W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Co jest wart algorytm eCoal Subskrybuj
2017-10-27 22:55
  Pink01 Posty: 198 Ostrzeżenie: 0
Podjąłem dziś kolejną próbę palenia na retortowy - eCoal. I poniosłem kolejną porażkę. O ile w grupowym idzie mi z wahaniem rzędu 2 - 3 stopni ( w trakcie pracy pompy CO, oczywiście po zatrzymaniu pompy góruje ), o tyle po przełączeniu w automat wali amplitudą rzędu 15 stopni. Odstawienia kilkukrotnie dłuższe. Spalanie ze 30% wyższe. Sztywne ustawienie grupowego lepiej i równiej prowadzi kocioł niż algorytm teoretycznie mający dostosować moc do aktualnego zapotrzebowania. Ten algorytm jest absolutnie bezradny wobec zmian od instalacji. Nie nadąża za siłownikiem mieszacza, za załączeniami CWU. Podejmuje pracę z odstawki i idzie na minimum - u mnie to jest 28 dmuchawki. I tak trwa w tym bezmyślnym minimum pomimo że straci ze 3 stopnie z tej pięciostopniowej górki i spadek przyspiesza, nie ma żadnych oznak początku odbicia. Zanim się namyśli i podejmie próby dokładania mocy, jest już poniżej zadanej. Wtedy idzie na ostro - i znów ignoruje fakt że spadek się zatrzymał, spaliny poszły w górę i zaczął odbijać temperaturę. Wali na ostro aż do zadanej, a nawet i wyżej. Zanim się połapie i podejmie nieśmiałe próby zmniejszania mocy, jest już ze 2 - 3 stopnie powyżej zadanej. I prędziutko rozpędem dowali do tych 5 górki nad zadaną. Wtedy dopalanie przed odstawką - i mamy jeszcze ze 3 stopnie. Żadnej płynności, żadnej dynamiki, żadnego dążenia do obcinania uchybu i stabilizacji kotła w jakimś wąskim zakresie wahania temperatury. Porażka.
2017-10-27 23:12
  janklos12 Posty: 511 Ostrzeżenie: 0
Ciekawie jest też na mocach max, oj nie żałuje powietrza, przy stabilnych instalacjach i nie max. odbiorach jest ok. 
2017-10-28 07:02
  klapoluchy Posty: 82 Ostrzeżenie: 0
Ja tez mialem chyba ze 2 chwile słabość i próbowałem w auto, u mnie temperature trzymal w miarę stabilnie ale ilość opału jaką pochłonął to byla masakra. Tak pewnie koło 40% więcej jak na grupowym. 
Użytkownicy online: Czosnowka