W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Szalejący zawór 4d Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
2017-10-29 21:36
  leON22 Posty: 6508 Ostrzeżenie: 3
yahu83 ale kombinujesz nie wiem dlaczego załączyłeś priorytet CWU ( zmieniając wartość histerezy#2 z 30*C na 27*C i podbicie temp.kotła z 5 na 8st. ) myślę , że zrobiłeś to z pewną wiedzą , czy tylko tak sobie wklepałeś te wartości na oko Póki co polecam wnikliwą lekturę instrukcji obsługi sterownika -> CLICK INSTRUKCJA 
Obwód CWU strona 30-ta , miłej lektury
PS. Skoro masz zawór 4D to dodaj go do schematu i ustaw otwarcie na 50% jak będzie przegrzewać skręć go , chyba że masz zamontowany czujnik temp. za zaworem , to wtedy ustawiasz odpowiednią wartość temp.w Obwody CO1-Zawór 4D , powodzenia
2017-10-30 07:37
  yahu83 Posty: 31 Ostrzeżenie: 0
Fakt, zapomniałem że 30 C histerezy znaczy nie mniej ni więcej tylko wyłączenie priorytetu CWU a nie jest zwykłą wartością jak np 29 C - poprawione. Zawór 4d ma siłownik który aktualnie przestawiłem w tryb ręczny żeby mi nim sterownik nie machał. Czy jest możliwość ustawiania na sztywno stopnia otwarcia zaworu z poziomu sterownika w automacie, wykorzystując siłownik ?
dodane 2017-10-30 07:37Leci od wczoraj na ochronie przez CWU. Jak widze po wykresach jest stabilniej niż na zaworze. Nie umiem znaleźć odnośnie tego zaworu czy można sterownikiem mu ustawić zadany poziom otwarcie w % w automacie, bo aktualnie jak go w ręcznym przestawie to automat wraca od razu na 100%, muszę odłączyć siłownik żeby nie machał a wtedy to chyba lepiej go na allegro sprzedać ...
Zastanawia mnie jeszcze temperatura CWU, obecnie po nocy przebiło ją o 13 st...
2017-10-30 15:39
  leON22 Posty: 6508 Ostrzeżenie: 3
Jest taka możliwość sterowania zaworem 4D , warunek zamontowany czujnik temp.za zaworem już Ci Ameno25 o tym pisał  ( ustawiasz zadaną temp.za zaworem i tyle ) co do temp.cwu przy takim ustawieniu ochrony temp. Cwu będzie pochodziła pod temp.kotła , ot taki minus tego rozwiązania oraz to że pompa pracuje cały czas ( chyba że zostanie osiągnięta temp.zadana CWU i powrotu wtedy jest OFF Dziwi mnie jednak dlaczego u Ciebie temp.CWU jest wyższa od temp.kotła jak to możliwe , czy aby czujniki są na swoim miejscu 
2017-10-30 18:07
  yahu83 Posty: 31 Ostrzeżenie: 0
Czujnik za zaworem będzie założony. Właśnie zastanawia mnie ta temperatura CWU, czujnik z pieca jest raczej na swoim miejscu bo chyba jest tam fabrycznie umieszczony gdzie trzeba ( ? ), co do bojlera to ma 2 kroćce na końcu 1 zaślepiony a 2 z taką dziurką w która ładnie wchodzi czujka z kotła. Zauważyłem że jak jest czujka w tym otworze to daje bardziej realne odczyty cwu niż jak jest pod pianką (bojler 2-płaszczowy Galmet 140l ).
Coś wogóle sporo wegla pochłonał od wczoraj bo znów mi zgasł :|
dodane 2017-10-30 18:07A jeszcze co do pompy CWU nie zauważyłem żeby specjalnie często pracowała ...
2017-10-30 18:36
  leON22 Posty: 6508 Ostrzeżenie: 3
Zwiększ ilość podań w podtrzymaniu na 2 , czy faktycznie temperatura wody cwu miała 62*C ( sprawdziłeś to termometrem ) może trzeba skalibrować czujniki  Niemożliwe żeby temp.cwu była wyższa od temp. kotła coś jest nie tak 
2017-11-01 20:46
  yahu83 Posty: 31 Ostrzeżenie: 0
Jutro wygaszam znów piec (dalsza zabawa z niegrzejącym pionem) więc od razu skalibruje czujniki. Teraz pokazuje mniej więcej taką jaka jest zadana ale to raczej przez to że 4-drogowy jest skręcony ręcznie na 50%
dodane 2017-10-31 12:42Możecie jeszcze napisać czemu kocioł cały czas włącza siłownik na zaworze mimo że ma wyłączoną opcję ochrony powrotu przez 4d a na zasilaniu nie ma podpiętego czujnika więc tej temp też nie nastawi ? (pomijając fakt że aktualnie siłownik jest w trybie ręcznym więc i tak zawór się nie rusza) 
dodane 2017-11-01 20:46Szanowni,

Możecie rzucić okiem jak to teraz wygląda? Ustawione jest ochrona powrotu przez pompę cwu a zawór 4d w trybie ręcznym ustawiony na pełne otwarcie.
O co chodzi z temperaturą spalin od dzisiaj godz ok 16? Najpierw widać piki i spadki a teraz mniej więcej równa temperatura na poziomie ok 70-80 deg.
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: