigmey Posty: 51 Ostrzeżenie: 0
Ja palę Greenpalem z PGG od połowy kwietnia.
Pięknie się spala (RBR 12kW, palnik Batory 17kW), jedyne co to na lato zwiększyłem nadmuch żeby szybciej się rozpalał po przebudzeniu.
Czekam teraz aż się zapotrzebowanie na moc zwiększy bo dopiero wtedy zobaczymy co to warte aczkolwiek myślę, że będzie ok.
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: