W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  co jest nie tak Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
2017-10-27 23:10
  Pink01 Posty: 198 Ostrzeżenie: 0
Jeżeli załączenia pompy CWU powodują spadki temperatury za mieszaczem (  i te spadki nie są uzasadnione chwilowym spadkiem temperatury kotła po załączeniu grzania CWU ), to znaczy że masz problem na instalacji. Pompa CWU kradnie prawie całą ciepłą wodę sprzed mieszacza. Spróbuj obniżać jej bieg i podnieś bieg pompy CO. Można też próbować kryzować bojler. Można też ( o ile to nie spowoduje jakiegoś znaczącego wzrostu kosztów - czyli w wypadku pompy CWU energooszczędnej ) załączyć grzanie CWU na stałe, na najniższym biegu pompy. Wtedy i powrót będzie ciepły i zasilanie mieszacza w ciepła wodę z kotła powinno się ustabilizować.
2017-11-03 08:24
  marpio Posty: 26 Ostrzeżenie: 0
Witam. W tym roku zamontowałem OEP 16 i też mam problem, że CWU kradnie mi ciepłą wodę sprzed mieszacza. Piec montowałem sam i powrót z bojlera mam wpięty jakieś 25 cm poniżej zaworu mieszającego. W związku z powyższym nie mogę ustawić aby powrót był chroniony przez pompę CWU. Podniesienie pracy pompy CO nic nie dało. Mam włączoną ochronę powrotu przez zawór 4-dr (zawór bez siłownika), ale i tak powrót to jakieś marne 40 st. Powiedzcie mi, czy jak zabuduję siłownik do zaworu 4-dr regulujący temperaturę na grzejniki i powrotu to coś pomoże. 
2017-11-03 09:51
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
KIlkukrotnie już forsowałem temat, żeby w takim przypadku montować zawór zwrotny na zasilaniu przed 4D albo na powrocie z instalacji przed miejscem wpięcia powrotu z cwu. Jeśli po przestawieniu 4D na "10" (pełny przepływ na instalację) jest OK, to należy zrobić j/w.
2017-11-04 14:39
  marpio Posty: 26 Ostrzeżenie: 0
Mam zamontowany zawór zwrotny na powrocie z instalacji przed miejscem wpięcia powrotu z cwu, a i tak kradło wodę. Wczoraj zamontowałem siłownik na 4D i praca pieca poprawiła się o 1000%.
Warto było zainwestować 300 zł.
Piec ładnie wchodzi w podtrzymanie, załączona Pompa CO + zawór 4D + regulator temp. W domu stała temp., zużycie 12 kg (jak na razie bo na dworze ładnie). Temp pieca 57 dobija do 67, powrót 47 do 56 (ochrona powrotu przez zawór 4D) i ogólnie jest dobrze.
2017-11-06 11:42
  piotrtesznar Posty: 12 Ostrzeżenie: 0
leON22. TO że mam "burdel" w ustawieniach to zdaję sobie sprawę. CO do mojej instalacji to pompa CO1 to standardowe grzejniki w pokojach i łazienkach (łącznie 10 grzejników instalacja rozprowadzona za pomocą kolektorów bez grawitacji) CO2 to podłogówka (teraz odłączona bo chyba pompa padła puszczała wodę w układ przy trybie lato) do tego CWU z pompą oraz tzw pompa obiegowa do CWU. Tak posiadam zawór 4D ale bez automatu tylko z ręczną regulacją. Piec ostatnio czyściłem. Proszę o pomoc bo coraz częściej piec wygasza się w trybie lato i o ile dla mnie nie jest problemem rozpalenie go o tyle dla żony jest to spory kłopot.
Z góry dziękuję
2017-11-06 13:01
  leON22 Posty: 6508 Ostrzeżenie: 3
Witam , piotrtrsznar zacznijmy od poprawienia schematu Twojej instalacji , skoro masz zawór 4D to po :
1 . Dodaj go do schematu Ustawienia-Obwody CO-Obwód CO1-Typ Obwodu-Pompa CO+zawór4d 
2. Zmień tryb z Lato na Zima , chyba że grzejesz tylko wodę
3.Zmień ochronę powrotu na Pompa CWU
4.Piszesz , że padła pompa od podłogówki ? Może miałeś otwarty zawór 4D i grawitacyjnie pchało wodę w układ podłogówki ? Wystarczyło zakręcić zawór za pompą , albo całkowicie zamknąć zawór 4D
5.Algorytm wygaszania kotła zmień z Zawsze aktywny na Tylko w grzaniu
6.Spalanie - Retortowy e-coal - Tryb grzanie : Czas pracy podajnika 6s , Korekta dmuchawy 0% ,Tryb podtrzymanie - Czas pracy podajnika 10s , Czas postoju 40min , Czas krótkiej przerwy 20s , Ilość powtórzeń  2 , Moc dmuchawy 40%
7.Otwórz zawór 4D do połowy,czy masz za tym zaworem zamontowany jakiś czujnik temp. ? Jak tak to ustaw zawór tak żeby na instalację szło ok.35st za zaworem . Nie wiem jaką masz temp. wew. pomieszczeń jak nie dogrzewa to odkręć zawór bardziej jak przegrzewa skręć
8.Zmień w zaawansowanych - Funkcja pompy dodatkowej na - Pompa cyrkulacyjna ( nie masz mieszającej )
Na razie tyle , powodzenia

2017-11-06 13:32
  piotrtesznar Posty: 12 Ostrzeżenie: 0
leON22. Dziękuję za odpowiedź. Zastosowalem podane przez Ciebie parametry i zobaczymy co to pomoże. CO do pkt 2 to przełączyłem tryb na lato bo piec w trybie zima zrobił nam taką saunę, że potrzebowałem w jakiś sposób go wyłączyć. Teraz już wiem, że trzeba sterować zaworem 4D bądź najprościej przykręcić kaloryfery. Po ustawienie podglądu statystyk widzę, że mój piec pracuje średnio na 13% mocy maksymalnej...a i tak zużywa b.duże ilości węgla. Za zaworem jest czujnik temperatury na zasilaniu standardowy "zegarowy" gdy zawór 4D jest na środku to woda na tym czujniku pokazuje ok 50*. W pozycji 1/4 woda ma ok 40*. Przy maksymalnej pozycji oczywiście ma mniej więcej tyle co temperatura kotła. Piec będzie doposażony w automat do zaworu 4D oraz czujniki temperatury zewn i wewn. Mam nadzieje że już w tym tygodniu będzie to założone
2017-11-06 13:56
  leON22 Posty: 6508 Ostrzeżenie: 3
Skręć ten zawór tak żeby max w obieg szło 35*C jak masz ocieplony dom powinno wystarczyć u mnie przy obecnych warunkach +10 na dworze za zaworem 34 st a w domu 24 st .Czujniki do tego sterownika to podstawa i łatwiejsze sterowanie kotłem , powodzenia
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: Barik1980, bouD3, Heniek_Ogniwo, karkut4, mario-speedway, Piecstrumykowa, Romek, Wojciuirl