W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eSterownik.pl  Problemy z działaniem forum esterownik.pl Subskrybuj
2017-10-24 15:05
  caffe23 Posty: 1244 Ostrzeżenie: 0
Nie wiem jak inne osoby, ale ja mam problemy z działaniem forum.
Zawiesza się podczas dodawania nowych postów, wciskając przycisk wyślij nic się nie dzieje.
Trzeba zamknąć kartę lub przeglądarkę ze stroną forum i uruchomić ponownie.
Po wejściu okazuje się, że post został dodany. Gdy w momencie wysyłania posta wciśniemy kilkukrotnie przycisk wyślij, zamkniemy w końcu przeglądarkę wkurzeni, że się zawiesiło i wejdziemy ponownie na stronę forum z tematem gdzie dodawaliśmy posta to okazuje się, że jest napisane tyle razy ile wcisnęliśmy przycisk wyślij.

Pomimo iż jestem wylogowany wyświetla mnie na dole strony w użytkownikach online.

Sprawdzone na przeglądarkach Firefox i Chrome.

Na innych forach z których korzystam tak się nie dzieje.
2017-10-24 16:19
  pawel3 Posty: 496 Ostrzeżenie: 0
dziękujemy za zgłoszenie przyjrzymy się czy taki problem istnieje
2017-10-24 17:35
  PrzemekP Posty: 1516 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM / ADMIN
caffe23 napisał » 2017-10-24 15:05

Nie wiem jak inne osoby, ale ja mam problemy z działaniem forum.
Zawiesza się podczas dodawania nowych postów, wciskając przycisk wyślij nic się nie dzieje.
Trzeba zamknąć kartę lub przeglądarkę ze stroną forum i uruchomić ponownie.
Po wejściu okazuje się, że post został dodany. Gdy w momencie wysyłania posta wciśniemy kilkukrotnie przycisk wyślij, zamkniemy w końcu przeglądarkę wkurzeni, że się zawiesiło i wejdziemy ponownie na stronę forum z tematem gdzie dodawaliśmy posta to okazuje się, że jest napisane tyle razy ile wcisnęliśmy przycisk wyślij.

Pomimo iż jestem wylogowany wyświetla mnie na dole strony w użytkownikach online.

Sprawdzone na przeglądarkach Firefox i Chrome.

Na innych forach z których korzystam tak się nie dzieje.

Sprawdzę, ale teraz na szybko wszystko wygląda OK.
dodane 2017-10-24 17:35Czy możesz sprawdzić dla mnie jedną rzecz?
Przed pisaniem posta włącz konsolę (przycisk F12) i zacznij pisać posta. Zobacz czy po kliknięciu w Wyślij pojawią się jakieś błędy w konsoli (Console)
2017-10-24 19:25
  caffe23 Posty: 1244 Ostrzeżenie: 0
sprawdzam
dodane 2017-10-24 19:17Z włączoną konsolą wysyła bez problemów. W zakładce Console nic się nie pojawiło - czysta strona.
dodane 2017-10-24 19:18kolejnym razem wysłało ale dość długo musiałem czekać, jakieś 10 sekund
dodane 2017-10-24 19:18błędy się nie pojawiają
dodane 2017-10-24 19:25Strona z forum czasem się strasznie długo ładuje, jak na modemie pod koniec lat 90-tych.
Czasem też pojawia się na moment strona jak na poniższym obrazku ale po kilku sekundach wskakuje bez odświeżania strona forum lub temat na forum który kliknąłem.


2017-10-24 21:06
  PrzemekP Posty: 1516 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM / ADMIN
To bardziej pokazuje problem z połączeniem internetowym a nie ze stroną samą w sobie.
Spróbuj może wyczyszczenie ciastek w przeglądarce coś zmieni.
2017-10-24 22:44
  caffe23 Posty: 1244 Ostrzeżenie: 0

Czyściłem bodajże wczoraj, to nic nie pomaga. Dzieje się tak od kilku dni.
Na innych stronach nie mam żadnych problemów tylko na esterownik.
Wchodzę na forum, przechodzę między tematami normalnie i szybko do momentu gdy chcę coś napisać i wysłać. Czasem uda się bez problemu, tak jak było nawet w tym temacie gdy sprawdzałem z włączoną konsolą. Za drugim razem zaczęło się już wieszać.
W większości jednak gdy tylko nacisnę przycisk wyślij wszystko się zatrzymuje, właśnie tak, jakbym nie miał połączenia z internetem. Muszę zamykać otwartą kartę lub przeglądarkę, ponownie otworzyć i wejść na forum. Gdy wejdę to u góry strony widzę, że nie jestem zalogowany a na dole wyświetlam się w użytkownikach online.
Muszę się zalogować (pomimo, że jestem online) coś napiszę, wcisnę wyślij i znów stoi w miejscu i tak w kółko.

dodane 2017-10-24 22:23tym razem wysyłanie trwało 18 sekund i nie musiałem na nowo otwierać przeglądarki ze stroną forum. Po 18 sekundach się pojawiło to co napisałem.
dodane 2017-10-24 22:44Przed momentem pomiędzy godziną 22:37 a 22:39 działo się coś jakby ktoś coś robił. Przy przechodzeniu między tematami na forum pojawiało się na sekundę ta witryna jest nie osiągalna.
2017-10-25 07:17
  PrzemekP Posty: 1516 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM / ADMIN
Lista użytkowników online jest tworzona na podstawie ostatniej aktywności. Po 5 minutach bezczynności (lub po kliknięciu w Wyloguj) użytkownik znika z tej listy.
Dlatego po zamknięciu okna i otworzeniu na nowo przeglądarki widzisz swój nick na liście.

Wysyłanie wiadomości nie wykonuje żadnych czynności które mogłyby zawieszać stronę. Jedynie co to strona jest odświeżana po wysłaniu i gdzieś tutaj szukałbym błędu - niestety nie mam jak zweryfikować tego problemu bo wszędzie gdzie tylko próbuje wszystko działa poprawnie i szybko.

Wczoraj o tej godzinie ja nic nie robiłem na forum.
2018-01-31 16:39
  caffe23 Posty: 1244 Ostrzeżenie: 0

Problem chyba rozwiązany. Był po mojej stronie.
Używam systemu operacyjnego Linux Mint i w ustawieniach sieciowych wyłączyłem protokół komunikacyjny IPv6 który był włączony oprócz IPv4
Tylko dziwne, że nie miałem problemów na innych stronach i forach.
dodane 2017-12-07 06:25
To jednak nie są moje ustawienia sieciowe. Problem występuje nadal.
Być może przyczyną jest internet jaki w tej chwili posiadam a jest to LTE od PLAY.
Są momenty, że czekam na załadowanie strony około jednej minuty, to samo przy przechodzeniu pomiędzy tematami na forum. Najgorzej dzieje się w momencie gdy chcę wysłać jakąś odpowiedź.

Nie mam takich problemów na żadnych innych stronach, wszystko śmiga idealnie.
dodane 2018-01-31 16:39Cały czas mam problem. Za każdym razem jak coś napiszę i wcisnę wyślij to zawiesza się strona (nie odświeża), nie pokazuje, że post został dodany. Muszę zamknąć przeglądarkę i uruchomić ponownie. Dopiero wtedy widzę, że coś napisałem (dodałem).
Użytkownicy online: danfran, Jarek56, kaz_ko, mazi, wojciechherman, zeus47