W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  Montaż czujnika powrotu Subskrybuj
2017-10-15 12:07
  emerce Posty: 57 Ostrzeżenie: 0
Panowie, czy moglibyście mi podpowiedzieć jak zamontować czujnik powrotu?
Już mówię jaka jest sytuacja.
Chcę wymienić sterownik w piecu rodziców. Mają jakiś kocił no name już pewnie z 8 lat, ale co się umęczą z nastawami to ich. Na grzejnikach są termostaty, cwu jest wpięte, ale nie ma oddzielnego obiegu (nie można grzać tylko wody). W każdym razie chodzi mi o to, że aktualnie ręcznie ustawiam czas podawania, przerwę, histerazę i siłę nadmuchu. Ale jeśli chodzi o czujniki to w kotle jest tylko ten od temperatury CO. Nie ma ani spalin, ani przede wszystkim czujnika powrotu. Mam wolny sterownik ecoal i chce go wykorzystać właśnie w kotle rodziców. Niestety dostęp do powrotu jest w zasadzie żaden, z kluczami już teraz tam nie ma podejścia i nie mam możliwości wpuszczenia czujki w przekrój instalacji. Myślicie, że można czujnik przymocować bezpośrednio do rury i jakoś to zaizolować? Czy zda to egzamin i nie będzie przekłamywać?
Czytałem, że ktoś tak robił w przypadku zbiornika cwu, ale ten czujnik chyba nie jest tak istotny dla pracy sterownika.
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
2017-10-15 12:57
  anaana Posty: 649 Ostrzeżenie: 0
Spokojnie opaską przymocuj czujnik jak najbliżej kotła na powrocie. Możesz całość dać w otulinie piankowej.
2017-10-15 17:50
  _Kb_ Posty: 136 Ostrzeżenie: 0
Tak jak pisze anaana
Dodatkowo, nie pożałowałbym kilkunastu kropel silikonu termoprzewodzącego (takiego jak pod radiator procesora) pomiędzy rurę i czujnik. Wszystko owinąć folią aluminiową i obowiązkowo na to pianka na odcinku min. 15 cm
2017-10-15 18:37
  emerce Posty: 57 Ostrzeżenie: 0
Dzięki piękne za podpowiedzi, wszystko już wiem.
Użytkownicy online: darpie70, wiki, WojtekGarstka